Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 114

Wątek: skrzynia Hybrydowa

  1. #91
    Użytkownik Awatar tommmmm
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ6 D15+K & ED6
    Skąd
    Działki,Żyrardów
    Posty
    542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubson012 Zobacz posta
    Mam takie pytanie posiadam aktualnie skrzynie z d16z6 ktora jest troche zjechana czasem zgrzytnie i ma straszny luz przy ruchu drazka w lewo chcac wbic np 1 bieg a posiadam ze starego silnika skrzynie z d15b8 najdluzsza na swiecie ale za to byla idealna biegi wchodzily malina i sie zastanawialem czy nie dalo by sie poprostu przelozyc przelozen z z6 do tam tej skrzyni z b8? bo tam byly lepsze mam wraznie i lozyska i synchronizatory.
    PIMPEK_EJ2 ma racje bo luz drążka nie ma nic do skrzyni.Jeśli ta D16Z6 jest rzeczywiście zajechana a tamta z D15 leży i Ci sie kurzy a jest lepszym stanie to warto przełożyć przełożenia jednocześnie wsadzając przełożenia trzeciego i czwartego biegu z rexa
    Ostatnio edytowane przez tommmmm ; 06-02-13 o 10:25

  2. #92
    Użytkownik Awatar kubson012
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Kubson
    Auto
    EH2 D16Z6
    Skąd
    Jaworzno
    Posty
    512

    Domyślnie

    Ale przeciez jak gosciu robil swapa to zmianial sama skrzynie a nie patyki lewarek i te gumki nie chodzi mi o to ze luz jest ogolnie na lewarku tylko w zakresie ruchu w strone z luzu na pierwszy bieg czyli ruch lewarka do siebie ale to mnie nie az tak irytuje chodzi poprostu o to ze tam biegi wchodzily super nic nigdy nie zgrzytnelo wsteczny wchodzil elegancko a ta jest poprostu zjechana bo czuje mialem okazje operowac kilkoma skyniami w roznych konfiguracjach silnikowych w hondach i ta jest porostu wysluzona.

    Chcialem wiedziec poprostu czy wnetrza tych skrzyn sa zamienne czy przelozenia i reszta bebechow pasuje do siebie a co do przelozen z rexa TOMMMM to sa bardziej priorytetowe sprawy jak na razie do zrobienia a to tez troche kosztuje i troche trzeba przerobic wiec to na koncu bo ta z Z6 nie jest az tak strasznie dluga.

  3. #93
    Użytkownik Awatar tommmmm
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ6 D15+K & ED6
    Skąd
    Działki,Żyrardów
    Posty
    542

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubson012 Zobacz posta
    Chcialem wiedziec poprostu czy wnetrza tych skrzyn sa zamienne czy przelozenia i reszta bebechow pasuje do siebie
    Bebechy pasują oprócz łożysk oczywiście bo w D15 są małe a w D16 duże.

    Cytat Zamieszczone przez kubson012 Zobacz posta
    a co do przelozen z rexa TOMMMM to sa bardziej priorytetowe sprawy jak na razie do zrobienia a to tez troche kosztuje i troche trzeba przerobic wiec to na koncu bo ta z Z6 nie jest az tak strasznie dluga.
    A no każdy ma inne priorytety

  4. #94
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    mam pytanie - jak odłączyć drążek od zminy biegów - chodzi mi o tą ''rure'' dochodzącą do skrzyni, jak ją przy skrzyni odłączyć - jest tam taki dziwny bolec, jakby tulejka czy coś..
    mam to poprostu wybic czy jest jakis inny sposob? nie chce czegoś rozwalić...
    w manualu jest tylko pokazany pin driver 8mm, ale nie zabardzo wiem co z tym zrobić
    Ostatnio edytowane przez SCKAPE ; 30-03-13 o 10:59

  5. #95
    użytkownik Awatar piroman
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    アレ
    Auto
    DC2
    Skąd
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domyślnie

    wybijasz to zabezpieczenie

  6. #96
    Użytkownik Awatar gruszkin
    Dołączył
    Dec 2006
    Auto
    eg4 d-series
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2,908

    Domyślnie

    tzw. pin driver

  7. #97
    Użytkownik Awatar pioootr
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Piotr
    Auto
    EJ9 D14+
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,836

    Domyślnie

    najlepiej do wybijania użyć długiej śruby z gwintem M8

  8. #98
    Użytkownik Awatar Brylant1
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4 -> EJ6
    Skąd
    Leoncin k. NDM
    Posty
    2,810

    Domyślnie Odp: skrzynia Hybrydowa

    Najlepszy to by byl wybijak ale sruba rtez da rade

  9. #99
    Użytkownik Awatar pioootr
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Piotr
    Auto
    EJ9 D14+
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,836

    Domyślnie

    Otwór w tym drążku ma 8 mm średnicy, a śruba M8 na zewnętrzną średnicę 7,2 mm - czyli się nie zaklinuje podczas wybijania. Tak jest najprościej.

  10. #100
    Użytkownik Awatar SCKAPE
    Dołączył
    Jul 2011
    Auto
    D13 - 175,1BHP
    Skąd
    Manchester
    Posty
    1,594

    Domyślnie

    Dobra mam znonka... wlasnie skladam do kupy hybryde i po wlozeniu wałków z biegamie cos mi nie pasi... widze za zębatki od poszczegolnych biegow sie nie pokrywają idealnie.. tak jak by na jednym z walkow byly o 1-2 moze 3mm wyzej niz na drugim... na pierwszy rzzut oka pomyslalem ze cos nie tak, poprzegladalem zdjecia z jakiejs fotoinstrukci i niby to wyglada podobie...
    Wiec sam juz nie wiem... moze mi ktos powiedziec czy tak jest ok czy cos nie tak??
    Milo by bylo gdyby ktoos kto to robil nie raz dal odpowiec w miare szybko bo naprawde zelezy mi na tym zeby ja złozyc dzis do kupy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •