Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Bicie przy hamowaniu, kolejne komplety hamulców ciągle się psują.

Użytkownik
    Imię
    Karol
    Auto
    Civic VIII 1.8 5D

Domyślnie Bicie przy hamowaniu, kolejne komplety hamulców ciągle się psują.

Witam,
    mam problem z moim Civem. Kupiłem go w 2016 i przejechałem 60 tys. km. Przez ten czas wymieniłem 4 albo 5 kompletów hamulcowych na przodzie. Za każdym razem po kilkudziesięciu/kilkuset kilometrach kierownica zaczyna bić coraz mocniej i mocniej aż w końcu trzęsie się tak że strach jeździć. Hamulce robione u trzech mechaników, u ostatniego dwa komplety - pierwszy zaczął walić kierownicą po kilku kilometrach. Pojechałem z reklamacją, wymienił na drugi komplet i zrobił przy okazji piasty bo podobno były minimalnie poza limitem - tym razem komplet wytrzymał kilkaset kilometrów i wszystko wróciło do normy. Za każdym razem tarcze i klocki, oczywiście markowe. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim?
    Dodam że na przeglądzie nic nie wyszło, żadnych luzów, kompletnie nic. Najgorzej wali w okolicach 70 km/h - przy wyższych i niższych prędkościach trochę mniej.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Użytkownik Awatar Yossarian
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK R18+EG B16

Domyślnie

Może piasta jest krzywa?

Użytkownik Awatar login
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2

Domyślnie

A felgi masz proste i dobrze wyważone?
    #dudajestdebilem

Użytkownik
    Imię
    Karol
    Auto
    Civic VIII 1.8 5D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Yossarian Zobacz posta
    Może piasta jest krzywa?
    Niby mechanik robił piasty ale może warto jeszcze raz sprawdzić.

Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    A felgi masz proste i dobrze wyważone?
    Dwa lata temu kupiłem nowe felgi na lato i na nich wali tak samo jak na komplecie zimowym. Wyważenie i felgę też odrzucam na razie ze względu na to że auto rozpędza się i jedzie jak po sznurku bez żadnych niepokojących objawów. Dopiero po naciśnięciu hamulca trzęsie i wali kierownicą jak młot udarowy.

Czy myślicie że jest coś do sprawdzenia poza piastami jak już będę u mechanika?

Użytkownik Awatar login
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez karol__w Zobacz posta
    Dwa lata temu kupiłem nowe felgi na lato i na nich wali tak samo jak na komplecie zimowym. Wyważenie i felgę też odrzucam na razie ze względu na to że auto rozpędza się i jedzie jak po sznurku bez żadnych niepokojących objawów. Dopiero po naciśnięciu hamulca trzęsie i wali kierownicą jak młot udarowy.
    Ja bym sprawdził wyważenie kół i stan opony, żeby mieć 100% pewności że nie ma to żadnego wpływu.
    Jakiś czas temu miałem w przednim kole wbity wkręt. Nie było go za bardzo widać ani słychać, powietrze z koła nie uchodziło, a bicie przy hamowaniu było odczuwalne. Niby taka mała śrubka, a robiła różnicę. Po wyjęciu wkręta, naprawieniu opony i ponownym wyważeniu koła po biciu nie ma śladu.
    #dudajestdebilem

Uprawnienia umieszczania postów