Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Świecący ABS i VSA, oraz check engine od sensora 2

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    10

    Domyślnie Świecący ABS i VSA, oraz check engine od sensora 2

    Cześć,

    Pare dni temu w mojej VIII gen. 1.8 zapalił się check engine. Po wpięciu obd wyskoczył mi błąd P2185 - engine coolant temperaturę ect sensor 2 - circuit high. Błąd skasowałem jednak po dniu jeżdżenia wyskoczył ponownie.
    Podobna sytuacja miała miejsce z kontrolka ABS i vsa gdzie podczas hamowania zapaliły się obie kontrolki. Obd nie wykazało żadnych błędów. Na następny dzień kontrolki magicznie zniknęły i po przejechaniu ok 150km w ciągu dwóch dni, dzisiaj znów się zapaliły tym razem jednocześnie z checkiem (błąd ten sam jak opisany wyżej).

    Nie ukrywam ze wcześniej nie było żadnych błędów na desce, problemy zaczęły się od kiedy pojawiły się minusowe temperatury. Pytanie czy przyczyna występowania tych dwóch błędów (nieregularnie) nie jest ze sobą powiązana? Podkreślę ze błędy pojawiają się nie od razu po odpaleniu silnika tylko w momencie gdy jest już wystarczająco nagrzany, po dłuższej jeździe.

    Nataomiast jeżeli jest to zbieg okoliczności to prośba o radę :
    1. Czy wymiana samego czujnika temperatury załatwi sprawę? (Check engine)
    2. Gdzie szukać przyczyny? Jedni piszą o problemie z czujnikiem światła stop, inni o czujnikami ABS...(ABS, vsa)

  2. #2
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,119

    Domyślnie

    Usuwanie usterki nie polega na kasowaniu błędów.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kasowałem, bo wydawano mi się, ze błędy pojawiły się od akumulatora przez ostatnie mrozy i auto stojące kilka dni bez odpalania 😅

  4. #4
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,119

    Domyślnie

    Skoro jedyna rzecz, która została zrobiona to skasowanie błędu, bez względu na to z jakiego powodu się pojawił, to dlaczego nie miałby się pojawić "za chwilę"?
    Samo się ma naprawić, czy liczysz może na cud?
    Ostatnio edytowane przez login ; 31-01-21 o 21:52

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ktoś miał podobną przygodę z tymi błędami?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •