Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zimny silnik OK a z nagrzewaniem szarpie do 2.5k rpm i nie potem nie odpala

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Łukasz
    Skąd
    MILICZ
    Posty
    195

    Domyślnie Zimny silnik OK a z nagrzewaniem szarpie do 2.5k rpm i nie potem nie odpala

    Witam

    Tak jak w temacie

    Zimny silnik odpala i jedzie bez zająknięcia a wraz z nagrzewaniem zaczynają pojawiać się poszarpywania do 2.500 rpm i powyżej odksztusza się i jedzie bez problemu. Na kompresorze eaton sytuacja jest pogłębiona bo tam szarpie mocniej i trzyma do ok 4000rpm. AFR jest ubogi i strzela w wydech
    Jak już dobrze się nagrzeje to trzymając go na luzie i depcząc mu to do 2.500 rpm dusi się dławi, strzela w wydech afr jest ubogi a jak już wyjdzie z tych obrotów to AFR jest stechio i równo się wkręca... Ostatni etap to już go tak przydławi z wciśnięciem gazu że zgaśnie to po zgaszeniu auta kluczykiem już nie odpala dopóki nie ostygnie

    Na LPG auto wogóle nie trzyma obrotów (jedynie jak trzymam go na gazie to pyrka, strzela w wydech i nawet nie chce się wkręcać) po puszczeniu nogi z gazu gaśnie. A na złość przeszedłem sobie z instalacji mikserowej na sekwencje i nawet nie mogę się wziąć za strojenie.

    Wymieniłem moduł zapłonowy ale nic to nie dało... Myślę jeszcze nad cewką zapłonową.
    Czujnik położenia wału jak jest walnięty to raczej na ciepłym jedynie nie odpala ale sama jazda autem jest w porządku

    Na początku jeszcze miałem tak że po odpaleniu auto wchodziło na ok 2000 rpm i wywalało błąd prędkości obrotowej lecz jak się nagrzał obroty schodziły do normalnych. Ale ten cały problem zniknął i checka nie wywala. Może czasami delikatnie sobie podfaluje o 50rpm podczas nagrzewania


    Podejrzewam że układ zapłonowy wraz z nagrzaniem ma problem tym bardziej że na eaton problem jest głębszy a na lpg jeszcze bardziej, gdzie te rzeczy potrzebują mocniejszej iskry.

    Nie wiem moze cewka jeśli nie moduł...

    Ktoś komuś coś przychodzi do głowy

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cewka, świece, kable

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Paweł Ireneusz
    Auto
    Civic VI Mb2 d14z4
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Pierwszy pomysł to upg, jak leje wode do garów to cuda sie zaczynają dziać, zawsze pierwsze do sprawdzenia.

  4. #4
    Użytkownik Awatar lukwycz
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MC2 + EJ9
    Skąd
    Zielonka k/W-wy
    Posty
    605

    Domyślnie

    Wymieniałeś palec rozdzielacza? U mnie kiedyś po nagrzaniu były podobne objawy. Wymiana palca rozdzielacza pomogła. Okazało się że po rozgrzaniu dawał jakieś przebicie - przynajmniej tak to wytłumaczył mechanik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •