Cześć,

Temat dotyczy Civic hatchback 2008.

Ostatnio miałem wrażenie, że nawiew/klima nie działa do końca dobrze, więc postanowiłem odpalić samodiagnostyke.

Aby uruchomić funkcję samodiagnostyki, należy wykonać następujące czynności:

1. Wyłączyć zapłon.
2. Nacisnąć i przytrzymać przyciski AUTO i STEROWANIA RECYRKULACJĄ, włączyć zapłon (II), a następnie zwolnić przyciski AUTO i STEROWANIA RECYRKULACJĄ.
3. Wszystkie segmenty wskaźnika temperatury włączają się na 2 sekundy, a następnie rozpoczyna się samodiagnoza.
Tu chyba wszystko poszło okej, nawiewy popracowały i nie pokazało żadnych błędów.

Następnie chciałem przeprowadzić diagnostykę sygnałów wejściowych czujników modułu sterującego klimatem

1. Wyłączyć zapłon.
2. Nacisnąć i przytrzymać przyciski AUTO i MODE, następnie uruchomić silnik (w niektórych modelach wystarczy przekręcenie kluczyka w stacyjce do pozycji II).
3. Po uruchomieniu silnika zwolnić oba przyciski. Zostanie wyświetlony numer czujnika i następnie wartość sygnału dla tego czujnika. Zanotować wyświetlane wartości.
4. Aby przejść do następnego czujnika, nacisnąć przycisk klimatyzacji (przycisk ogrzewania szyby/lusterek).
5. Aby zrezygnować z trybu wyświetlania sygnału wejściowego czujnika, nacisnąć przycisk AUTO lub wyłączyć zapłon.
Tu jedyne co się działo to migała ikonka


Przechodząc do sedna, po tych zabiegach, zakres temperatur widoczny na ekranie radia zamiast od LOW do HIGH wygląda następująco:
15 16 17 LOW 19 ... 28 29
Teraz, według moich odczuć, nawiew na 15 stopniach zachowuje się jak dawniej na low (zimne powietrze niezależnie od sytuacji) a na low zachowuje się jak wcześniej na jednej z konkretnych temperatur...

Czy ktoś się spotkał może z taką sytuacją?
Czy byłby ktoś tak miły aby dostarczyć video jak wygląda poprawnie działająca diagnostyka auto+mode?