Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Stuki po odpaleniu D15Z6

Użytkownik

Domyślnie Stuki po odpaleniu D15Z6

Witam

Po odpaleniu silnika po nocy stania na mrozie słychać z silnika lekkie stukanie, podejrzewam że mogą to być zawory. Nigdy nie rozgrzewam silnika na jałowych i odrazu ruszam po odpaleniu, po około 500 metrach stuk cichnie tak jakby olej dotarł do zaworów. Stuki strasznie słychać w momencie zmiany biegu lub gdy nie wciskam gazu i hamuję silnikiem. Po odpaleniu ciepłego lub lekko rozgrzanego silnika stuków nie słychać, czy takie poranne stukanie może w jakiś sposób uszkodzić samochód, czy to normalne wraz z przyjściem mrozów ??

Użytkownik Awatar login
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 D14Z2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grendel Zobacz posta
    Witam

Po odpaleniu silnika po nocy stania na mrozie słychać z silnika lekkie stukanie, podejrzewam że mogą to być zawory. Nigdy nie rozgrzewam silnika na jałowych i odrazu ruszam po odpaleniu, po około 500 metrach stuk cichnie tak jakby olej dotarł do zaworów. Stuki strasznie słychać w momencie zmiany biegu lub gdy nie wciskam gazu i hamuję silnikiem. Po odpaleniu ciepłego lub lekko rozgrzanego silnika stuków nie słychać, czy takie poranne stukanie może w jakiś sposób uszkodzić samochód, czy to normalne wraz z przyjściem mrozów ??
    Proste pytanie. Ile km temu były sprawdzane luzy zaworowe?

Użytkownik

Domyślnie

Samochód mam od niecałego roku i w moim posiadaniu nie były sprawdzane, kupiłem silikon i może w tygodniu uda mi się zobaczyć jak to wygląda

Użytkownik Awatar login
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 D14Z2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grendel Zobacz posta
    Samochód mam od niecałego roku i w moim posiadaniu nie były sprawdzane, kupiłem silikon i może w tygodniu uda mi się zobaczyć jak to wygląda
    Skoro auto masz rok i nie sprawdzałeś to szczerze powiem nie wiem na co czekasz. I nie zaczynaj od kupna silikonu tylko od uszczelki pokrywy zaworów, bo jak nie teraz to następnym razem będzie do wymiany.

Użytkownik Awatar Dominik22
    Imię
    Dominik
    Auto
    EK3 d15z6

Domyślnie

W moim d15z6 od 12 lat jest taki stukot po odpaleniu zimnego przez kilkanaście sekund. Zawory przez ten okres czasu regulowane były kilka razy i to nie one są tutaj przyczyną. Osobiście się do tego przyzwyczaiłem.

Uprawnienia umieszczania postów