Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Stuki po odpaleniu D15Z6

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    3

    Domyślnie Stuki po odpaleniu D15Z6

    Witam

    Po odpaleniu silnika po nocy stania na mrozie słychać z silnika lekkie stukanie, podejrzewam że mogą to być zawory. Nigdy nie rozgrzewam silnika na jałowych i odrazu ruszam po odpaleniu, po około 500 metrach stuk cichnie tak jakby olej dotarł do zaworów. Stuki strasznie słychać w momencie zmiany biegu lub gdy nie wciskam gazu i hamuję silnikiem. Po odpaleniu ciepłego lub lekko rozgrzanego silnika stuków nie słychać, czy takie poranne stukanie może w jakiś sposób uszkodzić samochód, czy to normalne wraz z przyjściem mrozów ??

  2. #2
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grendel Zobacz posta
    Witam

    Po odpaleniu silnika po nocy stania na mrozie słychać z silnika lekkie stukanie, podejrzewam że mogą to być zawory. Nigdy nie rozgrzewam silnika na jałowych i odrazu ruszam po odpaleniu, po około 500 metrach stuk cichnie tak jakby olej dotarł do zaworów. Stuki strasznie słychać w momencie zmiany biegu lub gdy nie wciskam gazu i hamuję silnikiem. Po odpaleniu ciepłego lub lekko rozgrzanego silnika stuków nie słychać, czy takie poranne stukanie może w jakiś sposób uszkodzić samochód, czy to normalne wraz z przyjściem mrozów ??
    Proste pytanie. Ile km temu były sprawdzane luzy zaworowe?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Samochód mam od niecałego roku i w moim posiadaniu nie były sprawdzane, kupiłem silikon i może w tygodniu uda mi się zobaczyć jak to wygląda

  4. #4
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grendel Zobacz posta
    Samochód mam od niecałego roku i w moim posiadaniu nie były sprawdzane, kupiłem silikon i może w tygodniu uda mi się zobaczyć jak to wygląda
    Skoro auto masz rok i nie sprawdzałeś to szczerze powiem nie wiem na co czekasz. I nie zaczynaj od kupna silikonu tylko od uszczelki pokrywy zaworów, bo jak nie teraz to następnym razem będzie do wymiany.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Dominik22
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Dominik
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    495

    Domyślnie

    W moim d15z6 od 12 lat jest taki stukot po odpaleniu zimnego przez kilkanaście sekund. Zawory przez ten okres czasu regulowane były kilka razy i to nie one są tutaj przyczyną. Osobiście się do tego przyzwyczaiłem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •