Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: jaka flansza lejek do kolektora EBAY

  1. #1
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie jaka flansza lejek do kolektora EBAY

    witam,
    mam problem chce zrobić sobie wydech z nierdzewki ( 57mm), kupiłem już wszystko i problemem okazała się flansza na kolektorze EBAY



    czy jest mi ktoś w stanie napisać jaka flansze - lejek kupić żeby pasowała do tego kolektora.. ( kupiłem flansze 52mm ale płaska i sami wiecie - nie pasuje ) cała reszta wydechu będzie spawana na sztywno, a potrzebuje mieć jeden punkt do rozpięcia tego w razie np wymiany miski olejowej zastanawiam się jeszcze nad tym


    https://allegro.pl/oferta/flansza-re...-60-8760272310

    ale to niestety nie jest z nierdzewki.. nie ukrywam też że nie chce ciąć tego kolektora ;/ no ale jak nie będzie innej możliwości to wspawam te złącze z linku i przynajmniej nie będę miał zwężki w układzie ;p

  2. #2
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Hyhyhy... Ja wiem sporo na temat wydechów w HR-V A tak w ogóle to bym mógł w końcu temat mojej harfy ogarnąć
    Jeśli nie znajdziesz nic na tę flanszę to ją upitol i zakup na allegro zestaw dwóch flansz na 3 śruby i będzie pięknie banglać. Ja mam wstawione przed i za katalizatorem takie złącze i jest gites.
    Uszczelki do tego dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym. W moim wypadku dodałem jeszcze krótkie złącze elastyczne z plecionki żeby choć trochę zredukować naprężenia.
    Jak będziesz robił ten słynny zawijas to dobrze wymierzcie odległości. U mnie za bardzo go odsunęli od reduktora i teraz przy ruszaniu jak silnik wibruje to wydech nasuwa mi o wybrzuszenie sanek przy mocowaniu tulei lewego wahacza
    Do tego koniecznie sprawdź czy flansze w kolektorze są płaskie. U mnie w chinolu przy głowicy była łódka na 1-2mm! A ile się naszlifowałem żeby wyrównać flanszę na środkowym połączeniu to już nie wspomnę...
    Jak teraz zliczam koszty pracy i przeróbek to chyba lepiej było dać do wyspawania od zera
    Ps. Flansze kupowałem od GK Trading z allegro masz tam tego całkiem sporo. Może znajdziesz to czego potrzebujesz
    https://allegro.pl/uzytkownik/gktrad...5-hou-1-1-1106

  3. #3
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    no widzisz, za rzadko tu zaglądasz ;p widze że masz ten sam problem z tematem o harfie co ja ;p ale ja zamierzam na dniach troszku ogarnąć ;p
    czyli uwale tę flansze albo nawet całą tę zwężke w tym kolektorze i wspawam nową która ma 57mm jak reszta wydechu mam nadzieje że przy nowym kacie i tylko twinloopie nie będzie za głośno ;p bo nie mam kasy na nowy środkowy chyba że wspawam ten co mam na okres póki kasy znowu nie nazbieram ;/ jak zobaczyłem jakość tego kolektora to oczy zaszły mi łzami.. też musze podszlifować tę środkową część.. ja sie mam łatwiej bo ja mam FWD i ja lece prostą rurą od przodu do tyłu a twinloopa daje poprzecznie pod koło zapasowe i musze się modlić żeby w uzyskane miejsce po stronie pasażera weszła butla z LPG ;p

  4. #4
    Użytkownik Awatar Algali
    Dołączył
    Jan 2016
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda HR-V GH4
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ale rzeźba z tym LPG Będzie głośno. Ja mam dwa przeloty od RM Motors. Dźwięk jest ładny, ale w trasie to przydałby się interkom żeby rozmawiać z pasażerem
    Jak przerabiasz wydech to nie ucinaj tego kolektora blisko zejścia 2-1!
    Jak goście u mnie spawali zawijas to rozcięli rury w tym miejscu i okazało się, że flansza jest tak naprężona, że po rozcięciu rur wygięła się w banana i wszystko się rozeszło na boki...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •