Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zamiana kół 225/45/17 na 205/55/16

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic Tourer 1.8
    Skąd
    TYCHY
    Posty
    31

    Domyślnie Zamiana kół 225/45/17 na 205/55/16

    Cześć

    Od niedawna posiadam H Tourer , super auto ale na tych oryginalnych kołach 225/45/17 opony Bridgestone i jest bardzo twardo. Czy zamiana na 205/55/16 dużo zmieni na plus dla komfortu jazdy. Nie zależy mi na właściwościach jezdnych ciut gorszych bo w KJS nie startuje. Ma być bardziej ciszej i komfortowo.
    Mam porównanie z kołami 215/65/16 w drugim aucie i opony GoodYear Effective Grip i tu jest idealnie.

    Dziękuję za wszelkie uwagi.
    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    34

    Domyślnie

    Hej Moim zdaniem na pewno odczujesz różnicę, gdyż w drugim przypadku masz co prawda mniejszą średnicę felgi, ale za to większy profil, czyli wysokość gumy. Dzięki temu opona może lepiej amortyzować nierówności na drodze, a Tobie zapewni to lepszy komfort jazdy. Myślę, że jak najbardziej warto wymienić na taki rozmiar

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic Tourer 1.8
    Skąd
    TYCHY
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cześć ,

    A jak z czujnikami ciśnienia bo felg 16 jest sporo ale mało które mają takie czujniki. Czy można założyć bez i dezaktywować z menu?

  4. #4
    Użytkownik Awatar masu80
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam, w Civicu VIII UFO dokonałem właśnie takiej zamiany, bo denerwowało mnie sztywne zawieszenie oraz myszkowanie na koleinach. Zamiana na 205/55/16 diametralnie poprawiła komfort, choć może popsuła nieco wygląd auta. Nie ma także problemu z czujnikami gdyż nie są one zlokalizowane w felgach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •