Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nawiew dla pasażerów z tyłu, civic 5d

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    10

    Domyślnie Nawiew dla pasażerów z tyłu, civic 5d

    Cześć,

    Civic VIII gen. wersja 5D 1.8 140KM

    Mam pytanie odnośnie przepływu powietrza w kabinie. Podczas jazdy pasażerowie z tyłu krótko mówiąc się duszą przez brak nawiewów z tyłu.
    Jedyne wyloty powietrza wewnątrz to te cztery przednie, fabryczne.. z przodu jest ok, jednak z tyłu coś słabo dochodzi.
    (Ostatnio jak jechałem w 4 osobowym gronie to z przodu zamarzaliśmy od klimy, w momencie gdy z tyłu mówili, że nie ma czym oddychać )

    Czy można w jakiś sposób dołożyć kratki nawiewu w tylnej części kabiny? Np. na słupach B, w tylnej części podłokietnika przedniego lub pod siedzeniami?
    Czy jest to skomplikowany zabieg?

    Pzdr

  2. #2
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dsr47 Zobacz posta
    Cześć,

    Civic VIII gen. wersja 5D 1.8 140KM

    Mam pytanie odnośnie przepływu powietrza w kabinie. Podczas jazdy pasażerowie z tyłu krótko mówiąc się duszą przez brak nawiewów z tyłu.
    Jedyne wyloty powietrza wewnątrz to te cztery przednie, fabryczne.. z przodu jest ok, jednak z tyłu coś słabo dochodzi.
    (Ostatnio jak jechałem w 4 osobowym gronie to z przodu zamarzaliśmy od klimy, w momencie gdy z tyłu mówili, że nie ma czym oddychać )

    Czy można w jakiś sposób dołożyć kratki nawiewu w tylnej części kabiny? Np. na słupach B, w tylnej części podłokietnika przedniego lub pod siedzeniami?
    Czy jest to skomplikowany zabieg?

    Pzdr
    nawiewy na tył są poprowadzone kanałami pod przednimi fotelami ,sprawdź czy nie są zasłonięte np dywanikami ,inna sprawa to ,w jaki sposób klima ustawia nawiewy w trybie AUTO,obserwuj czy ''puszcza" też zimne powietrze na nogi
    Ostatnio edytowane przez zyga502 ; 15-09-20 o 16:25

  3. #3
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Jak jeżdżę z rodziną na wakacje to dzieciaki z tyłu też narzekają.
    Mam taki patent, że ustawiam klimę na szybę i na nogi, ale wyloty na nogi kierowcy i pasażera z przodu zatykam - wtedy więcej powietrza leci na tył.

  4. #4
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Ja daję środkowe nawiewy max do góry, boczne w kierunku szyb. Z tyłu narzekają, że zimno ale mają mocno szyby przyciemniane.

  5. #5
    Użytkownik Awatar manieku
    Dołączył
    Aug 2013
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Civic VIII 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    75

    Domyślnie

    Ja tak samo jak @CzechuXX - klima na Auto, środkowe nawiewy max do góry, a boczne na szyby i z tyłu zawsze narzekają, że za zimno.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zyga502 Zobacz posta
    nawiewy na tył są poprowadzone kanałami pod przednimi fotelami ,sprawdź czy nie są zasłonięte np dywanikami ,inna sprawa to ,w jaki sposób klima ustawia nawiewy w trybie AUTO,obserwuj czy ''puszcza" też zimne powietrze na nogi
    Kurcze, sprawdziłem pod dywanikami i nic nie ma - tylko wykładzina.

    Najwyraźniej muszę ustawiać nawiewy przednie w konkretnych miejscach na szyby.

    Dodatkowo : Z tego co się dowiedziałem to jeżeli fabrycznie nie jest zainstalowana dwustrefowa klima to nie ma sensu robić żadnych dodatkowych wlotów po pierwsze dlatego, że nie będzie tyle powietrza dochodziło przez to że wszystko pójdzie głównie na przód, a po drugie dlatego, że taka robota jest bardzooooo czasochłonna

  7. #7
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    Mam taki patent, że ustawiam klimę na szybę i na nogi, ale wyloty na nogi kierowcy i pasażera z przodu zatykam - wtedy więcej powietrza leci na tył.
    no tak ,ale wtedy klima nie działa w trybie AUTO,
    co to znaczy ,że zatykasz wyloty na nogi kierowcy i pasażera?
    Ostatnio edytowane przez zyga502 ; 17-09-20 o 16:56

  8. #8
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Na trybie AUTO w zasadzie nie jeżdżę, bo u mnie się nie sprawdza.
    Albo akurat wieje za bardzo i jest za głośno, albo nie z tych otworów z których bym chciał, albo i tak ciągle słyszę "podkręć bo za zimno", "zmniejsz bo za gorąco"...
    Zatykam, czyli wsadzam co tam mam pod ręką - np. kawałek jakiegoś materiału w otwory nawiewowe

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    Na trybie AUTO w zasadzie nie jeżdżę, bo u mnie się nie sprawdza.
    U mnie tak samo. Tryb auto działa świetnie jako generator szumu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •