Witam wszystkich forumowiczów.
Od 4 dni jestem posiadaczem Hondy Civic VII 1.7cdti, chciałbym powiedzieć że szczęśliwym, ale moja Honda ma małe niedomagania. Osoba od której kupiłem ( tak przypuszcza, bo spawy są świeże i rura czysta, zero rdzy) wycięła katalizator przed sprzedażą, oczywiście twierdzi, że to nie on, tak jak kupił tak sprzedaje, a sprzedaje bo kupił co innego itd. Na ulicy ciężko było to zauważyć, a oznak braku katalizatora nie zauważyłem. Dopiero w domu w kanale zobaczyłem że jest wspawany kawałek rury i to dość ładnie. Teraz moje pytania:
1. Czy mogę dochodzić prawnie rękojmi? Auto kupione 4dni temu. Poprzedni właściciel nie chce podjąć rozmowy.
2. Za miesiąc wychodzi przegląd, w związku z tym czy jak wstawię uniwersalny EURO 3 to spokojnie przejdę przegląd, czy trzeba sondy itd. i jaki koszt takiego kata. Może już ktoś z was wymieniał i zna firmę która produkuje katalizatory uniwersalne. Montaż po mojej stronie.

Gościu tego raczej nie przemyślał bo za tą Hondę dałbym nawet 1000 więcej z katalizatorem a używanego za więcej nie sprzeda.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Pozdrawiam