Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: R18A2 szarpanie

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Damian
    Auto
    ej2 d16y3
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    61

    Domyślnie R18A2 szarpanie

    Witam
    Mam następujący problem z silnikiem R18A2
    Przy ruszaniu na niższych obrotach (przedział 1500-2000) potrafi nieźle przymulić. Wygląda to tak że przez moment (ułamek sek) ciągnie do przodu, następuje moment (ułamek sekundy, może pół) gdzie czuć jakby auto zwolniło i ponownie zaczyna przyspieszać.
    Druga sprawa, puszczenie gazu (sprzęgło puszcone, auto się toczy na biegu) i ponowne dodanie powoduje szarpanie, dosłownie jakbym deptał gaz w podłogę a występuje ten efekt za każdym razem na niższych obrotach, wyższe (powyżej 2500-3000) brak szarpania lub jedynie niewielkie.
    Trzecia, przy włączonej klimie objawy się nasilają, jakby dwukrotnie bardziej

    Wymieniony olej, filtr powietrza, świece, czyszczona przepustnica, wyregulowane zawory - efektu na plus / na minus brak, ciągle te same objawy.
    Macie może pomysł gdzie szukać problemu?

    Przewody dolotu powietrza nie wyglądają na uszkodzone, błędy nie wyskakują, był podpięty pod kompa i mechanik też nie mówił aby cokolwiek komp pokazał.

    Uprzedzam, wiem że to benzyna i nie ciągnie od dołu ale mam w domu dwa egzemplarze i w aucie z 2008r wszystko działa płynnnie (nawet na gazie), u mnie gazu nie ma i występują objawy jw.

  2. #2
    Użytkownik Awatar lukashh
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Ufo FK2 sport GT
    Skąd
    WuWuAa Wola
    Posty
    1,351

    Domyślnie

    hej,
    skoro przepustnica czyszczona (adaptacja zrobiona poprawnie) to na szykbo do głowy przychodzi mi cewka. Skoro masz taką możliwość podmień cewki z 2 auta i zrób test drive..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •