Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Chip tuning Civic VIII 2.2 - Gdzie lub u kogo?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    6

    Domyślnie Chip tuning Civic VIII 2.2 - Gdzie lub u kogo?

    Witam, chciałbym wyregulować i podnieść moc w swoim UFO (Stage 1)
    Polecacie jakiś zakład/osobę, która zrobi to jak należy? Jeśli chodzi o zakład to najlepiej w Świętokrzyskim lub na południu Mazowieckiego (Kielce +100Km).

    Oczywiście w tym wszystkim chciałbym wywalić EGR, dodać LC (Launch Control) Rev Limiter i inne szmery bajery.

    Ps. Jaki był by koszt takiej usługi? Mniej więcej. Orientuję się ile biorą "prywaciarze" i ile kosztuje zamówienie mapy z Celtictuning UK (1500PLN) i vtech Kielce (90EUR Stage 1 + 45EUR za EGR i inne bajery, każdy oddzielnie 45EUR)

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    A w ogóle to zastanowiłeś się chwilkę chociaż? widziałeś jakiej wielkości jest fabryczny intercooler? Chcesz podnosić moc i dodatkowo temperaturę w dolocie? Tam fabrycznie panuje już sauna a później spodziewasz się,że bedzie nie wiadomo jak lepiej jechało
    Sprzęgło fabryczne nie radzi sobie z fabrycznie zadanym momentem obrotowym a co dopiero po programie.


    Cytat Zamieszczone przez vrozax Zobacz posta
    dodać LC (Launch Control) Rev Limiter i inne szmery bajery.
    Z tym też Cie trochę poniosło. Launch w Dieslu nie ma żadnego sensu,a już na pewno nie w tym,ale to już nie chcę mi się litanii pisać.
    Rev limiter zgoda-ok,bardziej skupiłbym się na wykasowaniu speed limiter. jest to zapisane w odpowiedniej belce,przynajmniej w moim dieslu tak było.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas.FK2 Zobacz posta
    A w ogóle to zastanowiłeś się chwilkę chociaż? widziałeś jakiej wielkości jest fabryczny intercooler? Chcesz podnosić moc i dodatkowo temperaturę w dolocie? Tam fabrycznie panuje już sauna a później spodziewasz się,że bedzie nie wiadomo jak lepiej jechało
    Sprzęgło fabryczne nie radzi sobie z fabrycznie zadanym momentem obrotowym a co dopiero po programie.




    Z tym też Cie trochę poniosło. Launch w Dieslu nie ma żadnego sensu,a już na pewno nie w tym,ale to już nie chcę mi się litanii pisać.
    Rev limiter zgoda-ok,bardziej skupiłbym się na wykasowaniu speed limiter. jest to zapisane w odpowiedniej belce,przynajmniej w moim dieslu tak było.
    Czy ja pisałem, że nie mam zamiaru wymieć IC? Wiem jaki jest, bo go czyściłem... U mnie nie ma problemów ze sprzęgłem i jeśli ktoś umiejętnie go używa to i przy 180-190KM nie powinien mieć problemów (Przynajmniej nie świeżo po wymianie hehe).

    Co do LC, to dla mnie kwestia czysto estetyczna, tak jak Popcorn... Każdy ma co lubi

    Co do Speed Limitera, to jakoś bardzo mi nie przeszkadza, bo nie latam powyżej 200, bardziej kręcą mnie agresywne przyspieszenia. Jadąc do Anglii i z powrotem, mając mało ruchu na autostradzie w Niemczech, nie przekroczyłem nawet 190Km/s, bardziej wolał bym odpowiednie przyspieszenie podczas wyprzedzania itp.

    Jeszcze dodam, że nie chce robić z tego auta potwora, tylko tak jak pisałem "agresywnie" przyspieszać, a do tego sprzęgło faktycznie może się przydać. Na razie orientuję się gdzie co jak i za ile

    Ps. Czeka mnie jeszcze wiele modyfikacji np. audio, projekt subwoofera w zabudowie (nie ma dojazdówki, więc śmiało mogę to wykorzystać) itp.

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •