Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Lusterka Do Ufo + listwa nadkola przedniego

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    2

    Domyślnie Lusterka Do Ufo + listwa nadkola przedniego

    Witam

    Mam do blacharki Hondzię Ufo w wersji europejskiej 5D. Przy tej okazji zamierzam wymienić oba lusterka (7-pin, podgrzewane, łamane) - brama, która się zamknęła na mojej Hani połamała oba stelaże (wraz z trzpieniem) i obudowy.

    Doprowadzenie auta do porządku to ogromny wydatek, także wertuję internet w poszukiwaniu obudowy (pełnego stelaża) obu lusterek bocznych (mechanizm działa sprawnie, kierunkowskazy i szybki całe), a także listwy nadkola prawego przedniego.

    Czy ktoś z tutaj obecnych na jakiś pomysł gdzie można dostać takie części w rozsądnych cenach (zamienniki lub oryginały używane)? /Na razie najnizsza suma za te 3 części oscyluje w okolicy 1000-2000zl 😱 /
    Czy ma znaczenie czy lusterka kupię do Anglika czy do wersji europejskiej?
    Czy ma znaczenie czy listwa nadkola dotyczy prawej czy lewej strony?

    A może da się coś sprytnego wymyślić - np. montaż listwy czy lusterek z innego modelu.? 🤔

    Help!
    Ostatnio edytowane przez aegis ; 28-07-20 o 16:42

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII 1.4, VII
    Skąd
    3-miasto
    Posty
    108

    Domyślnie

    Trzeba było kupić golfa Honda tak ma z cenami

  3. #3
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Zmieniałem prawe lusterko całe. Wziąłem od Anglika. Minusem jest to że trochę inne katy są ale idzie szybko do tego się przyzwyczaić. Plusem z kolei , że jest redukcja martwego punktu. Plus przewyższa minus. Z lewym nie pomogę jeśli od Anglika.
    Z kolei jeśli chodzi o listwę to prawa jest inna od lewej. Koszt nowej ASO z allegro to około 450-500zł. Używka połowę ceny. Uważaj bo są dwa rodzaje. Ciemny szary goły plastik niczym nie pokryty oraz plastik pokryty jakąś warstwą co robi z niego lekko siwy. Oczywiście tu rozmawiamy o nielakierowanych.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2020
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Docent114 Zobacz posta
    Trzeba było kupić golfa Honda tak ma z cenami
    Jasne, Honda to Honda, ale jednak ceny lusterk do wersji 3,4,5,6,7 a cena do 8ki to jakaś przepaść..

    Cytat Zamieszczone przez CzechuXX Zobacz posta
    Zmieniałem prawe lusterko całe. Wziąłem od Anglika. Minusem jest to że trochę inne katy są ale idzie szybko do tego się przyzwyczaić. Plusem z kolei , że jest redukcja martwego punktu. Plus przewyższa minus. Z lewym nie pomogę jeśli od Anglika.
    Z kolei jeśli chodzi o listwę to prawa jest inna od lewej. Koszt nowej ASO z allegro to około 450-500zł. Używka połowę ceny. Uważaj bo są dwa rodzaje. Ciemny szary goły plastik niczym nie pokryty oraz plastik pokryty jakąś warstwą co robi z niego lekko siwy. Oczywiście tu rozmawiamy o nielakierowanych.
    Ooo! Wielkie dzięki, to bardzo cenne info! )

    i jeszcze pytanie - czy ta listwa nadkola (nakładka/ błotnik) moze być od anglika?
    Ostatnio edytowane przez login ; 06-02-21 o 19:51

  5. #5
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Wydaje mi się że tak.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aegis Zobacz posta
    Witam

    Mam do blacharki Hondzię Ufo w wersji europejskiej 5D. Przy tej okazji zamierzam wymienić oba lusterka (7-pin, podgrzewane, łamane) - brama, która się zamknęła na mojej Hani połamała oba stelaże (wraz z trzpieniem) i obudowy.

    Doprowadzenie auta do porządku to ogromny wydatek, także wertuję internet w poszukiwaniu obudowy (pełnego stelaża) obu lusterek bocznych (mechanizm działa sprawnie, kierunkowskazy i szybki całe), a także listwy nadkola prawego przedniego.

    Czy ktoś z tutaj obecnych na jakiś pomysł gdzie można dostać takie części w rozsądnych cenach (zamienniki lub oryginały używane)? /Na razie najnizsza suma za te 3 części oscyluje w okolicy 1000-2000zl /
    Czy ma znaczenie czy lusterka kupię do Anglika czy do wersji europejskiej?
    Czy ma znaczenie czy listwa nadkola dotyczy prawej czy lewej strony?

    A może da się coś sprytnego wymyślić - np. montaż listwy czy lusterek z innego modelu.?

    Help!
    Listwę mam jeśli chcesz, wyślij maila na priv to wyślę Ci foty. Nielakierowana od przedlifta.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •