Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 109

Wątek: D16Z...Jakie mody pod podtlenek +35???Możliwe 170km w N/a???

  1. #1
    Nierzetelny sprzedawca Awatar ...Bartuś...
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    バル
    Auto
    -Stop :) B20PSS
    Skąd
    Warszawskie Hawa
    Posty
    1,774

    Domyślnie D16Z...Od Czego Zacząć i Czego Się Spodziewać.

    Witam...Jestem nowy na forum.Mam kilka pytań do was.Odłożyłem trochę kasy na mody silnika(hamullce:Tarcze Brembo Max i klocki Green Stuff,zawieszenie gwint,niestety nie wiem jakiej firmy ponieważ,było już założone przy kupnie auta).Nie długo dojdą tylne rozpórki.

    Teraz moje pytanie:
    Mody chciałem zacząć od dolotu i kompletnego wydechu łącznie z kolektorem.Planowaniu głowicy z polerowaniem kanałów i wtryskiem jednopunktowego mokrego podtlenku Zex z dyszą +35.Mocniejszą pompa paliwowa.Regulowane kółko rozrządu.

    Dolot własnej roboty czy kupiony
    Wydech 2.25 czy 2.5 cala.Na jakim tłumiku M-tech czy może coś innego??
    Jakie jeszcze mody proponujecie.Myślałem też nad skrzynią z D13 która jest bardzo polecana do D15 a jak to jest w przypadku D16.Jakich firm komponenty polecacie.Przeczytałem na tym forum sporo,ale nigdzie nie ma jedno znacznych odpowiedzi czego używać.Dodam tylko że silnik to zdrowa seria.Czy są jakieś szanse na zrobienie tych 150km bez wtrysku.
    Wyczytałem też że przy zastosowaniu podtlenku moc będzie 2 razy większa niż na dyszy.Np wtrysk 35km a w rzeczywistości +70km.Jak z tym jest kłamstwo czy prawda.

    Zapewne napiszcie że mogę zrobić też przeszczep.Ale Nie chcę iść łatwą drogą.Chce mieć zabawkę mocniejszą od serii do jazdy.


    Z Góry Dzięki Za Odpowiedź.Bardzo bym też dziękował za napisane jakie mody mógł bym zrobić o ile to możliwe żeby osiągnąć te 160-170km i jakie były by tego ewentualne koszty.
    Ostatnio edytowane przez ...Bartuś... ; 02-10-08 o 19:33

  2. #2
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    170 koni = swap na b16a2 + wydech. to prostsze i niewykluczone, ze tansze niz jakies duperele typu nitro..

  3. #3
    Użytkownik Awatar Bzyk_
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    Mariusz
    Auto
    EG B18
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    258

    Domyślnie

    Coś jest na rzeczy, że nikt nie montuje podtlenku ? Jakoś nie widać i słychać Hond z no2. Silniki Hondy źle znoszą ten gaz ?

  4. #4
    Nierzetelny sprzedawca Awatar ...Bartuś...
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    バル
    Auto
    -Stop :) B20PSS
    Skąd
    Warszawskie Hawa
    Posty
    1,774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !markos Zobacz posta
    170 koni = swap na b16a2 + wydech. to prostsze i niewykluczone, ze tansze niz jakies duperele typu nitro..
    No tak wiem już.Ale w takim wypadku brał bym B18C4 i już ma 170km.Chciał bym się dowiedzieć po prostu jakie mody można robić na tym silniku.Wiesz zrobienie przekładki to koszt min.7000zł jak patrzyłem,a do tego jeszcze lepsze hamulce by się przydały,nowe koła bo inny rozstaw śrub.W tym momencie ma 5000zł wiec nie ma co myśleć.Chciał bym to robić stopniowo,a w razie braku mocy i przypływu gotówki zmiana na K20 ,ale nie o tym historia.


    Jeżeli nikt nie bawił się w podtlenek.Proszę chociaż o spis modów które przydało by się zrobić przed montażem,najwyżej zaryzykuje.Nie zamierzam jeździć na tym non stop,raz na jakiś czas na jakimś spocie lub coś.

  5. #5
    Użytkownik Awatar ziomal007
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Marcin
    Auto
    nogi :)
    Skąd
    WOT
    Posty
    816

    Domyślnie

    Heble na tył od Vti wystarczą -> 500zł plus robota.
    Do tego lepsiejsze tarcze i kloce.

    A mody :

    - dolot CAI
    - kolektor 4-1 , dalej wydech 2,25"
    - hybrydowa skrzynia czyli główne z d13 i 3,4bieg z crxa i lekki zamach do tego.
    - ostrzejszy wałek rozrządu siakiś , od Grabowskiego czy tam skunksa
    - regulowane kółko
    - podpicie kompresji , od razu bym zakuł dziada jeszcze .
    - przepustnica od b16 , kol ssący od 16y8
    - spasować kanały w głowicy

    - na koniec obowiązkowo strojenie

    Nic mi do łba nie przychodzi innego , ale nie wiem czy paliwka więcej by się nie przydało znaczy wtryski mocniejsze na przykład.

  6. #6
    Nierzetelny sprzedawca Awatar ...Bartuś...
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    バル
    Auto
    -Stop :) B20PSS
    Skąd
    Warszawskie Hawa
    Posty
    1,774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    Heble na tył od Vti wystarczą -> 500zł plus robota.
    Do tego lepsiejsze tarcze i kloce.

    A mody :

    - dolot CAI
    - kolektor 4-1 , dalej wydech 2,25"
    - hybrydowa skrzynia czyli główne z d13 i 3,4bieg z crxa i lekki zamach do tego.
    - ostrzejszy wałek rozrządu siakiś , od Grabowskiego czy tam skunksa
    - regulowane kółko
    - podpicie kompresji , od razu bym zakuł dziada jeszcze .
    - przepustnica od b16 , kol ssący od 16y8
    - spasować kanały w głowicy

    - na koniec obowiązkowo strojenie

    Nic mi do łba nie przychodzi innego , ale nie wiem czy paliwka więcej by się nie przydało znaczy wtryski mocniejsze na przykład.
    Kolego Piwo Dla Ciebie Albo i Krata Browarów

    Czy taki dolot będzie dobry http://moto.allegro.pl/item445706734...klep_wawa.html czy szukać czegoś innego.

    A jak z kolektorem czy takie będzie dobry ?? http://moto.allegro.pl/item451171659...civic_crx.html

    Resztę wydechu chciał bym zrobić w El-Tec i zakończyć koncowym M-tech.A jak z katalizatorem wywalić czy może sportowy o którym pisze w aukcji??

    Zmieszczę się z tymi modami w 2500zł???Co zrobić za kolejna połowę skrzynia/głowica,a może coś innego??

  7. #7
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    eltec za sam wydech bierze teraz chyba koło 1800zl to już taniej zza wody pociągnąć, kolektor koło 300zł, dolot koło 200, skrzynia same biegi 200-300 zł, wałek koło 800 zł, reg kółko ok 200 itd w 2500 się zmieścić nie da

  8. #8
    Nierzetelny sprzedawca Awatar ...Bartuś...
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    バル
    Auto
    -Stop :) B20PSS
    Skąd
    Warszawskie Hawa
    Posty
    1,774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kenny Zobacz posta
    eltec za sam wydech bierze teraz chyba koło 1800zl to już taniej zza wody pociągnąć, kolektor koło 300zł, dolot koło 200, skrzynia same biegi 200-300 zł, wałek koło 800 zł, reg kółko ok 200 itd w 2500 się zmieścić nie da
    Ale JA na całe mody mam 5000zł na wydech i dolot liczę tylko 2500zł i pytam się jakie inne można zrobić za kolejne 2500zł.A może znacie jakąś inną firmę która zrobi wydech za mniej??

  9. #9
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ...Bartuś... Zobacz posta
    zrobienie przekładki to koszt min.7000zł
    z silnikiem w cenie.. sprzedajesz d16z6 i z tym co masz - masz juz na b18c4. end of story wyjsciowo bedziesz mial tyle, ile z d16z6 nie wycisniesz.

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    od razu bym zakuł dziada jeszcze
    *****isty pomysl pod wolnossace 150 koni, szczegolnie przy planowanym budzecie...

    Cytat Zamieszczone przez ...Bartuś... Zobacz posta
    A może znacie jakąś inną firmę która zrobi wydech za mniej??
    nie znamy, ale gotowy markowy wydech mozna sciagnac ze stanow taniej niz zrobisz to na miejscu.

  10. #10
    Użytkownik Awatar NoName
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    377

    Domyślnie

    Dobra, moja opinia posłużę się wypowiedzią ziomal007:

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    Heble na tył od Vti wystarczą -> 500zł plus robota.
    Do tego lepsiejsze tarcze i kloce.
    to sobie zostaw na koniec, kup nowe tarcze i dobry klocek i tak Ci wystarczy do tych modów


    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - dolot CAI
    tak i to co podałeś w aukcji powinno być nie głupim rozwiązaniem
    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - kolektor 4-1 , dalej wydech 2,25"
    raczej 4-2-1 potwierdzone wieloma testami + tak jak wcześniej inni napisali coś gotowego ze stanów. To teraz tańsze niż robienie na miejscu.

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - hybrydowa skrzynia czyli główne z d13 i 3,4bieg z crxa i lekki zamach do tego.
    Podstawa, twoja (D16z6) na początek jest OK ale warto poszukać FD 4,4 + tych biegów. Zamachów jest tyle - do wyboru do koloru i w sumie każdy jest OK

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - ostrzejszy wałek rozrządu siakiś , od Grabowskiego czy tam skunksa
    z czasem na pewno się przyda ale na skunka szkoda kasy a o produktów pana Graboeskiego jeździ bardzo mało aby wydawać jakieś opinie. Lepiej zainwestować w sprawdzone produkty np. Crower

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - regulowane kółko
    przyda się do strojenia

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - podpicie kompresji , od razu bym zakuł dziada jeszcze
    nie ma potrzeby zakuwać, kompresja to- planownie + tłoki P29 i jest git

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - przepustnica od b16 , kol ssący od 16y8
    twój ssący też jest OK, przepustnica B16 jest w zupełnie wystarczająca ale nie niezbędna

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - spasować kanały w głowicy
    wręcz przeciwnie

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    - na koniec obowiązkowo strojenie
    zgadza się

    Cytat Zamieszczone przez ziomal007 Zobacz posta
    ale nie wiem czy paliwka więcej by się nie przydało znaczy wtryski mocniejsze na przykład.
    wtryski i pompa wystarczą takie jakie masz

    co do no2 to jest mało popularne rozwiązanie u nas i szczerze mówiąc możesz mieć z tym więcej kłopotów niż pożytku. Są ciekawsze drogi rozwijania mocy
    Ostatnio edytowane przez NoName ; 03-10-08 o 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •