Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 109 z 109

Wątek: D16Z...Jakie mody pod podtlenek +35???Możliwe 170km w N/a???

Użytkownik Awatar kocel
    Auto
    EG5 D16A9+T

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BurnOuT Zobacz posta
    azot ma właściwości chłodzące jak dobrze pamiętam. W jednym Civicu Turbo bez Nitro było wyższe EGT niż z Nitro

Nitro jest ostatnim etapem modyfikacji bo się zwyczajnie nie kalkuluje na ulicy. Chyba że się chce to wykorzystywać tylko na zawodach.
    Na ulicę niby jakieś rozwiązanie to jest, żeby zdobyć dość duży przyrost mocy.
    Co nie zmienia faktu że kiedy psiarnia zobaczy butlę to dowodzik leci odrazu OUT...
    do tego dopełnianie butli, odkręcanie/zakręcanie jej...
    No i sama butla też zajmuje miejscę.

"strzał"na chwilę, a nie - moc zawszę i wszędzie.

Jak dla mnie ma to sens jedynie na zawodach kiedy "strzał" dośc skutecznie niweluje "laga" Turbinki.

Nierzetelny sprzedawca Awatar ...Bartuś...
    Imię
    バル
    Auto
    -Stop :) B20PSS

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kocel Zobacz posta
    Na ulicę niby jakieś rozwiązanie to jest, żeby zdobyć dość duży przyrost mocy.
    Co nie zmienia faktu że kiedy psiarnia zobaczy butlę to dowodzik leci odrazu OUT...
    do tego dopełnianie butli, odkręcanie/zakręcanie jej...
    No i sama butla też zajmuje miejscę.

"strzał"na chwilę, a nie - moc zawszę i wszędzie.

Jak dla mnie ma to sens jedynie na zawodach kiedy "strzał" dośc skutecznie niweluje "laga" Turbinki.
    Pierwszy raz słyszę żeby mogli zabrać dowód za Podtlenek...Ile osób ma to i jakoś dowody też mają...Przecież cała instalacja jeśli jest firmowa ma homologacje bo inaczej nawet do sprzedaży by nie trafiła...A w prawie o ile wiem nie ma żadnej wzmianki na temat zakazu posiadania podtlenku...

Użytkownik
    Imię
    Bartek
    Auto
    LEON ropniaczek

Domyślnie

podepne sie pod temat...
    -D16Y2
    -wałek rozrządu Brian Crower stg2
    -sprężynki zaworowe CompCams
    -nieznacznie podniesiona kompresja
    -regulowane kółko rozrządu VISION
    -skrzynia biegów (chwilowo seria)
    -sprzęgło EXEDY stg1
    -lekkie koło zamachowe FIDANZA
    -short shifter
    -kolektor 4-2-1 (chińczyk)
    -2,25" na dwóch tłumikach przelotowych
    -przepustnica 60mm
    -rozwiercony kolektor ssący 60mm
    -dolot ze stali nierdzewnej
    -stożkowy filtr powietrza K&N
    -OBD1
    -strojenie
    Po wszystkim wyszlo 148 HP 156 Nm
    na papierze nie wyglada to rewelacyjnie ale na drodze jestem zadowolony... oczywiscie wsadzone pieniadze wystarczylyby na b18 ale mialem bardzo zdrowa serie d16 i postanowilem sie z nia pobawic...nie chcialem miec sredniej polskiej b18 wiec tak to sie skonczylo...ale z czystym sumieniem moge powiedziec ze to co sie konczy w D N/A zaczyna sie w B i taka jest prawda...

Użytkownik Awatar hcc
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FD7

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez buu82 Zobacz posta
    ale z czystym sumieniem moge powiedziec ze to co sie konczy w D N/A zaczyna sie w B i taka jest prawda...
    a ja z czystym sumieniem ze: to co sie konczy w B n/a zaczyna sie w D turbo

Użytkownik Awatar Pati
    Imię
    Patryk
    Auto
    555 Blue GC8

Domyślnie

a potem jest B turbo

Użytkownik Awatar sane
    Imię
    Darek
    Auto
    CL7 Sport GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pati Zobacz posta
    a potem jest B turbo
    potem to już nie ma sensu w Hondę ładować siana, tylko kupić jakieś męskie auto

@buu82:
    jak na takie mody, to wynik z rolek bardzo słaby

Użytkownik
    Imię
    Bartek
    Auto
    LEON ropniaczek

Wink

sane-masz racje...wynik nie powala ale nie to jest najwazniejsze...na drodze jest super a silnik zostal specjalnie tak wystrojony by go nie zajezdzic po 40tys...wszystko z umiarem i rozsadkiem... mozna pojechac na inna chamownie i wyniki beda powiedzmy o 10 km/Nm lepsze ale nie o to chodzi... i tak szykuje sie na cos innego... a wkleilem opis zeby inni wiedzieli ze D-seria jest fajna jesli masz zdrowy silnik , czas i pieniadze...Bseria wiadomo to klasyk sam w sobie... tylko jesli masz takiego "zajoba" jak ja i nie chcesz jezdzic srednia krajowa to dlubiesz... nie zawsze przeklada sie to na osiagi i kalkuluje ale jakas tam satysfakcja jest jak serie B objezdzasz... pytanie tylko czy warto i jakim nakladem... ja osobiscie teraz celuje w k24 na czapce z k20...lub jak mnie cos podkusi w diesla z accorda...nowatorski projekt ale mysle ze efekty beda dosc ciekawe...
    Pati... wiesz ze dobre turbo to koszty okolo 10tys... oczywiscie jest to rewelacyjna zabawa ale z czasem zaczynasz sie zastanawiac "czy warto"...??ja osobiscie jestem "zakochany" w hondzie ale teraz z perspektywy czasu i powiekszenia rodziny traktuje swoja "zabke" jako hobby...im wieksze mody tym trudniej sie jezdzi w codziennym uzytkowaniu a i o komforcie nie ma co mowic... budujesz samochod na streeta a nie do pokonywania wiekszych odleglosci... ja mam pusty srodek i powoli zaczyna to meczyc moja druga polowke... komfort zaczyna byc priorytetem co nie znaczy ze zrezygnuje z "zabki"...nie ma to jak wsiasc w samochod i sie odstresowac po ciezkim dniu w pracy...
    Ostatnio edytowane przez buu82 ; 26-09-09 o 04:41

Użytkownik Awatar smad
    Auto
    D15...Z2

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hcc Zobacz posta
    Napisał buu82 Zobacz post
    ale z czystym sumieniem moge powiedziec ze to co sie konczy w D N/A zaczyna sie w B i taka jest prawda...
    a ja z czystym sumieniem ze: to co sie konczy w B n/a zaczyna sie w D turbo
    Tylko, że B w N/A zrobisz 210 -220KM, a D do takich mocy trzeba będzie kuć pod turbinę czy kompresor.
    Gdzie kończy się B w N/A zaczyna się H, F i K wszystko rozbija się o koszty...
    Ostatnio edytowane przez smad ; 26-09-09 o 08:34

Użytkownik Awatar Misiekemeryt160
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Mazda MPS

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez smad Zobacz posta
    Gdzie kończy się B w N/A zaczyna się H, F i K
    a gdzie kończy sie F, H zaczyna się RB25DET 2jz itp.. i tam można w kółko...wyznacznikiem końca i pocżatku i tak zawsze jest hajs...

Uprawnienia umieszczania postów