Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: 2.2 Civic 2006 VIII Nierózna praca silnika, krztuszenie brak mocy

  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Się całe życie człowiek uczy

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Imię
    Mirek
    Auto
    Civic Ufo 2006 2.2
    Skąd
    Gorlice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas.FK2 Zobacz posta
    I to wg. Ciebie oznacza, że twój przypadek jest dyskwalifikujący z jego nie zawodności ? Please
    W civicu 2.2 nie ma potencjometra przepustnicy tak jak ma to miejsce w Accordzie. To jest raz.
    Nawet uszkodzony czujnik IMRC nie zaburzy pracy silnika (przetestowane)
    Turbina była sprawdzana organoleptycznie na oko czy wrzucana na maszynę?
    Proforma ja bym wymienił podkładki pod wtryskami wraz z uszczelkami po takim przebiegu zwłaszcza, dodatkowo dałbym na sprawdzenie jak już są wyciągnięte właśnie chociażby na czyszczenie ultradźwiękowe.
    Kolejna rzecz. Kolektor wydechowy. Wydobywają się spaliny? na 101% kolektor jest pęknięty i nie trzyma ciśnienia. Wtedy też albo ma muła albo właśnie falowo przyśpiesza.

    Ten model najlepiej jak naprawia ktoś kto miał już z nim doczynienia. Taka luźna sugestia.
    Nie dyskwalifikuję tej jednostki tylko jak zwykle trafi mi się jakiś ciężki przypadek trudny do zdiagnozowania.
    Wtryski założone nowe, podkładki założone nowe, spaliny wydobywały się z wydmuchanej uszczelki rury dochodzącej do turbiny, po wymianie tej uszczelki spalin już nie czuć a silnik pracuje jeszcze gorzej niż przed wymianą wydmuchanej uszczelki,
    Co do turbiny nie wiem czy była sprawdzana na oko czy na maszynie ale tego się dowiem.

    i jeszcze jedno info że nigdy mi się check engine nie zaświecił sam z siebie, Check działa bo jak odłączyłem przepływkę to się pokazał i na błędzie komputera też wywaliło odłączenie przepływki, po usunięciu błędu check się nie pojawił ani raz

  3. #23
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Dziwny przypadek, że uszczelkę miałeś przedmuchaną, tam takie rzeczy nie występują, no chyba, że ktoś po tej naprawie spaprał temat.
    Jak na mój gust kolektor i turbina. Ewentualnie ostatnia rzecz, czujnik na listwie paliwowej (nie wystepuje oddzielnie, trzeba założyć drugi używany)

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Imię
    Mirek
    Auto
    Civic Ufo 2006 2.2
    Skąd
    Gorlice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Panowie jest znaleziona przyczyna tego że silnik pracował tak a nie inaczej i już tak nie pracuje tylko działa jak ta lala
    Piszę by ktoś kto szuka takiej samej usterki miał odpowiedź że jest szansa i światełko w tunelu, by nie wydać dużo piniondzów a szubko naprawić lub pozbyć się usterki.
    Dość gadania do rzeczy:
    W moim civicu ( przepraszam za nie opisanie technicznych nazw ale tak jak mi to łopatologicznie mechanik przekazał objaśniam i ja ) była usterka w przepustnicy... jak to mi opowiedziano tam jest przepływ powietrza oraz drugi "kanał" ze spalinami i dzieli te oba kanaliki jakaś magiczna klapka sterowana przez elektrozawór. Silnik pracując sobie normalnie powinien pobierać samo powietrze a klapka ze spalinami powinna być zamknięta do czasu komendy gaszenia silnika i wtedy ta klapka się otwiera, zamyka dopływ powietrza oraz wpuszcza spaliny i dławi tym silnik powodując jego zgaśnięcie...
    W moim przypadku ta klapka była na tyle wadliwa że na zimnym silniku była zamknięta i pracowała dobrze a na ciepłym przy większym podciśnieniu otwierała się bardziej i wpuszczała więcej spalin niż powietrza do silnika i to powodowało dławienie, turbo dziurę, nerwicę i inne tego typu rzeczy.
    Przepustnica wymieniona auto rwie jak szalone i to nie był ani pęknięty kolektor ani wysłużona turbina, nawet nie EGR lecz ta mała menda.
    Nie jestem fachowcem, mówię to co mi przekazali. może coś źle nazwałem ale nie chodzi o moją wiedzę w tym temacie ale o pomoc dla innych co mają taki sam problem i głowią się już z tym tyle co ja i rzesza mechaników u których byłem.

    Viva la Civic i wszystkim dziękuję za pomoc przy szukaniu usterki.
    Pozdrawiam

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Imię
    Mirek
    Auto
    Civic Ufo 2006 2.2
    Skąd
    Gorlice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slayeer Zobacz posta
    panowie jest znaleziona przyczyna tego że silnik pracował tak a nie inaczej i już tak nie pracuje tylko działa jak ta lala
    piszę by ktoś kto szuka takiej samej usterki miał odpowiedź że jest szansa i światełko w tunelu, by nie wydać dużo piniondzów a szubko naprawić lub pozbyć się usterki.
    Dość gadania do rzeczy:
    W moim civicu ( przepraszam za nie opisanie technicznych nazw ale tak jak mi to łopatologicznie mechanik przekazał objaśniam i ja ) była usterka w przepustnicy... Jak to mi opowiedziano tam jest przepływ powietrza oraz drugi "kanał" ze spalinami i dzieli te oba kanaliki jakaś magiczna klapka sterowana przez elektrozawór. Silnik pracując sobie normalnie powinien pobierać samo powietrze a klapka ze spalinami powinna być zamknięta do czasu komendy gaszenia silnika i wtedy ta klapka się otwiera, zamyka dopływ powietrza oraz wpuszcza spaliny i dławi tym silnik powodując jego zgaśnięcie...
    W moim przypadku ta klapka była na tyle wadliwa że na zimnym silniku była zamknięta i pracowała dobrze a na ciepłym przy większym podciśnieniu otwierała się bardziej i wpuszczała więcej spalin niż powietrza do silnika i to powodowało dławienie, turbo dziurę, nerwicę i inne tego typu rzeczy.
    Przepustnica wymieniona auto rwie jak szalone i to nie był ani pęknięty kolektor ani wysłużona turbina, nawet nie egr lecz ta mała menda.
    Nie jestem fachowcem, mówię to co mi przekazali. Może coś źle nazwałem ale nie chodzi o moją wiedzę w tym temacie ale o pomoc dla innych co mają taki sam problem i głowią się już z tym tyle co ja i rzesza mechaników u których byłem.

    Viva la civic i wszystkim dziękuję za pomoc przy szukaniu usterki.
    Pozdrawiam

    dokładnie całą awarię powodował >> czujnik ciśnienia w kolektorze << małe g*wno za 180 zł psuło mi 2 lata :d

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •