Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: 2.2 Civic 2006 VIII Nierózna praca silnika, krztuszenie brak mocy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Imię
    Mirek
    Auto
    Civic Ufo 2006 2.2
    Skąd
    Gorlice
    Posty
    9

    Domyślnie 2.2 Civic 2006 VIII Nierówna praca silnika, krztuszenie brak mocy

    Witam

    Posiadam jak w tytule Civic Ufo 2006 2.2 diesel przebieg 280kk i silnik niestety nie jest taki niezawodny jak krążą o nim legendy
    Problem wygląda następująco :
    Silnik odpala na zimnym czy na ciepłym bezproblemowo, obroty na jałowym biegu na postoju trzymają się normy, nie faluje nie krztusi się... i tu kończy się bajka...

    Na zimnym nierozgrzanym silniku autko lata jak powinno dopóki się na zagrzeje, wtedy zaczyna się koszmar jazdy normalnej a tym bardziej dynamicznej.
    Po rozgrzaniu silnika zaczynają się dziać dziwne rzeczy na 2 zakresach obrotów :
    Przy dodaniu gazu z poziomu ok 800 obrotów/min silnik się wkręca ok do poziomu obrotów 1200 po czym tak jak by go zalewało lub brakowało powietrza i go "przyksztusza" do 1800 obr/min, powyżej 1800 wolniej się zbiera ale się zbiera do 2500 obr gdzie znowu go przydusza do 2800, powyżej 2800 wkręca się jak powinien zostawiając za sobą czarną chmurę dymu.
    I właśnie najgorszy jest przedział 2500-2800 gdzie zazwyczaj człowiek chce wyprzedzić a tu albo redukcja albo zmiana na wyższy bieg i wtedy modlić się by manewr się skończył.
    Do tego uciekały spaliny zza silnika które dostawały się do kabiny
    Auto stoi już u mechanika 3 tydzień i tak jak i ja mechanik nie wie co jest grane, może ktoś się spotkał z takim tematem dlatego też opiszę zaraz zakres prac jakie zostały wykonane w silniku :

    Wymienione wtryski na nowe
    Wymieniony zawór EGR i wyczyszczony EGR bo był zawalony spalinami
    Samochód nie posiada DPF fabrycznie
    Katalizator jest i nie jest zatkany
    Uszczelka w rurze dochodzącej do turbiny z której wydobywały się spaliny
    Turbina jest w dobrej kondycji nie bierze oleju i nie ma luzów
    Ciśnienie na tłokach sprawdzone i mieści się w normach , sprawdzone na zimnym silniku
    Popychacze są sprawdzone

    Ciekawostką jest to że po wymianie wydmuchanej uszczelki w rurze turbiny której opisywałem wyżej, silnik pracuje jeszcze gorzej, dopiero rozszczelnienie układu powoduje powrót do pracy silnika takiej jak przed naprawami.

    Silnik nie bierze oleju ani płynu chłodniczego

    Na komputerze zero błędów, na programie diagnostycznym na zimnym silniku wartości poszczególnych wtrysków są prawidłowe, po rozgrzaniu 1 cylinder ma zaniżone wartości a 3 cylinder zawyżone co tak jak mi tłumaczyli że 1 ma za mało a trzeci za niego nadrabia....
    Mechanik postanowił dziś jeszcze sprawdzić łańcuch rozrządu oraz napinacz i znaki na łańcuchu czy wszystko pasuje, bo już nie ma pomysłu co może być nie tak.

    Z układu wydechowego zostało tylko do sprawdzenia odkręcić kolektor wydechowy i sprawdzić czy silnik pracuję równiej ( wiadomo bez mocy bo turbina będzie odłączona ) ale już więcej pomysłów nie mam...

    Wiem że trochę chaotycznie ale w razie pytań na każde odpowiem co i jak
    Proszę pomóżcie bo już mi brak sił...

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    15

    Domyślnie

    Czy przypadkiem nie stał on kilka miesięcy nieużywany na wsi

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Imię
    Mirek
    Auto
    Civic Ufo 2006 2.2
    Skąd
    Gorlice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mam to już prawie 3 lata jeżdżę codziennie nigdy nie stał dłużej niż 2 dni i od samego początku coś to bolało i w końcu tak pogłębiał się problem że jeździć się nie da dalej

  4. #4
    Użytkownik Awatar Marecki
    Dołączył
    May 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    R18A2
    Skąd
    Suweren
    Posty
    2,102

    Domyślnie

    Może jakieś trefne paliwo wlałeś

    Wysłane z mojego MYA-L11 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    napisz jakie masz korekty na wtryskach zimny i ciepły

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez attero Zobacz posta
    Czy przypadkiem nie stał on kilka miesięcy nieużywany na wsi
    Zastanawia mnie teraz jakie byłyby objawy stania kilka miesięcy w mieście...

  7. #7
    Użytkownik Awatar rem1k
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    remigiusz
    Auto
    cn2
    Skąd
    DE/PL
    Posty
    2,854

    Domyślnie

    Spaliny w kabinie to może być kolektor wydechowy, wymień na żeliwny odlew z CRV.
    Sprawdź/przeczyść potencjometr przepustnicy, częsta dolegliwość, chociaż nie powiązana z dymieniem. Były robione testy przelewowe wtryskiwaczy? Zawór IMRC do sprawdzenia/przeczyszczenia, geometria turbiny, Sprawdził ktoś rozrząd? 3 tygodnie u mechanika to strasznie dużo. Tym bardziej że, to żaden cud techniki, zwykły, prosty diesel z nieskomplikowanym osprzętem. Swoją drogą może mieć już sporo więcej niż 280tkm i już po prostu zdycha...

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Imię
    Mirek
    Auto
    Civic Ufo 2006 2.2
    Skąd
    Gorlice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Spaliny w kabinie to była wina jak pisałem uszczelki rury dochodzacej do turbiny ( nie wiem jak się fachowo nazywa ) wtryski są nowe i nawet zamiana miejsc każdy z kolei nie powoduje nic innego całej to samo... nie mam akurat teraz dostępu do korekt wtryskowe ale postaram się je zorganizować, paliwo lane zawsze z pewnych stacji i nie najtańsze:/ zawór Irmc muszę sprawdzić w ogóle co to jest i gdzie to jest potencjometr przepustnicy też sprawdzę.
    Przebieg ma pewny więc 280 kk dla tego silnika nie powinien byc problemem

  9. #9
    Użytkownik Awatar rem1k
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    remigiusz
    Auto
    cn2
    Skąd
    DE/PL
    Posty
    2,854

    Domyślnie

    Zapraszam na accordklubpolska.pl
    Wszystko tam chyba zostało juz opisane i rozwiązane

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Imię
    Mirek
    Auto
    Civic Ufo 2006 2.2
    Skąd
    Gorlice
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rem1k Zobacz posta
    Zapraszam na accordklubpolska.pl
    Wszystko tam chyba zostało juz opisane i rozwiązane

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Podrzucisz linka do tego wątka?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •