Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Civic fd1 części

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    4

    Domyślnie Civic fd1 części

    Witam, mam pytanie odnośnie Civica fd1, jak jest z częściami, czy pasują z ufo? Chodzi mi o rzeczy typu tarcze, zaciski, zawieszenie itd. tzn o ogólne różnice pomiędzy nimi, i kolejne moje pytanie jest takie mianowicie czy są duże różnice jeżeli chodzi o civica sedana a sedan type r, wiadomo silnik, tarcze większe i pare wiadomych różnic, i czy przykładowo z civica ufo type r podejdzie coś do zwykłego civica sedana 1.8. Pozdrawiam.

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    FD1 to Sedan wypuszczany na amerykański/kanadyjski rynek. Praktycznie wszystkie części po za układem hamulcowym podchodzą z Europejskiego Sedana FD7.
    Z UFO nie ma nic wspólnego w zasadzie.
    O TypeR nie myśl bo nie ma praktycznie u nas części od FD2.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chodziło mi właśnie o FD7 a nie o FD1, mój błąd. Przymierzam się do kupna, z wyglądu mi się bardzo podoba, stąd mam jeszcze jedno pytanie, wiem, że to wolnossący więc podniesienie mocy może kosztować swoje, ale mniej więcej jak jest z podnoszeniem mocy w tych silnikach i kosztami mniej więcej? Ktoś podnosił w ogóle?

  4. #4
    Użytkownik Awatar pablo.see
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII FD7
    Skąd
    Augustów
    Posty
    75

    Domyślnie

    Zawieszenie, amortyzacja, hamulce normalnie części dostępne i ceny są zjadliwe. Jak przyjdzie naprawiać auto po stłuczce to będzie płacz. Tylna klapa 500-600 zł do naprawy i malowania. Taka tylko do malowania 1000-1200zł. Lampy używane 300-500zł/szt. o ile znajdziesz nieuszkodzone. Do UFO części blacharski w bród. Sedan to takie Yeti. Trzeba mieć to na uwadze. Jak chcesz modzić do słabo. Najlepiej też żeby wziąć przedlifta, jeżeli chodzi o dokładki itp. Zawieszenie z tyłu inne w sedanie jak w HB.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    4

    Domyślnie

    Właśnie sedan podoba mi się bardzo, to UFO już dużo mniej, o tyle ile części typu błotniki itp. to domyślałem się, że może być ciężej bo jest mniej popularny, i właśnie chciałem coś jak najmłodszego, tylko kwestia właśnie też silnika bo jeżeli ciężko coś zrobić to raczej odpuszczę sobię FD7 a pomyśle nad czymś innym, bo gdzieś wyczytałem, że R18A1 łatwiej jest modzić, a R18A2 już jest ciężko ale nic konkretnego nie znalazłem czemu tak jest, wiadomo, że to nie jest uturbiony silnik więc przyrosty będą mniejsze ale zawsze coś, i jak czytałem to ponoć pomiędzy tymi dwoma silnikami nie ma dużych różnic i głównie to A2 był na europę a A1 na USA itd. nie wiem też czy to prawda bo ciężko cokolwiek konkretnego znaleźć na temat sedana. Generalnie szukam czegoś do 35 tyś. jako bazę no i mam jeszcze trochę na rzeczy typu dokładki, skrzydło itd bo najpierw wizualnie bardziej bym chciał jako tako ogarnąć auto jak kupie a potem bawić sie przy silniku, przez chwilę pomyślałem o swapie na K serię ale wątpię, żeby to jakkolwiek się opłacało, ktoś jest w stanie coś doradzić?

  6. #6
    Użytkownik Awatar pablo.see
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII FD7
    Skąd
    Augustów
    Posty
    75

    Domyślnie

    Jak chcesz modzić silnik R18 to zapomnij. No chyba, że mieszkasz w USA. Trzeba grubych pieniędzy. Ściągnij sobie civica si z USA czy Kanady. Tam już siedzi k-seria i będzie łatwiej.
    Generalnie odradzam FD7 do modzenia. Wg mnie typowy dupowóz/dziatkowóz.

    Tutaj masz ciekawy temat jeżeli chodzi o modzenie R18A2
    http://www.racingforum.pl/Chiptuning...ic-t77579.html

    A tu R18A2 po programie:
    https://www.facebook.com/permalink.p...77707015783366
    Ostatnio edytowane przez pablo.see ; 16-06-20 o 09:05

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    4

    Domyślnie

    Poczytałem i jedyną jakkolwiek sensowną opcją to albo tak jak mówisz ściągnąć z USA albo uturbić, w każdym razie dzięki za odpowiedzi, sporo to mi rozjaśniło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •