Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Odpowietrzanie układu chłodzenia

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Posty
    6

    Domyślnie Odpowietrzanie układu chłodzenia

    Witam. Kupiłem Honde Civic 1.8 dwa tygodnie temu. Zauważyłem brak płynu do chłodzenia w zbiorniczki wyrównawczym. Dolałem płyn do zbiorniczka i od tamtej pory samochód dziwnie się zachowuje. Wypuszcza parę z powietrzem pod dużym ciśnieniem przez kilka sekund. Dzieje się tak co jakiś czas i co jakiś czas muszę uzupełnić płyn. Chyba już z 1l tak dolałem. Czy to jest normalne? Gdzie znajdę odpowietrznik w tym samochodzie? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Awatar jabko11
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Albert
    Auto
    honda civic eg6
    Skąd
    krk, nowy sącz
    Posty
    276

    Domyślnie

    Dolej płyn na zimnym do chłodnicy , do zbiorniczka też dolej max , zagrzej samochód puść ogrzewanie i zaczekaj 2x wentylator , już się odpowietrzyć sam musi , chyba że masz wyciek ‚ja miałem od weżyka co idzie pod przepustnice ...

  3. #3
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Albo głowica do roboty.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2020
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. Dziękuję za podpowiedzi. Problem rozwiązany. Brak płynu to musiało być zaniedbanie poprzedniego właściciela, po dolaniu i odpowietrzeniu jest ok. A ten dziwny dźwięk i coś co uciekało z samochodu pod dużym ciśnieniem to gaz z klimatyzacji. Uszkodzony był przekaznik klimatyzacji. Przekaznik już zamówiłem i ma przyjść w tygodniu, więc napiszę czy rozwiązało to problem. Z tego co wiem to oryginalne przekaznik były wadliwe i honda zalecała ich wymianę na przekaznik MITSUBA.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •