Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem wymiana oleju castrol na motul

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    3

    Post Problem wymiana oleju castrol na motul

    Witam. Czy cos moze pójść nie tak podczas zmiany oleju civic viii?
    Standardowa procedura, robie tak od lat. Jedyną różnicą było zmiana z castrola 5w30(tako byl lany przez poprzedniego wlasciciela i dwa lata lalem ten sam, dopoki sie dowiedzialem ze to szajs), zalałem motul rowniez 5w30. I tutaj po odpaleniu nie wiem czy nie doszło do jakichś hałasów z okolicy silnika, po sekundzie,dwóch sekundach zgasiłem. Dodam, że tesciu na dworze naprawiał piłę motorową. Mozliwe, że kompresor klimy się załączył. Po chwili odpaliłem i wszystko juz było ok... potem parę razy silnik był odpalany, jeżdzony. Hula dalej jak tralala. Chodzi cicho jak r18... Czekam na porady, nie wiem moze podpiecie pod obd? Dodam ze nie wywalilo błędu. Pozdrawiam kazda opinia bedzie pomocna.

  2. #2
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    a co niby mialo sie stac roznice w oleju to zobaczysz po przejechaniu kilkuset km czy ci ubywa itp a nie po odpaleniu po zmianieewentualnie w szybkosci jak sie nagrzewa (o ile masz zegar temp oleju) chyba ze lałbys wczesniej gesty mineralny z beczki i teraz zalal syntety to bys moze uslyszal roznice w pracy silnika. a tak to nie ma opcji aby bylo to czuc przy odpaleniu. chyba ze wierzysz w bajki takie jak zlote kabel hdmi i magnetyzery ...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mi chodzi o paranoje czy przy zmianie oleju o tych samych wlasciwosciach moze dojsc do zatarcia przy probie odpalenia na nowym oleju? Co do super wlasciwosci olejow nie łudzę się, że bedzie poprawa w silniku. Tyle ze wyczytalem wiele opinii nt castrola edge, ze najgorszy syf do silnikow r18. Co prawda zdziwiliem sie, bo silnik pracowal równo i dobrze na tym oleju, wymiany co rok okolo 10-12 tys. Moze byl czarniejszy niz np valvoline po takim samym przebiegu. Zalecali zmienic producenta oleju to zmieniłem. Dodam, ze ubytek w ciagu 10-12 tys to około 200 ml.

  4. #4
    Użytkownik Awatar jabko11
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Albert
    Auto
    honda civic eg6
    Skąd
    krk, nowy sącz
    Posty
    276

    Domyślnie

    Niema opcji , nawet na sucho ( resztkach ) silnik się nie zatrze w 1-2 sekundy tylko odpalenie , w zimie samochód chodzi podobne przy -30( stary , gesty olej )

  5. #5
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    to ze olej jest czarny swiadczy o tym ze ma dobre wlasciwosci czyszczace, raczej nie jest dobrze gdy olej od wymiany do wymiany jest jak nowy bo nie zbiera syfu a to jest tez jego zadanie poza smarowaniem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •