Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pomocy rozrusznik nie kręci kluczyk zielony nie świeci

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    2

    Domyślnie Pomocy rozrusznik nie kręci kluczyk zielony nie świeci

    Witam, potrzebuję pomocy z naprawą, auto nie dawno kupiłem i zaczęło się dziwnie zachowywać, a mianowicie po zaknęciu kluczykiem samo się otwierało i zamykało włączało alarm. W prawych drzwiach po zdjęciu boczka okazało się że 2 kable w kostce przechodzącej przez drzwi są urawne, jeden to kabel sterujący zamkiem a drugi kabel masowy, usunołem usterkę ale auto nie dało się uruchonmić, znalazłem przepalony bezpiecznik 15A pod maską ten pod bezpiecznikiem od resetowania komputera, wymieniłem na nowy oraz sprawdziłem pozostałe bezpieczniki. Pop rzekręceniu kluczyka w poz I nie zapala się kontrolka zielonego kluczyka, w pozycji II świeca się kontrolki ale rozrusznik nie pracuje nie słychac też pracy pompy paliwowej. Akumulator sprawny nowy rozrusznik na krótko kręci. Zamek centralny działa zamyka i otwiera alarm się uzbraja i rozbraja. Sprawdziłem że kable biegnące od kontrolki alarmu w drziach biegną do takiego sterownika który jest w prawym nadkolu bagarznika. Sprawdziłem głuwny przekażnik tylko dziwi mnie że napięcie na grubym żułto białym kablu jest ok 4v wydaje mi się że powinno być 12V. Nie wiem co dalej sprawdzić. Centralka z alarmem wydaje się być fabryczna ma oznaczenie VALEO 35011-ST3-73623112SK. Sprawdziłem w niej wszystkie diody oraz oprniki bezpiecznikowe i wszystkie są dobre. Może ktoś z kolegów będzie mugł mi coś doradzić gdzie szukać uszkodzenia.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    2

    Domyślnie

    Już naprawione temat do zamknięcia

  3. #3
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    opisz co zrobiłeś, może się komuś przydać na przyszłość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •