Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Honda Civic 1.4 D14A8 dziwne tarcie z okolicy rozrzadu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    2

    Post Honda Civic 1.4 D14A8 dziwne tarcie z okolicy rozrzadu

    Witam posiadam honde civic 6 1.4 IS D14A8 . Mam problem zwiazany z dziwnym tarciem z okolicy rozrzadu , szukalem na roznych forach i do tej pory nie znalazlem odpowiedzi na moj problem , czy pompa wspomagania moze oddawac taki odglos ?? Prosze bardzo link do nagrania gdzie slychac takowy dzwiek : https://imgur.com/a/SW8Rbkv Prosze o pomoc , poniewaz nie chce pakowac pieniedzy na zmiane dobrych czesci Pozdrawiam !

  2. #2
    Użytkownik Awatar Ash
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MC2
    Skąd
    Katowice
    Posty
    91

    Domyślnie

    Zdejmij pasek z pompy wspomagania i będzie wiadomo czy to ona.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5d 1.4 is 16V '97
    Skąd
    okolica Poznania
    Posty
    207

    Domyślnie

    Łożyska alternatora, pompa wspomagania. ROLKA napinacza rozrządu lub pompa wody.Dwa pierwsze podejrzenia wykluczysz/potwierdzisz ściągając oba paski napędowe pokolei najpierw jeden i słuchasz, potem drugi. Napinacz i pomoa wody do wymiany z paskiem rozrządu to 250zł + robota lub samemu jak umiesz. Więcej tam nic nie ma prawa szurać.

  4. #4
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klubowicz Zobacz posta
    Łożyska alternatora, pompa wspomagania. ROLKA napinacza rozrządu lub pompa wody.Dwa pierwsze podejrzenia wykluczysz/potwierdzisz ściągając oba paski napędowe pokolei najpierw jeden i słuchasz, potem drugi. Napinacz i pomoa wody do wymiany z paskiem rozrządu to 250zł + robota lub samemu jak umiesz. Więcej tam nic nie ma prawa szurać.
    Na innych forach to samo mu doradzano ale nieeee dalej trzeba drążyć. Może Koledze podjechać, zrobić bo ciężko samemu luknąć.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JarkoCivic Zobacz posta
    Na innych forach to samo mu doradzano ale nieeee dalej trzeba drążyć. Może Koledze podjechać, zrobić bo ciężko samemu luknąć.
    Dodałem posty na 2 forum iż chciałem szybkiej odpowiedzi jak sprawdzić i to zrobić ,na dzień dzisiejszy stwierdziłem
    I na słuchałem ze to szura z sprężarki klimatyzacji 😁 dziękuje bardzo za pomoc i pozdrawiam !😊

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •