Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Skrzypienie zawieszenia przód - problem znaleziony ale pytanie mam

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5d 1.4 is 16V '97
    Skąd
    okolica Poznania
    Posty
    207

    Domyślnie Skrzypienie zawieszenia przód - problem znaleziony ale pytanie mam

    Wymieniłem z przodu oba wahacze górne - nie byle co, bo Monroe.
    Wymieniłem również obie końcówki drążków oraz oba sworznie zwrotnicy - 555.

    Auto złożyłem, postawiłem na kołach, dopiero jak stanęło to dokrecilem tuleje górnych wahaczy, tak jak należy to robić.

    Pojechałem na geometrię, wszystko ładnie ustawione. Jeździłem tak tydzien w błogiej ciszy aż do dziś.
    Wsiadam do auta i słyszę skrzypienie wyjeżdżając z posesji oo lekkich dziurach. Skrzypienie tylko po dziurach, na równym nie, podczas kręcenia kierownicą nie skrzypi. Słychać to podczas naduszania na błotnik lewy lub prawy.

    Cóż, pojechałem bo czasu nie było ale zastanawiałem się w międzyczasie co to u licha skrzypi skoro praktycznie cały zawias zrobiony.

    No i wyszło mi, że jedynie co może tam skrzypiec to tuleje górnych wahaczy bo one pracują w cyklu góra dół . Przed chwilą wziąłem dwie płaskie czternastki i popuscilem lekko te śruby na tych tulejach - skrzypienie ustało jak ręką odjął. Teraz zastanawiam się co zrobiłem źle ? Przecież tuleje dokrecilem po montażu dopiero jak auto stanęło na kołach. Może za mocno? Czy tam jest jakiś moment podany ? Zawsze mi się wydawało, że tuleje się dokręca tyle ile się da, ważne,żeby na ziemi pod ciężarem właściwym auta i w pozycji ich pracy .

    Mieliście taki problem ?

    Ok, temat definitywnie rozwiązany. Dokręciłem ponownie, o wiele mocniej. Skrzypienie ustało. Pierwotnie dokręciłem widocznie za słabo i po 200 paru kilometrach się musiało poluzować i zaczęło skrzypieć, bo tuleje zaczęły pracować w zbyt dużym zakresie. Teraz jest skręcone w opór i cisza.
    Ostatnio edytowane przez login ; 27-01-21 o 21:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •