Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: ABS po raz kolejny

  1. #1
    Użytkownik Awatar radzio2k
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    4

    Domyślnie ABS po raz kolejny

    Dzień dobry. Jestem tu nowy i mam nadzieję że dostanę tutaj choć odrobinę zrozumienia bo męczę się z tematem już od kilku dni i sił mi już na prawdę brak.

    Honda Civic VI 5d 98 d14a7

    ABS świeci się już od kilku tygodni, już wcześniej miewał tak że się zapalał ale po jakimś czasie gasł, ale zdaje się że już "samo się nie naprawi".
    Chcę zrobić samodiagnozę by dowiedzieć się co szwankuje. Przeszukuję internety, masakra, internety zdominowane przez trzydrzwiową wersję, a nawet jeśli nie to "tego u mnie nie ma"
    Trafiłem na to forum, wątek "Honda Civic 5D - Kompendium wiedzy - FotoInstrukcje - Zrób to sam" przenosi niestety do takiego posta:



    nic, pustka, biało, adblok wyłączony, może kiedyś tam coś było, dzisiaj nie ma, a może ja jestem zbyt tępy i nie rozumiem.

    Kopiąc w internetach udało się zdobyć instrukcję do mego auta, po angielsku ale to i tak super, lepiej niż po niemiecku jak dostałem z autem. Nawet osobny wątek o ABS po polsku udało się znaleźć.
    Niestety specjalistycznej zworki nie mam ale domyślam się że domowymi sposobami też się da. Niestety ale >ten obrazek< mi niewiele mówi, co ja mam z czym zewrzeć. Zwora wygląda na "żeńską" czy ja mam tę męską (z wystającymi blaszkami) wtyczkę jakoś zewrzeć? Trudne zadanie. Próbowałem tę żeńska ale mi się nie udawało, lampka nie mrugała. Może coś źle robiłem, a może chodzi jednak o męską? Może coś zupełnie innego?
    Od zabawy tym kablem tylko SRS zaczął się zapalać, na szczęście na tę przypadłość odpowiedź znalazłem na tym forum i to udaje się to naprawić.

    Plis helpka, jak to się robi?


  2. #2
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Żółta wiazka jest od poduszek a kostka która pokazujesz jest zapewne od poduszki pasażera
    Poszukaj tematów o samodiagnostyce zapewne znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

  3. #3
    Użytkownik Awatar radzio2k
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    4

    Domyślnie

    Instrukcja którą wyżej podałem -> https://app.box.com/v/civicforum-pl-5d-abs
    Strona 19-B-11
    Jak dla mnie jest o ABS, i to chodzi o ten kabel, kwestia co z czym i jak zewrzeć bo tego jasno instrukcja nie tłumaczy, a właściwie tłumaczy by użyć specjalistycznej zwory ale wierzę że da się to jakoś "home-DIY"
    Ehhh że auto z 98 roku nie ma złącza OBD





    W instrukcji pierwszy krok: "1. Zewrzeć zworą ABS złącze testera po prawej stronie pod deską rozdzielczą."

    Nawet tego już nie czaję, czy chodzi o to, że ten kabel jest po prawej (pasażera) stronie? Czy chodzi o to, że jak go rozłączę to chodzi o prawe złącze (to z męskimi stykami) czy ki diabeł?
    Ostatnio edytowane przez radzio2k ; 15-05-20 o 23:31

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    To nie jest ta kostka, kostka którą masz znaleźć jest niebieska i w temacie który sam podlinkowałeś jest nawet ładnie opisane które piny masz zewrzeć, tylko wystarczy przeczytać te kilka stron. Jeśli nie, to wpisz samodiagnostyka abs civic 5d w goglu i w pierwszym wyniku będziesz miał manuala. Szukanie nie boli, serio.

  5. #5
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Błądzisz i to strasznie. Na słupku pasażera nad sterownikiem ECU są 2 wtyczki w zielonej gumowej zaślepce. Jedna wtyczka jest 2 pinowa a druga wtyczka 5 pinowa. Trzeba zrobić zworę w tej 5 pinowej wtyczce pin 1 z 3 i wybłyskać błędy na lampce ABS. To co Ty tu Nam pokazujesz to wszystko SRC. Wszystkie przewody w żółtej osłonie z żółtymi wtyczkami to SRS a wtyczki które pokazałeś to dokładniej od poduszki pasażera w desce rozdzielczej.

  6. #6
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Zwierasz drucikiem, agrafką, spinką itd.. czyms metalowym musisz połączyc dwa piny, dajesz na zaplon i bedzie mrugać ikonka jesli blad został zapamietany przez sterownik.

  7. #7
    Użytkownik Awatar radzio2k
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JarkoCivic Zobacz posta
    Błądzisz i to strasznie. Na słupku pasażera nad sterownikiem ECU są 2 wtyczki w zielonej gumowej zaślepce. Jedna wtyczka jest 2 pinowa a druga wtyczka 5 pinowa. Trzeba zrobić zworę w tej 5 pinowej wtyczce pin 1 z 3 i wybłyskać błędy na lampce ABS. To co Ty tu Nam pokazujesz to wszystko SRC. Wszystkie przewody w żółtej osłonie z żółtymi wtyczkami to SRS a wtyczki które pokazałeś to dokładniej od poduszki pasażera w desce rozdzielczej.
    Ok, ogarnąłem dzięki @JarkoCivic

    Info dla potomnych, którzy tu zawitają.

    Wtyczka ta jest niebieska i wygląda tak:



    Która wychodzi z prawego górnego rogu ECU





    ECU chowa się za czarnym plastikiem po prawej przy nogach pasażera, trzyma się on na dwóch plastikowych pinach ale wcześniej trzeba wyciągnąć ten plastik bezpośrednio po prawej od siedzenia pasażera, trzyma się to ustrojstwo na zatrzaskach. Być może uda się znaleźć tę wtyczkę tylko po ściągnięciu schowka i wsadzeniu ręki za ten plastik po prawej, mnie tej informacji brakło.
    Wtyczkę bierzemy tą szeroką (5 pinową) i zwieramy drucikiem pin 1 i 3, patrząc że zatrzask wtyczki jest u góry.



    Po przekręceniu kluczyka na zapłon (ten moment gdy kontrolki się palą) patrzymy na to jak mruga ABS. długie mrugnięcie oznacza 10, krótkie 1 i zliczamy jaka liczba wyjdzie, pierwszego zapalenia się lampki nie bierzemy pod uwagę. W moim przypadku jeśli dobrze liczę to jest jedno długie mrugnięcie i siedem krótkich czyli wynik 17. Teraz idę szukać informacji co to znaczy i jak z tym walczyć...

    W linku poniżej filmik z mrugnięć bo to forum filmów z Imgura nie wspiera

    https://i.imgur.com/MpGbJQK.mp4

    Lista kodów z instrukcji



    i link do galerii na Imgurze, z opisami po angielsku: https://imgur.com/gallery/mNg7ePa

    Dobrze?
    Ostatnio edytowane przez radzio2k ; 16-05-20 o 19:26

  8. #8
    Użytkownik Awatar kubala95
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Jakub
    Auto
    MB3
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    341

    Domyślnie

    Walnięty czujnik, kod błędu chyba nawet ten sam co u mnie. Na 99% jedyna opcja to wymiana.

  9. #9
    Użytkownik Awatar radzio2k
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ano widzę. lewy tył, tego to nawet na allegro za dużo nie widzę, głównie przednie a jak się znajdzie tylni to ceny z kosmosu :/

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Czujniki są zamienne stronami. Tył 100-150 zł olx.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •