Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z zaworem biegu jałowego (IACV) D14A4 (OBD1)

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    3

    Domyślnie Problem z zaworem biegu jałowego (IACV) D14A4 (OBD1)

    Witam na samym wstępie chciałbym się przywitać, jestem nowy na forum hmm tak więc Witam ;)

    Mój problem wygląda następująco, dokonałem swapu OBD1 (wymiana aparatu zapłonowego, ECU P06, kolektor dolotowy) ogólnie wszystko jak w linku http://www.dodo-upgrades.nl/?fbclid=...g04ftSSO_v4P0M
    Po odpaleniu wszystko nawet całkiem ładnie działało z jednym małym wyjątkiem, zawór biegu jałowego piszczał cały czas ale wszystko działało obroty ładnie się utrzymywały.
    Wczoraj przestał piszczeć wyskoczył błąd zaworu, wyciągnąłem go wyczyściłem, pomierzyłem i podając zewnętrzne zasilanie chodzi bardzo ładnie (przestał piszczeć, ogólnie jest sprawny)
    Niestety nie mam w ogóle napięcia z ecu na zawór na samym początku pomyślałem że spaliło końcówkę mocy Tz. tranzystor (D1594/Q21) tylko jest mały problem na bazie tranzystora brak napięcia sterowania, trzeba szukać dalej
    i tutaj moje pytanie czy ktoś ma może schemat ECU p06, 28 ? ewentualnie wie skąd wychodzi sygnał sterujący do tego tranzystora? Już siedzę przy tym dobre 4h próbuję prześledzić napięcie po ścieżkach ale naprawdę jest to strasznie mozolne.
    Z góry dzięki za jakieś informacje ewentualnie porady, sory za trochę chaotyczną wiadomość, postaram się dorzucić jakieś fotki.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez Ddamianek2843 ; 17-05-20 o 15:48

  2. #2
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Przedzwoniłeś przewody od ECU do krokowego?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    3

    Wink

    Tak przewody sprawdzone w pierwszej kolejności, ogólnie mam 2 przewody 1-sterujący który wychodzi z ECU jest to masa i drugi na którym jest + te przewody mają przejście.
    Problem jest taki że bezpośrednio z ECU brak sterowania/napięcia.


    EDIT:

    Działa nic nie zrobiłem i zaczęło chodzić jak szwajcarski zegarek, tylko po przekręceniu zapłonu dalej słychać ten pisk z tego co mi wiadomo nie powinno być tak, chyba że się mylę hmmmm
    Tylko tak w planach jest montaż VTEC-a do tego montaż EasyRTP własnej konstrukcji (chociaż nic nowego, temat oklepany) nie za bardzo wiem co było problemem tej usterki, spróbuje wymienić zaworek ale wydaje się być sprawny za wyjątkiem tego pisku.
    Ostatnio edytowane przez Ddamianek2843 ; 17-05-20 o 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •