Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: civic VII 1.4

  1. #11
    Użytkownik Awatar ciosek91
    Dołączył
    Sep 2019
    Posty
    30

    Domyślnie

    Dobra wymieniłem na nowy amor, nowy wahacz z tulejami nowy łącznik staba i nadal stuka prawa strona. Dokładnie to jak koło najedzie na dziurę albo próg zwalniający i stukot przy opadaniu koła jest dość głośny... Głowa boli już...

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    130

    Domyślnie

    sworzen?!

    na bank sworzeń, podnieś koło i sprawdź łomem czy sworzen ma luz góra dół, jednak jak już tyle wymieniłeś to tylko sworzeń może stukać, nie zwlekaj bo koła sie urywajo

  3. #13
    Użytkownik Awatar ciosek91
    Dołączył
    Sep 2019
    Posty
    30

    Domyślnie

    Przy wymianie wahacza sprawdzałem sworzen, zero luzu.
    Nawet ciężej chodził tak jak nowy... Więc nwm czy to sworzen

  4. #14
    Użytkownik Awatar Siny83
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    CIVIC EV1 2.0 160K
    Skąd
    KWA
    Posty
    131

    Domyślnie

    i co poprawiło się ? to był amor?

    bo ja z doświadczenia powiem że magiel to taka męda jest , że nawet po wymianie ślizgu na taki z K-system pro super pasowny oraz nowej OEM sprężynie docisku, po zlikwidowaniu luzu tak, że zaczęło nawet ciężej chodzić kółko kiery i nie odbijało za fajnie to i tak BYLEM W STANIE WYGENEROWAĆ STUKI NA KONKRETNYCH NIERÓWNOŚCIACH!! Więc oświadczam że ten typ tak ma, jak zadrga konkretnie to stuknie i tyle, ale jest pewna granica gdzie kiera chodzi lekko a stuki przy normalnej jeździe się nie pojawiają. Ustawiałem to chyba z 15 razy, podpowiem jeszcze że ważna jest zbieżność na 0 aby idealnie odbijała kierownica.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •