Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Szarpania podczas jazdy - wymieniona sonda i dalej bez zmian

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    4

    Domyślnie Szarpania podczas jazdy - wymieniona sonda i dalej bez zmian

    Witam wszystkich,

    Mam problem ze swoją Hanią, który objawia się szarpaniem podczas jazdy, głównie pojawia się przy 2-3 biegu w momencie dodawania gazu. Wrażenie jest takie, jakby odcinało jej parę, coś przydławiało. Szarpanie jest co jakiś czas.

    Diagnostyka, pokazała błąd P2A00 - błąd zakresu czunika A/F pierwszego. Ten błąd pojawiał się mi grubo od ponad roku. Zawsze podjeżdżałem do mechanika, który błąd usuwał i mówił że to nie sonda i na tym się kończyło. W ciągu roku ten błąd potrafił wyskoczyć 10-15x. Po 1-2 dniach sam znikał. Samochód nie dawał żadnych objawów jak wyższe spalanie, brak mocy i inne przy awariach sondy.

    Dwa tygodnie temu pojawiło się szarpanie i ów mechanik podpiął komputer, przejechał się i oznajmił, że "mocno szarpie, że błąd P2A00 jest stały, nie może go usunąć i że do wymiany sonda lambda pierwsza, a jak sonda to i świece", bo to elementy które współgrają. Świece były przez niego wymieniane 2 lata temu, mają przebieg 20 tysięcy km. Zdziwiłem się, więc udałem się do innego poleconego mechanika, który zrobił diagnostykę, podpiął dwa skanery, jednym nie mógł usunąć w/w błędu, ale drugim poszło bez problemu. Ponadto pokazał się błąd C1555. Szok, bo tego błędu nie ma na żadnej liście błędów Hondy. Mechanik przejechał się, potwierdził szarpanie. Posprawdzał świece, wał korbowy, przewody i nic. Stanęło na tym by rzeczywiście wymienić sonde, ze względu na PA200, który wg listy błędów, dotyczy sondy. Nowa sonda Denso założona wczoraj... i szarpie dalej. Mechanik rozłożył ręce, jego zdaniem sprawa dla elektronika samochodowego.

    Na piątek jestem umówiony z elektronikiem.

    C1555 - poszperałem na stronach zagranicznych. Na innova.com jest napisane że to "Fault Electric Motor Control" - "usterka sterowania silnikiem elektrycznym"

  2. #2
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Nie znam się, ale się wypowiem
    Myślę że trzeba by było sprawdzić jakie sygnały wychodzą z lambdy a nie opierać się tylko na kodzie błędu.
    Czy napięcia które z niej wychodzą są faktycznie stale poza zakresem.
    Może układ paliwowy tak działa, że lambda czyta OK a problem jest np. z ukł. paliwowym albo powietrzem i parametry spalin są poza zakresem i to generuje błąd.
    To powinno pokazać czy problem jest z sondą czy z czym innym.
    W serwisówce napisali , że po wymianie sondy trzeba wyzerować komputer i zrobić naukę biegu jałowego. Może tu trzeba szukać?

  3. #3
    Użytkownik Awatar jabko11
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Albert
    Auto
    honda civic eg6
    Skąd
    krk, nowy sącz
    Posty
    276

    Domyślnie

    A czy przepływomierz był czyszczony ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •