Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Dwa tematy, liczniki i zdychający P28

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    14

    Domyślnie Dwa tematy, liczniki i zdychający P28

    Witam wszystkich, bez zbednego *******enia przejdę do rzeczy.

    1. Liczniki - po podmiance liczników w EG3 d13b2 na wersję z obrotomierzem temperatura płynu gdy tylko dostaje informacje o jakiejkolwiek temperaturze idzie na maksa w góre (nie od razu, po 3 minutach od uruchomienia slinika). Wszedzie czytałem ze plug and play ale jak widać nie do konca. Temat sprawdzany na 2 egzemplarzach liczników, na obu ten sam efekt. Miał ktoś podobny problem, może go rozwiązał i jest w stanie coś podpowiedzieć?

    2. Zdychający P28 - tu ciekawsza furka b18 turbo, ni z gruchy ni z pietruchy po przekręceniu kluczyka chceck nie gasnie, nie słychać pompy paliwa. Czasem mu sie zgasnie, pompa sie załacza mozna odpalic woz przejechac sie kawałek do momentu powtornego zapalenia sie checka i odciecia paliwa. Po podmianie kompa problem znika, na kilka dni (oczywiscie po kilku dniach komp pada i dupa). Czasem podczas jazdy check mrugnie odetnie paliwo, generalnie mruga co raz czesciej az do sytuacji ze wgl nie gasnie i nie da sie odpalic wozu.
    Takie samo pytanie jak wyzej. Moze ktoś miał podobną sytuacje i może poradzić.

    Z góry dziękuje za każde słowo i pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Próbowałeś odczytać kod z checka? Masz drugi ECU na podmiane?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    14

    Domyślnie

    Już podmieniałem kompa, efekt jak pisałem. 3 dni dobrze pozniej coraz gorzej, teraz check i nie pompuje paliwa, nie da sie odpalić, auto stoi. Kolejny komp skonczy zapewne tak samo. Błędów nie zczytywałem w aucie nie mam portu obd1 lub obd2 (uczciwie przyznam ze nie wiem jak tam sie wpiąć i jak zczytać te błedy, w temacie jestem jeszcze zielony).

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Czyli że kolejny komp który włożyłeś do samochodu się wysypał po kilku dniach? Kody odczytujesz z błysków checka, trzeba zrobić zwarcie na dwu stykowej kostce. Powinna być w okolicach ecu, niebieska.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    14

    Domyślnie

    Tak, kolejny komp odmówił posługi z dniem czwartym. Tak jakby sie coś paliło.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Możesz otworzyć kompa i zrobić zdjęcia PCB? Sprawdź główny przekaźnik (od paliwa), tam się robią zimne luty i może nie podawać zasilania do pompy. Chociaż nie słyszałem żeby mógł spalić ecu.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    14

    Domyślnie

    Przekaźnik pompy paliwa podmieniany na inny. Bez skutku. Jutro bede miał kompa w łapie pofocę.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu sprawdziłbym wiązkę, może gdzieś jest zwarcie. Sprawdź też masy. Kod usterki też by się przydał jeśli jakiś jest.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    14

    Domyślnie

    Mam kompa na biurku, załączam zdjecia. Na oko nic sie nie spaliło chociaz syf niemiłosierny, z tyłu jakaś rzezba na druciki. Ten niebieski jest całkowicie odlutowany i lata luźno. Moze to kwiestia tego? Błedów nie ma.


    https://imgur.com/a/mZpMId1
    Ostatnio edytowane przez Woliniak ; 22-04-20 o 14:09

  10. #10
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    kurcze przecierz Ty masz tam wyjarane ścieżki i pcb na wylot przy żółtym kablu..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •