Na wstępnie witam wszystkich forumowiczów oraz znawców tematu.

Dużo tematów przeczytałem jednak problem dalej nierozwiązany . Od dłuższego czasu przestało mi działać opuszczanie szyby pasażera, podnoszenie z prawego przycisku działało do czasu, ale trzeba było u kierowcy w panelu przełącznik prawej szyby ustawić w pozycji odpowiedniej bo jest luźny wyjechał się i też nie działa z niego sterowanie prawą stroną. Kiedyś kolega przelutował mi na sztywno kable z lewej kostki. W manualu przeczytałem, że zwarcie pinu green/black oraz blue/yellow oraz blue/orange i black w kostce od panelu sterowania kierowcy powoduje opuszczanie szyby pasażera. Efekt brak reakcji,wyłącznik pasażera sprawdzony działa, siłownik działa, więc została przerwa w przewodzie. Dokonałem pomiaru lewej i prawej strony i nie miałem połączenia na kablu blue/orange. Zdjąłem nadkole i prawe drzwi, wypiąłem kostkę i zauważyłem połamane przewody. Super pomyślałem, że usterka zlokalizowana. Przeciąłem kostki i każdy jeden kabelek po kolorze polutowałem (łącznie 10 z dwóch stron). Pomierzyłem kontakt z lewą stroną i wszystko się zgadzało. Po ty zabiegu elektryka działa tj. centralny, kierunek, ster. lusterko, jednak szyby dalej nie zarówno do góry jak i na dól brak reakcji! Pomierzone kable z lewego panelu które idą do prawej strony i nie ma przerwy. Proszę o pomoc w temacie co jeszcze mogę zrobić bo auto rozebrane, pomysły się skończyły, a problem nie usunięty . PS Zdrówka dla wszystkich, CORONA wynocha!