Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ustawienie zapłonu w B18C4

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie Ustawienie zapłonu w B18C4

    Witam!Potrzebuję pomocy przy ustawieniu zapłonu w Hondzie MC2 z B18C4 za pomocą lampy stroboskopowej,miałem oddać auto do warsztatu,ale teraz jest jak jest corona virus i muszę sam to ogarnąć.Lampe kupiłem,coś tam wiem o znakach na kole i na bloku i ,że lampa musi być podłączona do akumulatora i na pierwszy cylinder,ale jak to ugryźć ,może ktoś ma jakieś fotki jak mają się pokrywać nacięcia na 16 stopni(które nacięcie to 16 stopni itd)Proszę o pomoc!Dzięki

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    A więc byłem właśnie w garażu i sprawa jest następująca znalazłem znaki 3-y na kole pasowym i jeden na plastikowej obudowie rozrządu a nie jak pisałem wcześniej na bloku silnika,rozgrzałem silnik (optymalnie) i zrobiłem zworkę w złączu serwisowym,podłączyłem lampę stroboskopową na 1-szy kabel zapłonowy od strony rozrządu ,z tego co zauważyłem to u mnie znacznik z plastikowej obudowy rozrządu pokrywa się z pierwszym z trzech od lewej strony patrząc, nie wiem czy to te 16 stopni czy nie ,czy musi być na drugim nacięciu,czy na trzecim,obroty mam jakieś 800,w innym poście czytałem o silniku D seria ,że środkowa kreska ma się zgrywać ze znacznikiem na obudowie ,nie wiem czy w b18C4 też
    Ostatnio edytowane przez Kisiel ; 17-04-20 o 18:10 Powód: dopisanie zdania

  3. #3
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kisiel Zobacz posta
    A więc byłem właśnie w garażu i sprawa jest następująca znalazłem znaki 3-y na kole pasowym i jeden na plastikowej obudowie rozrządu a nie jak pisałem wcześniej na bloku silnika,rozgrzałem silnik (optymalnie) i zrobiłem zworkę w złączu serwisowym,podłączyłem lampę stroboskopową na 1-szy kabel zapłonowy od strony rozrządu ,z tego co zauważyłem to u mnie znacznik z plastikowej obudowy rozrządu pokrywa się z pierwszym z trzech od lewej strony patrząc, nie wiem czy to te 16 stopni czy nie ,czy musi być na drugim nacięciu,czy na trzecim,obroty mam jakieś 800,w innym poście czytałem o silniku D seria ,że środkowa kreska ma się zgrywać ze znacznikiem na obudowie ,nie wiem czy w b18C4 też
    Znacznik na obudowie powinien pozornie pokrywać się z TDC RED na kole pasowym - słowa zaczerpnięte z Sam Naprawiam.
    Na rycinie jest to mniej więcej pokazane, wynika z tego że masz delikatnie opóźniony zapłon lecz mieści się on w normie, jeżeli świece wyglądają prawidłowo to raczej nie ma się czym martwić.
    Te 16 stopni jest właśnie pośrodku czyli na drugim nacięciu, patrząc od lewej mamy 14,16,18 stopni punkt WHT jest punktem 0 stopni.
    W silnikach D serii 12 stopni jest również na środkowym nacięciu znacznika TDC RED, i to na tyle.
    Pozdrawiam

    Ostatnio edytowane przez MichałCK ; 18-04-20 o 11:12

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Przyspieszony?Myślałem,że opóźniony bo jest na pierwszym nacięciu,sam pisałeś pierwsze nacięcie 14 ,drugie 16, trzecie 18

  5. #5
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kisiel Zobacz posta
    Przyspieszony?Myślałem,że opóźniony bo jest na pierwszym nacięciu,sam pisałeś pierwsze nacięcie 14 ,drugie 16, trzecie 18
    Tak, trochę zmęczony to pisałem już poprawiam.
    Przestaw delikatnie aparat, jak najbliżej środkowej kreski, przed strojeniem ustawialem dokładnie na sam środek, stroiciel sprawdzał po mnie i według niego tak ustawiony był idealnie i najzdrowiej dla pracy silnika
    Ostatnio edytowane przez MichałCK ; 18-04-20 o 11:24

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Zdarza się,dobra lecę ustawiać zapłon.Dzięki bardzo za pomoc!!

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Zapłon ustawiony na środkowej kresce,dzięki!!

  8. #8
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kisiel Zobacz posta
    Zapłon ustawiony na środkowej kresce,dzięki!!
    Super, szerokości

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •