Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jak myć samochód po polerowaniu lakieru

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    80

    Domyślnie Jak myć samochód po polerowaniu lakieru

    Właśnie odebrałem samochód po polerce lakieru i konserwacji podwozia. Lakiernik nawoskował również twardym woskiem samochód - twierdził że wosk wytrzyma do 8 miesięcy jeżeli nie będę mył go chemią na myjni. Jak mam go umyć gdy mi się przybrudzi - mogę pojechać na myjnię bezdotykową i spłukać auto tylko programem woda demineralizowana - nie pozostaną wtedy zacieki? Czy to 8 miesięcy to fikcja i czy brud na tym nałożonym wosku typu błoto/kurz nie umyję sama wodą ? Jak myć żeby nie zetrzeć tego wosku a jednocześnie żeby auto było czyste bez zacieków?

  2. #2
    Użytkownik Awatar sparco
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    2,081

    Domyślnie

    Najtaniej, kup sobie opryskiwacz ciśnieniowy, do tego np. SG citrus oil. Lecisz oprysk całego auta, potem spłukanie i wytarcie jakimś dobrym ręcznikiem. Nawet najlepszy wosk n kijowo przygotowanym lakierze moment zejdzie. Pamiętaj, że woski się też zapychają i co jakiś czas trzeba ruszyć rękawicą lakier i dekontaminacje przeprowadzić. Ciekawe co to za wosk Ci położył.

  3. #3
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    piana prewash i potem mycie na 2 wiadra nic lepszego nie ma, i zadne psikanie woda na bezobslugowych bo absolutnie to nie zmyje brudu jedynie jakies bloto i mega syf a caly kurz bedzie wciaz na lakierze.

  4. #4
    Użytkownik Awatar jash
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    45

    Domyślnie

    Dobry wosk pozwala na łatwiejsze spłukiwanie syfu. Ja tak robię, jednak dopiero po umyciu na dwa wiadra odzyskujemy piękny blask. Stosuję ten wosk: https://shiningcar.pl/woski-naturalne/harly-wax-400g . Jest on mega trwały, fajnie się aplikuje i fajnie pachnie, co nie jest bez znaczenia, kiedy się z nim pieścisz ponad godzinę Przed woskowaniem bardzo dokładnie myję i czyszczę lakier. Wosk starcza spokojnie na pół roku. Mam puchę od kilku lat i woskuję nim co się da, łącznie z szybami w mieszkaniu (fajnie deszcz spłukuje kurz).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •