Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: D14A8 - UPG samodzielna wymiana

  1. #11
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Pięknościowo! Nie mam pytań!
    ... a właściwie mam

    - blachę/lakier robiłeś? jeśli tak, to co konkretnie i kiedy to było?
    - jaki to kod lakieru? bo może monitor przekłamywać
    - widzę że zostawiłeś serię (no i fajnie!), łącznie z tunelem bez podłokietnika - nie korciło Cię, żeby kilka drobiazgów dodać?
    - chlapacze (jedni lubią, inni nie) - pytanie o doskonały stan lakieru wiąże się z tym pośrednio - nie myślałeś żeby założyć? w mojej ocenie chronią dół m.in od kamyczków spod kół

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5d 1.4 is 16V '97
    Skąd
    okolica Poznania
    Posty
    207

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Pięknościowo! Nie mam pytań!
    ... a właściwie mam

    - blachę/lakier robiłeś? jeśli tak, to co konkretnie i kiedy to było?
    - jaki to kod lakieru? bo może monitor przekłamywać
    - widzę że zostawiłeś serię (no i fajnie!), łącznie z tunelem bez podłokietnika - nie korciło Cię, żeby kilka drobiazgów dodać?
    - chlapacze (jedni lubią, inni nie) - pytanie o doskonały stan lakieru wiąże się z tym pośrednio - nie myślałeś żeby założyć? w mojej ocenie chronią dół m.in od kamyczków spod kół



    1) Blacha od nowości nie dotykana, auto 100% bezwypadkowe. U mnie nawet nie miał draśnięcia (mam go od 2004r. i przebiegu 76kkm). Jestem drugim właścicielem, pierwszym było starsze małżeństwo. Absolutna pewność co do braku ingerencji blacharskich.
    Niestety blacha się sypie. Tylna nadkola na łuku od dołu (od progu) , jakieś 30cm wzwyż to już sito. Prawa strona gorzej, lewa w miarę ale już też widać. Cały prawy próg, pod czarną nakładką jest przeżarty - ściągałem tę nakładkę i jak to zobaczyłem to szybko założyłem z powrotem, by się nie denerwować
    Korozja zaczęła go brać bardzo późno, bo mniej więcej w roku 2016/7 - wcześniej były ledwie widoczne purchelki, ale bez dziur. Nie robię i nie robiłem już tego przez te ostatnie 3 lata, bo oczywiście byłem u blacharza ale wycena - 1200zł za reperaturki, progi, malowanie mnie ostudziła, bo w 2017 auto warte było może z 3kpln.
    Podwozie natomiast zdrowe jak dzwon - punkty podnośnika zdrowe - podnoszę parę razy do roku i jeszcze mi nie wpadł podnośnik w podłogę.

    2) kodu lakieru nie znam - zastrzeliłeś mnie tym pytaniem bo myślałem, że o tym modelu wiem już wszystko. Znam natomiast nazwę koloru - DAKOTA BRONZE. Wpisz sobie to w google, z dodatkiem CIVIC to Ci w grafice wyjdzie.

    3) Tak, jest full seria. Podłokietnik miałem ochotę kupić - no a jak!! - było to jakoś w 2010, może 2011r - natomiast ciężko mi było już wtedy znaleźć ładny, nie poniszczony za mniej, niż 350zł. Szczerze? Trochę się brzydziłem używki, bo to intymny przedmiot.

    4) Chlapacze miał!!! Kupiłem go z fabrycznymi chlapaczami. W 2009r je zdjąłem, bo jakoś tak zaczął mi się kojarzyć z dziadkowozem. Chlapacze mam do dziś. Masz rację - chronią od kamyczków. Niestety już nic nie pomoże, bo się lekko zdążyły wypiaskować przez ten czas :-( No cóż, to moja ewidentna głupota.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Finalnie w jakich kosztach się zamknęła wymiana?


    Co do przebiegu to myślę że niejedna honda ma większy przebieg, tylko niestety cofnięty licznik.

  4. #14
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klubowicz Zobacz posta
    .. bo jakoś tak zaczął mi się kojarzyć z dziadkowozem...


    Fajny, rzetelny opis, a za "dziadkowóz" to mógłbym dać lajka, albo nawet suba! ))

    Na tych ogólnych zdjęciach wygląda bardzo dobrze, jak na swoje lata i przebieg, ale że w realu jest tak jak piszesz, to pewnie niedługo (?) przyjdzie na niego czas.
    Nie dziwię się że nie chcesz ładować kasy (ja też w zasadzie zrezygnowałem z kolejnych planów).
    Ale popatrz jak CZAS fajnie przynosi odpowiedzi na pytania sprzed lat (2013, 2015...).
    Decyzja o jeździe do końca, zamiast sprzedaży, nawet jeśli trochę "podjęła się sama", była słuszna. Teraz widzę, że parę lat temu pisałem mniej więcej tak samo w temacie z 2015 (zostawić/sprzedać?). Ani wtedy, ani dziś nie kupiłbyś nic odczuwalnie lepszego od tego, co masz i znasz od tylu lat.

    Pozdro!

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5d 1.4 is 16V '97
    Skąd
    okolica Poznania
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rodzynki Zobacz posta
    Finalnie w jakich kosztach się zamknęła wymiana?


    Co do przebiegu to myślę że niejedna honda ma większy przebieg, tylko niestety cofnięty licznik.


    1. 105zł UPG z ELRING
    2. 4L Mobil 10w/40 - 75zł
    3. Filtr oleju 20zł
    4. 5L płynu K2 Kuler zielony - 35zł


    Reszta to moja praca, narzędzia miałem. Więc nie licząc oleju i płynu, które przecież wymienia się tak czy owak to tylko sama UPG była kosztem.
    Uszczelki kolektora ssącego czyli te 4 pomarańczowe "gruszki" były w stanie perfekcyjnym - wyjąłem, umyłem w mydle, zamontowałem z powrotem.
    Uszczelka kolektora wydechowego również jak nowa, została. Wszystko działa bez zarzutu.

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta


    Fajny, rzetelny opis, a za "dziadkowóz" to mógłbym dać lajka, albo nawet suba! ))

    Na tych ogólnych zdjęciach wygląda bardzo dobrze, jak na swoje lata i przebieg, ale że w realu jest tak jak piszesz, to pewnie niedługo (?) przyjdzie na niego czas.
    Nie dziwię się że nie chcesz ładować kasy (ja też w zasadzie zrezygnowałem z kolejnych planów).
    Ale popatrz jak CZAS fajnie przynosi odpowiedzi na pytania sprzed lat (2013, 2015...).
    Decyzja o jeździe do końca, zamiast sprzedaży, nawet jeśli trochę "podjęła się sama", była słuszna. Teraz widzę, że parę lat temu pisałem mniej więcej tak samo w temacie z 2015 (zostawić/sprzedać?). Ani wtedy, ani dziś nie kupiłbyś nic odczuwalnie lepszego od tego, co masz i znasz od tylu lat.

    Pozdro!


    Dokładnie tak jak napisałeś - jego koniec jest już bliski. Miałem i mam ambitny plan dojechać do równych 500kkm i oddać na złom. Nie będę go sprzedawał, bo dzisiejszy klient, zwłaszcza w tym przedziale cenowym (1000-1500zł) jest tak roszczeniowy, że jeszcze by mnie po sądach targał, że tydzień po kupnie coś się zepsuło. Szkoda nerwów. Zainkasuję 400zł na złomie, starczy.

    Mam jednak wątpliwości czy dojadę do 500kkm, bo z magla (również oryginał) leci coraz mocniej. Średnio 2 razy w miesiącu dolewam 100ml płynu do zbiorniczka. Tu chodzi jednak o życie i zdrowie. Pomimo, że znam to auto na pamięć bo wszystko przy nim robię i robiłem to jednak to tylko przedmiot - coś się urwie, przegnije itp...

    To moje drugie auto, od 2 lat już jeździ wyłącznie lokalnie, z małymi prędkościami, po bocznych drogach.
    Ostatnio edytowane przez klubowicz ; 05-04-20 o 17:56

  6. #16
    Użytkownik Awatar kubala95
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Jakub
    Auto
    MB3
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    341

    Domyślnie

    Moja dobija do 340 tys. km. Tak jak piszesz, to tylko przedmiot ale sentyment jest cholerny do tego auta. Twoja relacja z naprawy tylko potwierdza fakt, że do tego auta wystarczy skrzynka z narzędziami, odrobina zdolności manualnych i przede wszystkim chęci. U mnie blacharsko wygląda lepiej, jedynie przy łączeniu blach w podłodze jest dziurka. Dopóki jeździ nie zamierzam jej uśmiercać.
    Chciałbym żeby została w rodzinie (w sumie raczej nikt obcy nie kupi jej ode mnie), dlatego planuję odsprzedać ją bratu jak zrobi prawko. Jak na pierwszy samochód idealne (sam zacząłem z nią swoją motoryzacyjną historię)

  7. #17
    Użytkownik Awatar okuramenu
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic vi coupe 1.6
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cześć. Czeka mnie ten sam zabieg. U mnie są inne objawy, bo żłopie olej. Stąd też moje pytanie. Czy nie trzeba nowych szpilek/śrub?

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5d 1.4 is 16V '97
    Skąd
    okolica Poznania
    Posty
    207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okuramenu Zobacz posta
    Cześć. Czeka mnie ten sam zabieg. U mnie są inne objawy, bo żłopie olej. Stąd też moje pytanie. Czy nie trzeba nowych szpilek/śrub?

    Ja użyłem starych. Od wymiany przejechałem już 3 tys km. Wszystko jest ok. Nic nie wybuchlo, nic sie nie urwało. Głowicy też nie planowałem, z reszta masz opis na początku wątku co i jak. Wszystko robiłem swiadomie grając vabank. Albo się uda albo złom. Przy tej wartości auta inwestowanie w nowe szpilki jest bez sensu. Ta moja wymiana miała na celu przedluzyc mu zycie o pol roku. Calosc wyszla mnie 100zl za uszczelke + olej + filtr. Nie planowalem glowicy ale pomierzyłem liniałem blok i glowicę i były proste.

  9. #19
    Użytkownik Awatar okuramenu
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic vi coupe 1.6
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    28

    Domyślnie

    To ja zamówiłem uszczelki tak naprawde komplet i pokrywy zaworów i miski, kolektory, głowica i uszczelniacze zaworów. Ok 300. Plus kompletny rozrzad. Mam pytanie odnośnie pierścieni. Wymieniać czy nie? Kompresja to odpowiednio 13,12,11,12.

  10. #20
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Skoro bierze olej to wymieniaj. Na spalanie oleju mają wpływ pierścienie olejowe, które nie mają nic do kompresji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •