Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Uszkodzona przepusnica

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Panowie zgłaszam się do was z bardzo duża prośba. Mam problem z moją Hanią a przez obecna sytuacje epidemiologiczna wszyscy mechanicy w moim rejonie odmawiają pomocy.
    Mianowicie, ostatnio zabrałem się za czyszczenie przepustnicy, obroty czasami lekko falowały, wyczyściłem wszystko, założyłem nowa uszczelkę, sprawdziłem cały dolot, później przeprowadziłem adaptacje przepustnicy i regulowałem obroty ssania. Wszystko było dobrze, pierwsze odpalenie po adaptacji, 1000 obr/min wiec w drogę, przejechałem 3 km, zatrzymałem się na parkingu i zaświecił mi się Check, a obroty na gazie trzymały równo 1500 a po przełączeniu na benzynę skakały od 1000 do 1500 jak na załączanym filmie. Sprawdzałem wszystkie przewody, a kod błędu mówi o problemie z czujnikiem prędkości co kompletnie się nie trzyma kupy gdyż prędkość na prędkościomierzu jest prawidłowa, w trakcie wymiany nie ruszałem tego czujnika i wydaj mi się ze nie ma on wpływu na obroty biegu jałowego. Panowie, ktoś ma jakieś pomysły? Czy to czujnik otwarcia przepustnicy, bądź możne wina komputera? Honda to civic vi gen ej8. Z góry dziękuje za pomoc


  2. #2
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    W ramach zabawy w druciarstwo z takim samym objawem, wkręciłem chyba pół obrotu, może cały obrót śrubę zderzaka przepustnicy (powoduje to większe spoczynkowe otwarcie przepustnicy), po czym przeprowadziłem procedurę regulacji wolnych obrotów śrubą "bypass". Zawór regulacji wolnych obrotów wszedł wtedy na inny niż wcześniej zakres pracy i problem całkowicie ustąpił.
    Błąd czujnika prędkości pojazdu będzie raczej odrębnym tematem.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Udało mi sie to rozwiazac w inny sposob: Przyczyną takiego falowania jest czujnik otwarcia przepustnicy w przypadku przepustnicy bez silniczka krokowego, niestety jego wymiana jest utrudniona bo jest on na stałe przymocowany do przepustnicy a co za tym idzie, trzeba wymienic całą, bo odkrecic czujnik można, ale kupic takowy juz ciezko, mam nadzieje ze komuś pomoglem, pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •