Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Silnik d16y8

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    7

    Domyślnie Silnik d16y8

    Wdrażam się w świat hondy. I tu rodzi się moje pierwsze pytanie kupiłem honde Civic Vi, Hatchback z 2001 roku. Jest ona po swapie na 1.6 d16y8, a więc gdzie występowały te silniki fabrycznie bo potrzebuje zakupić nowe części, z tego co szukałem honda coupe miała 1.6, d16y8 ale też crx ma 1.6 d16y8, czy to są dwa te same motory?
    https://zapodaj.net/3fa9ac1df0ee6.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Nowy Civic ; 19-03-20 o 21:53

  2. #2
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Jakie części chcesz kupić? Chyba większość podstawowych części z D serii jest zamiennych.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_D_engine#D16Y8
    Ostatnio edytowane przez Rodzynki ; 20-03-20 o 13:46

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    7

    Domyślnie

    na początek, filtr oleju, będe ściągał kolektor wydechowy żeby owinąć go bandażem, także uszczelke pod wydech, i uszczelke pod pokrywe zaworów bo majster od którego kupiłem dał na sylikon a śruby wykombinował cholera wie skąd i olej potrafi sie wydostawać

  4. #4
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Filtr oleju - ten sam dla 99% benzynowych Hond od '88 roku do dziś;
    Uszczelka pod pokrywę - ta sama dla praktycznie całej VI generacji Civica z D-serią;
    Uszczelka kolektora wydechowego - ta sama dla praktycznie każdej D16 V/VI generacji;

    D16Y8 z Coupe VI gen i Del Sol różni się, z najważniejszych rzeczy, miską olejową i tym samym uszczelką miski - z Coupe jest stalowa miska a z Del Sola aluminiowa miska

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czyli żeby się upewnić że mam silnik z coupe mam dla przykładu sprawdzić miske olejową, i bede miał 100%, zgada się?

  6. #6
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Dokładnie tak, powiedzmy, 99,9% pewności

  7. #7
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Jak będziesz wymieniał uszczelkę pokrywy zaworów to przy okazji wyreguluj zawory.
    Reguluje się co 40tyś km. Uszczelka pokrywy zazwyczaj wytrzymuje 2 regulacje o ile przy drugim założeniu dobrze się doczyści i założy z masą uszczelniająca w miejscach podanych w manualu.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Fajnie, dzięki. A tu cie zaskoczę bo reguluje częściej zawory niż 40tyś, nie wiem czy to prawda ale vtecki mają to do siebie że trzeba często je stroić Nie zamykajcie tematu napewno za jakiś czas bede miał kolejne pytania, a w sumie mam jedno, bedę kupował felgi i opony. Decyzja padła na 16 calowe, tylko mam dylemat co do opon, czy 195/45 na przód i 205/45 na tył będzie dobrym rozwiązaniem?

  9. #9
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    No to dobrze się wdrażasz. :P Nie którzy jeżdżą hondami kilka lat i nie wiedzą że zawory trzeba regulować...

    Co do częstszej regulacji zaworów w silnikach z vtec to jest to mit. W manualu nie ma podziału na regulację silników z witkiem lub bez. Po prostu regulacja co 40tyś lub 2 lata.

    Tak samo bzdurą powtarzaną na forum jest to że zawory trzeba regulować częściej jak się jeździ na LPG.
    Jak ktoś ma źle wyregulowaną instalacje to nawet częstsze regulacje zaworów nie pomogą.

    Co nie znaczy że nie można regulować częściej. Tylko po co?
    Ostatnio edytowane przez Rodzynki ; 21-03-20 o 21:14

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    7

    Domyślnie

    Trudne pytanie, miesiąc temu odebrałem auto od mechanika, miał zrobić rozrząd kompletny i powiedzmy że mu się udało. Tylko gdy odpalam auto i jest na wolnych obrotach jest okej, ale gdy już wrzuce jedynke puszcze delikatnie sprzęgło pojawia się taki mały szum który bardzo ciężko usłyszeć i dostrzec no ale ja jako pedancik oraz fakt że tego wcześniej nie było wróciłem sie do mechanika, on twiedzi że nic nie słyszy co to może być, myślałem że to pasek rozrządu za luźny, ale to nie to, tak samo obudowa. Gdzie szukać gdzie patrzeć pany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •