Witam Wszystkich bardzo serdecznie i zwracam się z prośbą. Otóż moja czarnula 5d hatchback 2015, dostała strzała w prawy bok i oczywiście i na szczęście odpaliła się kurtyna i poduszka prawego fotela .
Dla zmniejszenia kosztów chce wiele prac poza blacharskimi i lakierniczymi wykonać we własnym zakresie.
Większość rzeczy zdemontowałem, ale muszę wymienić oprócz airbagów , również ich sterownik i czujniki zderzeniowe. I tutaj pojawia się pytanie......rozumiem , ze sterownik jest gdzieś w tunelu środkowym i żeby go wyciągnąć muszę zapewne zdemontować ten tunel lub jego cześć.........proszę serdecznie o instrukcję bo to droga rzecz i nie chcę połamać .
Kolejna kwestia to wspomniane czujniki zderzeniowe......jeden jest w pobliżu oddalonego prawego pasa, czy są inne, a jeśli tak to gdzie mam ich szukać ?
I ostatnia kwestia, rozumiem , ze cały demontaż i montaż wykonuje po dopięciu akumulatora, ale czy gdy zamontuje już nowe kupione czujniki oraz sterownik airbag to mogę podłączyć akumulator czy tez jednak nie podłączać kurtyny i poduszki fotela......i zawieźć samochód do ASO na komputer.....co nie ukrywam będzie kłopotliwe
Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedz
Siemka