Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ukradli mi katalizator.. co dalej robić porada prawna i techniczna ;p

  1. #1
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie Ukradli mi katalizator.. co dalej robić porada prawna i techniczna ;p

    witam,
    dziś dopadło mnie nieszczęscie, jakiś *UJ zbolały zap****olił mi katalizator z HR-V ki, auto stało pod blokiem a że jest wyższe było łatwym łupem.. no zostałem z problemem.. nie wiem nawet czy ma to sens zgłaszać na policje, z AC szkoda to robić.. oprócz kata brakuje kawałka downpipa od kolektora i kawałka środkowego tłumika ( nowy - miałem go pół roku ) i oczywiscie pozostał tylko ucięty kabel z drugiej lambdy która była w kacie..

    przeklinam firme która wprowadziła narzędzia bezprzewodowe a zwłaszzcza piły typu lisi ogon ;p

    przejdźmy teraz do spraw technicznych, bo na chwile obecną nie moge autem jeździć, zastanawiam sie nad jakimś katem sportowym np Magnaflow i zobić wydech z nierdzewki np. 2". i własnie o ten KAT mi chodzi niby moge dać zwykły tłumik w obudowie kata i cześć ale mam auto które powinno jednak spełniać norme euro3 i chciałbym żeby tak było bo na staciach diagnostycznych prędzej czy później będą to sprawdzać a ja zbyt mocno cenie moją Honde za praktyczność że potem mieć problemy z przeglądem i policją.

    jakiej firmy kat kupić najlepiej, najlepiej jakiś sportowy 2" lub 2,25" bo może takiej średnicy będzie reszta wydechu.

    do wymiany na chwile obecną przy konfiguracji skręcanej ( jak oem) to musze kupić downpipe, kat, sonda lambda, tłumik środkowy i końcowy bo ostatnio był pospawany na sztuke bo sie rozpadł i i tak był do wymiany.. więc całość a przy okazji wymieniłbym kolektor na chińczyka ;p

    tak więc głupia kradzież kata zmusza mnie do wymiany kompletnego układu wydechowego ;(

    aha aktualnie mam obd1 w aucie czyli rozumiem że ono obsługuje tylko 1 sonde tą przy kolektorze więc odpada mi koszt sondy czyli 350zł w kieszeni

  2. #2
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alienek Zobacz posta
    aha aktualnie mam obd1 w aucie czyli rozumiem że ono obsługuje tylko 1 sonde tą przy kolektorze więc odpada mi koszt sondy czyli 350zł w kieszeni
    Łatwo to sprawdzić, tylko będzie głośno. Odpalić na kilka sekund. Jeżeli 2 sonda była obsługiwana to od razu zapali się check.

  3. #3
    Użytkownik Awatar wrobellos
    Dołączył
    Jan 2009
    Auto
    ED9 b18c6, FN2
    Skąd
    Łódź
    Posty
    306

    Domyślnie

    jak masz obd1 to mozesz sobie zrobic mape i sondy wywalic 1 lub 2 jak tam chcesz, btw wala mi sie po garazu sportowy kat Brain z homologacja E, wyjety z integry, jak chcesz pisz pw to ci jakies foto zapodam, domniemam ze masz jakies soch vtec w4 itd, mozna to zostapic p28 seryjnym lub pochodnymi p1k czy jakies p06 z vtec ktory czyta tylko 1 sonde

  4. #4
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Ja pie*dole, ten kraj jest dziki, dramat, że tacy ludzie żyją wsród nas, zyją z panstwowego rozdawnictwa, złodziejstwa, oszustw, a nie wezma się do roboty...

  5. #5
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rodzynki Zobacz posta
    Łatwo to sprawdzić, tylko będzie głośno. Odpalić na kilka sekund. Jeżeli 2 sonda była obsługiwana to od razu zapali się check.
    na szczęscie okazało się że 2 sonde i EGT mam wyłączoną w tym kompie ( p28) i błędami nie sypie.

    Cytat Zamieszczone przez wrobellos Zobacz posta
    jak masz obd1 to mozesz sobie zrobic mape i sondy wywalic 1 lub 2 jak tam chcesz, btw wala mi sie po garazu sportowy kat Brain z homologacja E, wyjety z integry, jak chcesz pisz pw to ci jakies foto zapodam, domniemam ze masz jakies soch vtec w4 itd, mozna to zostapic p28 seryjnym lub pochodnymi p1k czy jakies p06 z vtec ktory czyta tylko 1 sonde
    uśmiechnę się do Ciebie o tego kata , narazie pospawałem sobie na tyle na ile miałem materiału, bo nawet flansz nie mam żeby to do kupy poskręcać i mam w miejscu kata rura w rure wsadzoną żeby to wogóle poskładać ;(

    na dniach zamówie sobie nierdzewkę i powoli będę to składał na tyle na ile fundusze pozwolą.

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Ja pie*dole, ten kraj jest dziki, dramat, że tacy ludzie żyją wsród nas, zyją z panstwowego rozdawnictwa, złodziejstwa, oszustw, a nie wezma się do roboty...
    niestety tak jest napisałem to też jako przestroge dla innych że ludzie są zdolni nawet do takiego chamstwa.. cwaniaczek dostanie na złomie za tego kata 150zł ja na dzień dzisiejszy musiałbym wydać ponad 1000zł żeby doprowadzić auto do stanu pierwotnego i to na używkach ;(

  6. #6
    Użytkownik Awatar tomek
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    EU8 EP2 D16V1 5D
    Skąd
    Kraków
    Posty
    354

    Domyślnie

    dzisiaj w nocy mnie też zajumali katalizator.

  7. #7
    Użytkownik Awatar maly74
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamil39 Zobacz posta
    Ja pie*dole, ten kraj jest dziki, dramat, że tacy ludzie żyją wsród nas, zyją z panstwowego rozdawnictwa, złodziejstwa, oszustw, a nie wezma się do roboty...
    Nie "Ten Kraj" tylko Polska jak już coś... a nie tylko u nas katy kradną bo jak większość rzeczy przywędrowało to do nas od Angoli

  8. #8
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    współczuje, zgłoś to na Policje, ja żałuje że nie zgłosiłem, ale oliwa sprawiedliwa
    https://swiony.pl/i,operacyjni-z-wyd...47,907161.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •