Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Jaka instalacjia do D16Y7 i D16Z6

  1. #11
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Tylko który zawolak będzie odpowiedni?

    Wg. danych technicznych Barakudy pracują na ciśnieniu 0,2bar - 4,2bar.

    Zavoli zeta N obsługuje do 150km, ciśnienie 0,9 - 1,2bar.
    Zavoli zeta S do 250km, a ciśnienie 1,2 - 1,6bar.

    U mnie N'ka pracuje na ciśnieniu 1,25bar ale w silniku D14 (90km) i z wtryskami hana red. I wtryski są wydajnościowo na styk, a reduktor pracuje na maksymalnym ciśnieniu.

    Możliwe że do obecnej jednostki kolegi 105km wystarczy N'ka, ale czy potem po minime i 125 koni mocy nie będzie potrzebne większe ciśnienie?
    wiem że to trochę wróżenie z fusów, ale nie mam z tym doświadczenia. Tzn, moje hany mają stały wydatek, ale baracudy mają jakąś regulację? Żeby to potem wyregulować żeby pracowało na N'ce (na ciśnieniu nie wiekszym niż 1,2bar)?

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    70

    Domyślnie

    Zavoli N wystarczy. Baracudy się reguluje dyszami które się rozwierca wiertlami .

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rodzynki Zobacz posta
    CzechuXX są 2 sondy, to poliftowe Ej6.
    Dlaczego qbox?
    Ponieważ jest to nowy sterownik posiadający wiele funkcji. Wszystkie korekty temp reduktora, gazu, po obrotach. Do tego masz 5 lat gwarancji na ten sterownik.
    Ze względu na dwie sondy wziąłbym qbox plus w celu wyeliminowania błędów katalizatora. Jest 100zł droższy od Basic. Tulejki pod sondę nie zawsze działają. Jak nie zadziała to albo nowy katalizator albo chęci na desce. A sprzedać samochód z checkiem dużo trudniej.

    Twój wybór. Bierzesz 15 letnie starocie stag 200 z okrojonymi możliwościami. Może być na nim ciężko ustawić przełączanie gaz/benzyną i będzie szarpać. Dokładasz 50zł i masz qbox Basic. I następne 100zł na plusa i mieć spokojną głowę z katalizatorem z gwarancją bardzo długą. To nie jest różnica warta oszczędności.
    No ale to już jest Twój wybór. Nie namawiam. Masz swój rozum to zrób kalkulację co Ci się najbardziej opłaca.

    Ale i tak najważniejszy monter. Który to wszystko wyreguluje na korekty obd i afr. Oczywiście demontaż kolektora do wiercenia wkrętek.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    70

    Domyślnie

    Ja również proponuje qbox. Lub lpgtech 224.
    Panowie ale błędów katalizatora nie będzie jak się idealnie wystroi instalke .
    Także basic wystarczy nie trzeba plusa.
    Wiem bo brat w acco 7 jeździł z 5 lat z błędem katalizatora . ostatnio zaczęliśmy się ma serio bawić w ustawienia . zeszło z pol dnia i w UJ wachy i kilometrów . ale efekt taki ze przez 5 lat myślał ze katalizator do wywalenia a teraz po regulacji 5 tys km temu żadnych błędów. Także warto się przyłożyć i żadnych bledow a nie być.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Ja też mam drugą sondę, komputer stag 4 eco i ze sprawną sondą i oryginalnym katem zero błędów. I to zarówno po szybkim ustawieniu gazownika, jak i po moim dokładniejszym ustawieniu.

    CzechuXX ten zestaw będzie do auta kolegi. Ja doceniam każdą propozycję w tym temacie i jeżeli miał by on krótko jeździć tym autem to polecił bym mu tańszy zestaw proponowany od JarkoCivic. Ale kolega chce mieć auto na lata i w sumie nie ma co oszczędzać na częściach. Mnie już przekonaliście na qbox, pytanie co powie kolega. Wiadomo że decyzja należy do niego.

    Narazie polecę mu Stag 4 qbox basic lub plus, pojedyncze baracudy i redukor zavoli zeta N.

    Co do montażu tak jak pisałem będzie średni, ale też nie drogi - na tym można przyoszczędzić w tym przypadku, bo silnik jest w słabej kondycji, a niedługo wpadnie czapka od Z6 i mały remont i wtedy ja mu nawiercę wyjęty kolektor (od z6, pozioma przepustnica) blisko wtrysków, pod tym samym kontem, poskracam wężyki, poukładam wiązki itp. Trzeba tylko przypilnować żeby gazownik zamontował butlę do jazdy na wprost.
    Ostatnio edytowane przez Rodzynki ; 30-01-20 o 16:57

  6. #16
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slasz129 Zobacz posta
    Panowie ale błędów katalizatora nie będzie jak się idealnie wystroi instalke .
    Jak będzie kat zużyty to regulacja nie pomoże.

    Cytat Zamieszczone przez Rodzynki Zobacz posta
    redukor zavoli zeta N.
    Zastanów się jeszcze nad magic III compact.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    70

    Domyślnie

    Jak będzie kat zużyty to i na benzynie będzie błąd. A zużytego kata nie naprawia i nie maskuje się ciągłym kasowaniem dzięki stagowi.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Najpierw na gazie potem na benzynie.
    Tak naprawia się w ASO za 2-3tyś bo te zamienniki tylko na chwilę.

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    70

    Domyślnie

    Jeśli kat padniety i nie chce się nowego to emulator. Nawet w k24 bez kata się sprawdza i błędów nie ma.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Ale zużytego kata się naprawia, a nie maskuje tulejką.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •