Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Jaka instalacjia do D16Y7 i D16Z6

  1. #1
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Lightbulb Jaka instalacja do D16Y7 i D16Z6

    Witam.

    Znajomy chce zamontować gaz do D16Y7, ale w przyszłości będzie zakładał głowicę Z6.
    Co można mu polecić? Wiadomo że instalacja musi być wystarczająco wydajna po zrobieniu minime.

    Komputer na pewno musi być Staga, bo regulację można wtedy ogarnąć samemu.

    Pytanie tylko jaki model Staga?
    Jakie wtryski aktualnie warto zamontować (szybkie i do oddzielnego montażu)?
    I jaki reduktor ma wystarczającą wydajność dla takiego silnika?
    Ostatnio edytowane przez Rodzynki ; 26-01-20 o 21:47

  2. #2
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    ECU w zupełność AC STAG 200, listwa Valtek Type 32 Dream XXI, a reduktor na pewno posłuży i ogarnie moc AC STAG R01 150km. Reszta już tak mnie istotna do prawidłowej pracy instalacji LPG.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz.

    Do Staga 200 będzie pasował kabel od Staga 4/ Staga 300?

    Te valteki widzę że jakieś nowe. Normalnie ograną obroty do odcinki? Wiem że valteki starego typu to była lipa i trzeba było ustawić przełączanie na benzynę przy 5 tyś obr. Szkoda że są na listwie nie oddzielnie, trochę daleko będą zamontowane. No ale cena rewelka.

  4. #4
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Coś słabe rady dostałeś.
    Tam jest chyba OBD2. Powiedz mi czy jest jedną czy dwie sondy lambda?

    Jeśli stag to coś z serii qbox.
    Jeśli chodzi o wtryskiwacze to wszystko z nazwą valtec trzeba omijać. Wybrać droższe barracuda które są bardzo ciche. Lub tańsze AC w02/w03. Są bardziej głośne ale potem można zregenerować.

    Jeśli chodzi o reduktor to AC r01, KME silver.

    A co najważniejsze to dobry majster który to założy i wyreguluje.

  5. #5
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rodzynki Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedz.

    Do Staga 200 będzie pasował kabel od Staga 4/ Staga 300?

    Te valteki widzę że jakieś nowe. Normalnie ograną obroty do odcinki? Wiem że valteki starego typu to była lipa i trzeba było ustawić przełączanie na benzynę przy 5 tyś obr. Szkoda że są na listwie nie oddzielnie, trochę daleko będą zamontowane. No ale cena rewelka.
    Zakładałem Koledze owy zestaw na nowy. Wcześniej miał instalację ale czas użytkowania i występujące problemu (zużyty reduktor i listwa) nakłoniły właściciela na wymianę. Przewód jak najbardziej pasuje, kwestia tylko oprogramowania pod dany sterownik. Listwa ta umieszczona jest zaraz przy OEM listwie (przewody gumowe do dysz jakieś 10cm) Z samą listwą póki co nie ma żadnych problemów po przelocie jakieś ponad 30kkm (zmieniałem olej już 3 razy)
    Dodam tylko że motor to D15Z8 na pełnym VTECu z ssącym D16Y8
    Co OBD jak Kolega wyżej wspomniał nie ma to znaczenia chyba że chcesz się wpiąć przez adaptery ( nie wymagają wlutowywania się we wiązkę pod OEM listwę wtryskową)

  6. #6
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    CzechuXX są 2 sondy, to poliftowe Ej6.
    Dlaczego qbox? Jeżeli różnica jest tylko taka jak pisze Jarko to faktycznie nie ma to znaczenia, bo gazownik i tak wlutuje się w OEM wiązkę.
    Montaż zapewne będzie średni, ale przy swapie poprawię co trzeba po naszych gazownikach. Przy docelowej jednostce będzie wszystko ogarnięte.

    JarkoCivic i nie ustawiłeś progu przełączania na benzynę? Auto normalnie jedzie na gazie do ponad 7 tyś obr/min?

  7. #7
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rodzynki Zobacz posta
    JarkoCivic i nie ustawiłeś progu przełączania na benzynę? Auto normalnie jedzie na gazie do ponad 7 tyś obr/min?
    Nie ma żadnego progu, chyba że LPG się kończy, wtedy zrzuci - wiadomo. Na LPG kręci jak na benzynie i normalnie odcina. Na P28 ustawiona procedura startu (3500obr) i kręci do 7800obr na LPG jak i PB. Co do samych sond do centralki LPG podłącza się 1 sondę, 2 natomiast sprawdza sprawność kata. Jeśli na LPG będzie problem z 2 sondą wystarczy wstawić emulator sondy. Niestety LPG bardziej pokazuje niedomagania tych podzespołów niż PB.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    70

    Domyślnie

    Valteki omijać i nawet nie dyskutowac.
    Tylko baracuda lub acw02/03.
    Pojedyncze można fajnie upchac z 2cm wezykiem
    Reduktor acr01 lub kme
    Sterownik najmniej ważny ale obecne czasy to poziom qbox lpg tech 224 fajne sterowniki.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Rodzynki
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9, D14Z1
    Skąd
    Lubuskie
    Posty
    410

    Domyślnie

    Rozmawiałem ze znajomym prawdopodobnie zdecyduje się na pojedyncze baracudy.
    Pytanie tylko jaką wersję wybrac? Teraz 26km na cylinder, docelowo ponad 31km.

    Sterownik raczej stag 200, bo i tak nie wykorzystamy wszystkich funkcji lepszych sterowników.

    A co powiecie o reduktorze zavoli zeta N lub S?
    Ja osobiście użytkuje zeta N w moim D14Z1 ponad 80tyś km i zero problemów.

    Edit: Chociaż nie, możliwe że będzie wymagał czyszczenia. Raz przełączyło mi samo na benzynę. Ale to normalne, po takim przebiegu każdy reduktor się zabrudzi.
    Ostatnio edytowane przez Rodzynki ; 30-01-20 o 02:24

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    70

    Domyślnie

    31KM x4 daje 120KM tak, baraki 115 beda super,
    reduktory zavoli to bardzo dobre reduktory, brat zrobil 120 tysi zregererowal i jezdzi nadal, super trzyma mu cisnienie,
    stag 200 to okrojony sterownik, wolalbym kupic uzywke qbox nigdy nie wiadomo co ci sie przyda z dodatkowych korekcji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •