Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Automat w UFO

  1. #1
    Użytkownik Awatar gaseb
    Dołączył
    Feb 2007
    Auto
    FN2 #390
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    949

    Domyślnie Automat w UFO

    Miał ktoś styczność z poliftowym automatem w ufo 1.8l ?

    Co to za skrzynia? Warto brać taką wersję?

  2. #2
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Hydrokinetyk.
    Szału nie ma, szczegolnie jak ktos jezdzil jakas szybka skrzynia i nawet nie mowie o dwusprzeglowkach.
    Patrzac na katalog jest dramat. Przyspieszenie 0-100 zdaje sie 2 sek gorzej. Pali tez sporo wiecej. Ale w jezdzie jest płynnie i ztcp to w trasie sa nizsze obroty niz w manualu wiec jest ciszej

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    Hydrokinetyk.
    Szału nie ma, szczegolnie jak ktos jezdzil jakas szybka skrzynia i nawet nie mowie o dwusprzeglowkach.
    Patrzac na katalog jest dramat. Przyspieszenie 0-100 zdaje sie 2 sek gorzej. Pali tez sporo wiecej. Ale w jezdzie jest płynnie i ztcp to w trasie sa nizsze obroty niz w manualu wiec jest ciszej
    ale przykładowo ja przechodząc z Civica VII (manual) na Civica IX (automat) raczej nie odczuje tych wszystkich minusów jakie tu wymieniasz.

    Ile wiecje pali na takim automacie?

  4. #4
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rm_125 Zobacz posta
    ale przykładowo ja przechodząc z Civica VII (manual) na Civica IX (automat) raczej nie odczuje tych wszystkich minusów jakie tu wymieniasz.

    Ile wiecje pali na takim automacie?
    Jak nie masz odniesienia do innych skrzyn to nie odczujesz ew powolnosci reakcji skrzyni. Odczujesz zapewne spadek dynamiki i wzrost spalania.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    chyba aż tak skrzynia nie zepsuje 142 konnego samochodu względem starych 110 km

  6. #6
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rm_125 Zobacz posta
    chyba aż tak skrzynia nie zepsuje 142 konnego samochodu względem starych 110 km
    wg katalogów VII 1.6 ma 10.2 do paczki, IX 1.8 AT 10,9, czasem podaja 10.4, czasem 11,2. Dla VIII gen byla roznica 8,9 vs 11 sek 0-100 a spalanie miasto 8,8/10, w pozamiejskim juz roznica 5,5/5,8 wiec znikoma. Pytanie jak to sie ma do rzeczywistych wielkosci. Bo 8,8 w miescie VIIIgenem to musi byc albo ktos z forum albo male miasto bez korkow.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    a jak wygląda spalanie IX 1.8 AT?
    Na autocentrum średnio na PB wychodzi 7,4 na na LPG 9,4 (to tyle co u mnie w VII)

    Kusi mnie własnie na AT w IX. Auto będze jako typowy rodzinny dupowóz, znajomi i żona straszą że automat to zły pomysł ale na tym automacie jeździ pół USA

    Edit:
    Na autocentrum sa takowe dane
    0-100 8,7s. a AT 8,9s
    Więc jakoś różnic nie ma
    Ostatnio edytowane przez rm_125 ; 29-01-20 o 11:02

  8. #8
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rm_125 Zobacz posta
    a jak wygląda spalanie IX 1.8 AT?
    Na autocentrum średnio na PB wychodzi 7,4 na na LPG 9,4 (to tyle co u mnie w VII)

    Kusi mnie własnie na AT w IX. Auto będze jako typowy rodzinny dupowóz, znajomi i żona straszą że automat to zły pomysł ale na tym automacie jeździ pół USA

    Edit:
    Na autocentrum sa takowe dane
    0-100 8,7s. a AT 8,9s
    Więc jakoś różnic nie ma
    Nie traktujmy AC jako wyroczni. Dane 8,7 i 8,9 to ztcp wynik 8gen odpowiednio dla 2.2 i 1.8

    Dane fabryczne dla IX gen to 9,1/9,4 dla manuala i 10,9/11,2 dla AT. w zalesnosci od wersji wyposazenia.

    miasto 7,5 vs 8,6 - optymistycznie to wyglada. Duzo lepiej niz pokazywali w 8gen fabrycznie. Pytanie tylko na ile te dane sa realne - to sprzed ery WLTP
    Spalanie musisz sobie przeliczyc z mpg na l/100km np tu https://www.mpgtokpl.com/mpgtolper100km-tsta.htm


    To wprawdzie polift, ale nie znalazlem broszury do przedlifta

    https://www.cvsltd.co.uk/wp-content/...-May-16-V1.pdf

    wiec ze spalaniem moze nie byc tragedii ale rakieta toto nie jest chociaz w codziennej jezdzie pewnie nie bedzie odstawac od MT. Bo ludzie sie jarają ze do setki maja 8,5 albo 9,5 a w codziennej jezdzie maja 15 sek bo kreca do polowy obrotow

  9. #9
    Użytkownik Awatar gaseb
    Dołączył
    Feb 2007
    Auto
    FN2 #390
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    949

    Domyślnie

    Pytałem o opinię osoby która używała auta z taką skrzynią a nie dane katalogowe

    Dzięki za pomoc, szwagier kupił jednak z manualem.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    ja własnie od paru dni przeszukuję internet i o dziwo w przypadku civica IX nie ma wcale problemów z automatem.

    No może jeden miał jakieś stukanie przy redukcji ale przejechał się takim samym i miał to samo.

    Wiec nie ma co się bać automatów.

    Tak samo ze spalaniem, chłopaki wrzucali wyniki to tak poniżej 9l pali, Niech LPG weźmie 10l to jest dobry wynik (mi 1.6 pali ok 9l LPG)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •