Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Świeci się VSA, ABS i wykrzyknik

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin316 Zobacz posta
    TRAFO, dobry tips z tym pomiarem napięcia. Myślałem też aby pożyczyć oscyloskop od kolegi i podpiąć się pod sygnał... ale oddałem samochód do warsztatu. Zobaczymy co namierzą...

    Samochód odebrałem, problem nie został rozwiązany. Fachowiec stwierdził że układ elektrycznie jest OK i sugeruje wymienić piastę. Może macie jakieś sugestie co do marki? Jaki jest moment dokręcania śrub piasty?
    U mnie na razie problem rozwiązany bardzo łatwo - zdjęte klemy z aku na 20 minut, przeczyszczone delikatnie papierem ściernym i wszystko hula - takiego tipa dał mi przypadkowo spotkany mechanik jak parkowałem pod domem, podobno elektronika lubi wariować, mimo że wszystko ok. Spróbuj to nic nie kosztuje. Jeśli błąd wróci u mnie dam znać

    EDIT: dziś trasa ~150km błąd wrócił. ELM/Torque znowu niczego nie wykrywa :/


    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gebel ; 01-08-20 o 20:43

  2. #12
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin316 Zobacz posta
    Samochód odebrałem, problem nie został rozwiązany. Fachowiec stwierdził że układ elektrycznie jest OK i sugeruje wymienić piastę. Może macie jakieś sugestie co do marki? Jaki jest moment dokręcania śrub piasty?
    Ja kupiłem używkę. Gdzieś na forum było, że podobno zamienniki czujników NTY sobie radzą. Sam nie próbowałem. Parametry dokręcania powinny być w serwisówce.

    Cytat Zamieszczone przez gebel Zobacz posta
    EDIT: dziś trasa ~150km błąd wrócił. ELM/Torque znowu niczego nie wykrywa :/
    To trochę za słabe narzędzia. Sreberko i HDS Compatible tez tego nie ogarnie. Trzeba trochę lepszego sprzętu do diagnostyki.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic FD7 1.8 2007
    Skąd
    LLB
    Posty
    288

    Domyślnie

    Do NTY zraziłem się gdyż kupiłem czujnik położenia wału tej firmy do innego auta i wprowadzał jakieś zakłócenia widoczne na oscylogramie przebiegu sygnału.

    Wcześniej kupiłem SKV ale przyszedł z uszkodzoną izolacją przewodu w kilku miejscach więc go nawet nie zakładałem. W hurtowni wziąłem JPN, tylko musiałem przełożyć mocowania kabelka bo były same gumki. Na sensorze widnieje logo Siemensa więc może będzie OK. W tej samej hurtowni mają piasty FAG za około trzy stówki i jakieś GSP i BTA za około 200. Czekam na info z drugiego sklepu i jeśli nie będzie nic lepszego wybiorę FAG. Niestety w sklepach nie mają śrub mocujących piastę więc chyba będę musiał dać stare. Info o momencie już znalazłem - 64 Nm.

    Czy do demontażu i montażu piasty muszę wyciągać czujnik ABS? Stary się urwał a nowy wszedł z dużym oporem i wolałbym go nie ruszać bez potrzeby.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    To trochę za słabe narzędzia. Sreberko i HDS Compatible tez tego nie ogarnie. Trzeba trochę lepszego sprzętu do diagnostyki.
    Wiem, że eml za słaby ale sprawdziłem mimo to czy czegoś nie pokaże. Co ciekawe błąd wyświetlał się dopiero po jakimś czasie jazdy (np autostrada, tempomat na 120kmh,prosta droga i bum), po wyłączeniu silnika i ponownym zapłonie znikał. Honda obecnie na serwisie olejowo filtrowym (dobija 145kkm), przeszła również przez elektronika z hdsem - był problem, aby skasować freeze frame'y, ale udało się i został na nowo skalibrowany abs. Testowa jazda ok 15km nie wyrzuciła błędu, zobaczymy jak na dłuższym dystansie czy kalibracja pomogła. Oczywiście jak oddawałem auto Wojtkowi to błąd na złość się nie wyświetlał. Jutro odbieram, mam nadzieję, że będzie ok.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Jeśli błąd się wcześniej wyświetlał to na pewno był zapisany w sterowniku.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic FD7 1.8 2007
    Skąd
    LLB
    Posty
    288

    Domyślnie

    Niestety mój ABS ciągle nie działa... Podjechałem do jeszcze jednego warsztatu, podłączyli skaner MULTIDIAG PRO czy coś w ten deseń, wyskoczył błąd czujnika lewy tył. Po skasowaniu błędu chwilę było OK, ABS działał tylko jakby był nieco nadwrażliwy. Po kilkuset metrach kontrolki zapaliły się ponownie ale skaner nie znalazł błędu. Może przejechałem za mały dystans?

    Dzisiaj wymieniłem piastę ale kontrolki nie zgasły.

    Mam teraz nową piastę i nowy czujnik ale nic to nie pomogło. Może szczelina między czujnikiem a piastą jest niewłaściwa? Tylko że tam nie ma żadnej regulacji...

  7. #17
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Skoro błąd jest na blacie, a skaner go nie widzi tzn że gówno a nie skaner.

    Jedź lepiej do hondy na porządnego hdsa. Lub poszukaj kogoś z forum co za flache Ci podłączy.

    Wydaje mi się, że HDS powinien mieć testy ABS. Można wybrać prędkości kół itd.

  8. #18
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin316 Zobacz posta
    Mam teraz nową piastę i nowy czujnik ale nic to nie pomogło. Może szczelina między czujnikiem a piastą jest niewłaściwa? Tylko że tam nie ma żadnej regulacji...
    A sprawdzili ciągłość obwodu między czujnikiem a sterownikiem? Taka usterka daje podobne błędy.

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic FD7 1.8 2007
    Skąd
    LLB
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CzechuXX Zobacz posta
    Skoro błąd jest na blacie, a skaner go nie widzi tzn że gówno a nie skaner.
    Wcześniej widział, dopiero po skasowaniu błędu i ponownym pojawieniu się kontrolek skaner pokazywał brak błędów, ale przejechałem raptem kilkaset metrów więc może to z tego powodu. Mam nadzieję że ten skaner niczego dodatkowo nie uszkodził. I tak byłem zaskoczony że skaner za mniej niż 500zł jest w stanie się połączyć z ABSem czy klimą w Hondzie.

    W poprzednim warsztacie podobno sprawdzali obwód ale nie wiem jak. Nie sprawdzali nowego czujnika a zdaję sobie sprawę, że choć to mało prawdopodobne to może być uszkodzony. Sprawdzali też prędkości kół i z jednego nie było sygnału. Wydaje mi się że najlepiej byłoby pożyczyć oscyloskop i sprawdzić, jakie sygnały dają czujniki tylnych kół odpięte od instalacji podczas obrotu kołem. Jeśli byłyby takie same to pozostaje instalacja albo komputer. Dostępność do wtyczek z podłogi garażu mocno mnie zniechęca do przeprowadzenia takiego testu. Jeśli nic się nie uda wskórać to ostatecznie spróbuję to zrobić. Najpierw jednak podjadę do jeszcze jakiegoś specjalisty tylko na Forum nie znalazłem informacji o kimś wartym polecenia w Lublinie czy okolicach.

  10. #20
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin316 Zobacz posta
    I tak byłem zaskoczony że skaner za mniej niż 500zł jest w stanie się połączyć z ABSem czy klimą w Hondzie.
    Mam za 300 i bez problemu łączy się ze wszystkimi modułami. Nie ma go już w sprzedaży.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •