Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Świeci się VSA, ABS i wykrzyknik

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    FSO PZ/FK2/CM1
    Skąd
    Czar Puszczy
    Posty
    54

    Domyślnie Świeci się VSA, ABS i wykrzyknik

    Mam problem z moim civickiem. Świeci się kontrolka VSA, ABS i wykrzyknik. Ale po kolei
    Dwa dni przed końcem roku rozsypała mi się pompka sprzęgła. Pedał wpadł w podłogę i nie ma jazdy. A że to dziadostwo jakiś jełop umieścił przy pedale sprzęgła pod deską i to w takim miejscu że nie kończyło się rzucanie słów na P i na K... Aby dobrać sie do tego ustrojstwa musiałem wypiąć wtyczki ze skrzynki bezpieczników oraz wymontowałem pedał hamulca żeby było trochę więcej miejsca. Po wymianie pompki sprzęgła i złożeniu wszystkiego w całość zaświeciła się kontrolka VSA, ABS i wykrzyknik. Dziwne że m.in wywaliło czujnik uderzeniowy pod deska ale to może jak jeb%#em drzwiami ( podobno czasami byle pierdóła potrafi wywalic ten czujnik )
    Po wciśnięciu czujnika odpaliłema auto i zaświecił się te kontrolki.
    Co do tej pory sprawdziłem:
    - bezpiecznik jest ok
    - czujnik stop działa - przynajmniej świecą się światła stop przy naciśnięciu
    - piny we wtyczkach od skrzynki bezpieczników nie są załamane ani uszkodzone
    - wszystkie wtyczki są wpięte na swoje miejsce
    - profilaktycznie dzisiaj podłączyłem akumulator do prostownika

    Co dziwniejsze - przy włączeniu świateł nie działa podświetlenie przycisku VSA OFF

    Czy może ktoś ma pomysł na co jeszcze zwrócić uwagę?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Miało już niemało osób, szukanie nie boli
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app


    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Moze warto by bylo zrobic reset i kalibracje vsa
    I moze na poczatku samodiagnostyke by wiedziec jaka jest przyczyna
    Przynajmniej u mnie w acco tak sie robi

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    FSO PZ/FK2/CM1
    Skąd
    Czar Puszczy
    Posty
    54

    Domyślnie

    Wracam do tematu. Byłem u elektryka z Hondy i na kompie pokazuje mu błąd U0122. Jak to w ASO postraszyli mnie wymianą sterownika. Czytałem troche na różnych forach że to może być wina słabego akumulatora. Sama podmianka akumulatora może pomóc? Trzeba po zamianie akumulatora czymś kasować błędy czy same się skasują na nowym akumulatorze? ( o ile to wina akumulatora )

  5. #5
    Użytkownik Awatar BociakxD
    Dołączył
    May 2019
    Imię
    Marcin
    Auto
    FN2 K24/K20
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    253

    Domyślnie

    Zobacz prawy tylny czujnik ABS najczęściej pada. Można to łatwo sprawdzić Ohmomierzem.

  6. #6
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BociakxD Zobacz posta
    Zobacz prawy tylny czujnik ABS najczęściej pada. Można to łatwo sprawdzić Ohmomierzem.
    Jak? Próbowałem i mi się nie udało. Podasz szczegóły?

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic FD7 1.8 2007
    Skąd
    LLB
    Posty
    288

    Domyślnie

    Witam

    Ze dwa tygodnie temu po odpaleniu auta wspomniane w tytule kontrolki pozostały zapalone. Pojechałem na diagnostykę komputerową. Odczytano błąd lewego tylnego czujnika. Wymieniłem na JPN. Po odpaleniu kontrolki zgasły, jednak po wyjechaniu z garażu zapaliły się ponownie i teraz znowu nie gasną po włączeniu zapłonu. Czy problemem może być piasta (nie ma żadnego wyczuwalnego luzu i dziwnych dźwięków) czy szukać problemów w instalacji?

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin316 Zobacz posta
    Witam

    Ze dwa tygodnie temu po odpaleniu auta wspomniane w tytule kontrolki pozostały zapalone. Pojechałem na diagnostykę komputerową. Odczytano błąd lewego tylnego czujnika. Wymieniłem na JPN. Po odpaleniu kontrolki zgasły, jednak po wyjechaniu z garażu zapaliły się ponownie i teraz znowu nie gasną po włączeniu zapłonu. Czy problemem może być piasta (nie ma żadnego wyczuwalnego luzu i dziwnych dźwięków) czy szukać problemów w instalacji?
    @marcin316 mam dokładnie to samo, dziś wymieniłem tylny lewy czujnik (notabene wymieniony rok temu) ale błędy nie zniknęły, warsztat mówi że obwód pozostaje otwarty i stąd błąd, w poniedziałek będą dłubać i szukać przyczyny, dam znać czy się udało.

    Może ktoś miał podobnie i zasugeruje czego szukać?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Ze swojej strony proponuję zacząć od zmierzenia napięcia na wtyczce przed i po przekręceniu kluczyka jak TUTAJ i to pokaże czy obwód faktycznie jest otwarty. Jak się okaże że tak, to trzeba sprawdzić ciągłość przewodów między wtyczką a sterownikiem ABS.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic FD7 1.8 2007
    Skąd
    LLB
    Posty
    288

    Domyślnie

    TRAFO, dobry tips z tym pomiarem napięcia. Myślałem też aby pożyczyć oscyloskop od kolegi i podpiąć się pod sygnał... ale oddałem samochód do warsztatu. Zobaczymy co namierzą...

    EDIT
    Samochód odebrałem, problem nie został rozwiązany. Fachowiec stwierdził że układ elektrycznie jest OK i sugeruje wymienić piastę. Może macie jakieś sugestie co do marki? Jaki jest moment dokręcania śrub piasty?
    Ostatnio edytowane przez marcin316 ; 31-07-20 o 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •