Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: civic nie odpala check engine świeci

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Auto
    Civic VI Aerodeck
    Posty
    40

    Domyślnie civic nie odpala check engine świeci

    Taki problem mam:
    - krótki wstęp - auto przejechało dziś 140km bez problemów, po zaparkowaniu stało ok 3h (deszcz za oknem, mokro), przy próbie odpalenia silnik kręci ale nie odpala.

    Co widzę:
    - check engine świeci cały czas nie gaśnie (normalnie gdy się odpala to po chwili check engine świeci i gaśnie i słychać takie delikatne puknięcie - czy to jakiś przekaźnik stuka?)
    - odpiąłem na początek aku na 1 minutę, póżniej na 2-3 minuty, na końcu na ok 30 minut, i za każdym razem to samo - auto nie odpala, check engine świeci cały czas
    - wyjąłem na chwilę bezpiecznik ECU i BACK UP i nadal to samo
    - zrobiłem zworkę i zwarłem kabel diagnostyczny 2 piny i patrzyłem na kontrolkę i z tego co widzę to tak: check engine, aku, olej, SRS i ABS i IMMOBILIZER świecą na starcie wszystkie razem, po ok 2 sekundach gasną ABS i IMMOBILIZER, po kolejnych ok 4 sekundach gaśnie SRS i po 2 sekundach zapala się ponownie tylko SRS i tak już zostaje (czekałem minutę). - czy takie świecenie kontrolek oznacza jakiś błąd?

    Co jeszcze mogę zrobić aby zgasł check engine i aby auto odpaliło?

  2. #2
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Błędy się czyta z migającej kontrolki check, reszta od poduszek itd Cię nie interesuje. Jeśli się paliła tzn, że jest błąd. Więc jaki błąd wybłyskała?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Auto
    Civic VI Aerodeck
    Posty
    40

    Domyślnie

    check engine świeci cały czas ciągłym światłem (nie mruga, czekałem minutę)

    Dodatkowe pytanie - odpinam aku w tej kolejności - najpierw minus, później plus, i czekam nawet 30 minut. Podpinam + poźniej -. Czy tak jest OK?
    Zworke zrobiłem i zapiąłem na wyłączonym zapłonie - chyba tak jest poprawnie?

    Zrobiłem zworkę ponownie i wpiąłem na włączonym zapłonie i check engine nadal świeci światłem ciągłym, nie gaśnie, samochód nadal nie odpala.
    Ostatnio edytowane przez sethtaca ; 26-12-19 o 21:30

  4. #4
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sethtaca Zobacz posta
    check engine świeci cały czas ciągłym światłem (nie mruga, czekałem minutę)

    Dodatkowe pytanie - odpinam aku w tej kolejności - najpierw minus, później plus, i czekam nawet 30 minut. Podpinam + poźniej -. Czy tak jest OK?
    Te odpinanie aku sobie daruj jest to zbędne. Jeśli przy zworce check świeci ciągłym oznacza to że nie ma błędów. Jeśli po rozpięciu złącza i przekręceniu kluczyka świeci i nie gaśnie tzn teoretycznie jest błąd.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Jeśli po zwarciu check się świeci cały czas to znaczy że nie ma błędu. Żeby odpalić potrzebujesz paliwa/powietrza/iskry. Jak masz lpg będzie łatwiej sprawdzić bo wystarczy próbować odpalić awaryjnie na lpg. Jak nie masz, to słuchaj czy pompa chodzi po przekręceniu zapłonu. Jak będzie słychać (będzie, a jak nie to szukaj przekaźnika) to wyciągasz fajkę ze święcą (fajnie jak masz jakąś zapasową), bierzesz drugą osobę która kręci rozrusznikiem i patrzysz czy jest iskra, której na 90% nie będzie. Szukając iskry zdejmujesz kopułkę i jak masz szczęście to widzisz wywalone styki kopułki albo luźny palec. Jak nie masz to szukasz manuala, bierzesz multimetr w dłoń i sprawdzasz cewkę i moduł bo coś na pewno padło.

    A tak w dużym skrócie to i tak pewnie moduł, bo świeci check i na zimnym z walniętą cewką by odpalił ;D
    Ostatnio edytowane przez Spokoloko ; 27-12-19 o 16:39

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Auto
    Civic VI Aerodeck
    Posty
    40

    Domyślnie

    Usterka namierzona i naprawiona - padły luty na module pompy (przekaźnik, sterownik - szara większa kostka w okolicy bezpieczników).
    Mechanik który awaryjnie mi serwisował auto sprawdzał po kolei wiele miejsc ale finalnie telefonicznie naprowadził Go (i to prawidłowo!) Checker wskazując na ten przekaźnik

    Czy dobrze rozumiem, że skoro mam LPG to mógłbym awaryjnie odpalić na LPG z pominięciem tego przekaźnika?

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Tak, jak masz IV gen to trzymasz przycisk od centralki i odpalasz na lpg ale przy tych temperaturach to tak tylko awaryjnie. Jak odpali to już wiesz że to albo pompa albo przekaźnik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •