Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Sciąganie w prawo

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    196

    Domyślnie Sciąganie w prawo

    Honda civic 1.8PB przedlift

    Podczas jazdy gdy puszcze kierownice ściąga mnie w prawo jak trzymam jest okej
    Zawieszenie brak luzów
    Geometria była sprawdzana ale jest wzorcowa

    Znalazłem informacje żeby zmienić śruby w zwrotnicach na te 90188SMG305

    I teraz pytanie czym one tak naprawdę się rożną od oryginału i czy komuś to pomogło bo śruba jedna to koszt 30zł w aso a z czego widzę to ani nie są śruby regulacyjne
    I nie wiem ile sztuk montować po 1 na stronę czy po 2 na strony czy tylko z prawej

    Ktoś miał taki przypadek i sobie z tym poradził

  2. #2
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    ogolnie kwestia sciagania w prawo to praktycznie problem wszystkich civicow 8gen, wiec ten typ tak ma, mozna z tym walczyc i ustawic ze nie bedize sciagac ale wtedy nie bedziesz miec wzorowej geometrii tylko lekkie przesuniecia. w skrocie ten typ tak ma.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    196

    Domyślnie

    a w czym jest ten problem bo jakoś inny samochody potrafią prosto jechać

  4. #4
    Użytkownik Awatar Marecki
    Dołączył
    May 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    R18A2
    Skąd
    Suweren
    Posty
    2,102

    Domyślnie

    A ciśnienie w oponach sprawdzone? Może któryś z klocków hamulcowych blokuje.

    Wysłane z mojego Nokia 2.1 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    CIVIC VIII 2.2 SPO
    Skąd
    WMG
    Posty
    131

    Domyślnie

    z tym ściąganiem to jest tak, że wszystkie jadą w prawo. Z tą różnicą, że jak ktoś ma opony asymetryczne i na dodatek 225, to będzie mu ściągało bardziej niż ten co jeździć na węższych oponach i w dodatku kierunkowych.

    Nie twierdzę, że to jedyna przyczyna, ale to ta która ma największy wpływ.

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Infi Zobacz posta
    ogolnie kwestia sciagania w prawo to praktycznie problem wszystkich civicow 8gen, wiec ten typ tak ma, mozna z tym walczyc i ustawic ze nie bedize sciagac ale wtedy nie bedziesz miec wzorowej geometrii tylko lekkie przesuniecia. w skrocie ten typ tak ma.
    Ja rozwikłałem tą zagadkę poliszynera po latach,udało mi się i sprawdzone nie tylko na moim ufo.
    Otóż pewnego dnia zacząłem dłubać,bo coś mi pukało na nierównościach-no dobra magiel,okazało się,że ma tylko nie wielki luz. Wymieniłem prawy drążek kierowniczy i pukanie w dużym stopniu ucichło. Kilka miesięcy później wymieniłem lewy i dołożyłem tą tulejkę z Ukrainy (fajny patent,ale to na prawdę półśrodek,lepiej zregenerować sobie magiel) Ustawił mi na prawdę ogarnięty człowiek geometrię i jedzie prościutko.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    196

    Domyślnie

    wiec tak bylem w aso
    Zawieszenie dobre brak luzów
    Mają jeszcze sprawdzić geometrie ale jakoś chyba chęci nie mają

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    CIVIC VIII 2.2 SPO
    Skąd
    WMG
    Posty
    131

    Domyślnie

    jak ja z tym walczyłem przy użyciu ASO w Gdańsku, to też nie mieli na to pomysłu. NIby coś na zwrotnicy poregulowali, koła miejscami zamieniali, przy ustawieniu kierownicy komputerem coś grzebali. Skończyło się na przywyczajeniu i z czasem tak jak wyżej pisałem zmieniłem opony i jest teraz ok.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    196

    Domyślnie

    to mnie zmartwiłeś bo również gdansk coś tam sukierowali na temat zbieżności i to ze nie mają maszyny to powiedziałem im ze mają zgodę na podjechaniu na geometrie gdzie chcą i narazie milczą opony nic nie dają bo mam 3 komplet i to samo mam

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    196

    Domyślnie

    I niestety ale aso nie podołało problemowi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •