Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z wylatującą wodą z układu chłodzenia - termostat?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Auto
    Civic VI Aerodeck
    Posty
    40

    Domyślnie Problem z wylatującą wodą z układu chłodzenia - termostat?

    Problem z wylatującą wodą z układu chłodzenia

    Honda z b18c4 + LPG, objawy:
    - co kilka jazd z zbiorniczka wyrównaczego wylatuje nadmiar wody (prawdopodobnie z otworów w gwincie do zakręcania zbiorniczka)
    - gdy auto jest zimne wody w zbiorniczku nie ma wogóle (jak doleje do min to wyleci na pewno), w chłodnicy woda jest (nie pod korek ale ponad żebra chłodnicy)
    - gdy silnik rozgrzany to wąż górny od chłodnicy jest bardzo ciepły - dolny jest letni
    - temperatura na wskazówce po rozgrzaniu silnika jest na ok 1/3 wysokości i wyżej nie podchodzi
    - ogrzewanie w aucie działa

    Przykład z weekendu - w piątek przejechałem ok 80km i woda w zbiorniczku podeszła do ok max i nic nie wyleciało, nic nie dolewałem, w niedzielę zrobiłem ponownie 80 km i na mecie woda z zbiorniczka wyleciała (nic przez weekend nie dolewałem) - czyli ta sama trasa ta sama ilość wody a raz wylatuje raz nie.

    Czy takie dziwne objawy mogą sugerować problem z termostatem? Czasami gdy się otworzy poprawnie to woda krąży w większym układzie a gdy się nie otworzy to jej nadmiar wylatuje? czy tak może być?

    Płyn chłodniczy był wymieniany ok 2 miesiące temu, jest raczej czysty (nie widać w nim oleju), na korkach oleju i chłodniczym brak mazi, uszczelka sprawdzana testerem cO2 (2x) i niby też OK.
    Przed wymianą płynu płyn nie wylatywał.
    Ostatnio edytowane przez sethtaca ; 27-11-19 o 00:17

  2. #2
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    A wskazówka od temp jest ciagle w tym samym polozeniu czy potrafi skakac

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Auto
    Civic VI Aerodeck
    Posty
    40

    Domyślnie

    Wskazówka temperatury po rozgrzaniu ustawia się mniej więcej w 1/3 wysokości i ostatni raz gdy podeszła wyżej to ponad 2 miesiące temu gdy u mechanika sprawdzaliśmy czy się wentylator włączy (podeszła wtedy na chwilę nieco wyżej). Czy można jakoś sprawdzić czy sama wskazówka jest sprawna ? Jak rozgrzać (w obecnych chłodnych warunkach) auto do tego stopnia aby włączył*się wentylator lub wskazówka podeszła wyżej ?

  4. #4
    Użytkownik Awatar Kubamikus
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic EG D-Series
    Skąd
    Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie

    Nabija się ciśnienie , jeżeli wąż na górze jest ciepły a na dole zimny to znaczy że termstat się nie otwiera , silnik się gotuje i wyrzuca płyn. Ewentualnie gdzieś upg jest nieszczelna i delikatnie nabija ciśnienie , ale skoro mówisz ze był test to mało prawdopodobne.
    Wentylator powinien bez problemu sam sie załącżyć na postoju.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Auto
    Civic VI Aerodeck
    Posty
    40

    Domyślnie

    Wczoraj wieczorem pojeździłem chwile, silnik się rozgrzał, oba węże zrobiły się*ciepłe - czyli termostat musiał zadziałać tak? Nie uchwyciłem momentu czy wentylator się*włączył (czekałem na postoju z 10 minut i co chwila zaglądałem pod maskę)

  6. #6
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    UPG Kolego :-/
    Na zimnym silniku przelej wszystko ze zbiorniczka do chłodnicy. Płyny ma być pod korek, zbiorniczek możesz nawet zostawić pusty. Pojeździj trochę szczególnie w dłuższej i ze stałą prędkością w trasie. Jak auto ostygnie sprawdź poziomy. Jeśli płyn przy zimnym silniku jest w zbiorniku a w chłodnicy brak (musi być pod korek) to w 90% UPG. Te 10% to korek chłodnicy, termostat ewentualnie zatkana chłodnica. Przerabiałem temat w wielu silnikach. Niestety w 100% w każdym było UPG. Po wymianie jak ręką odjął.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Auto
    Civic VI Aerodeck
    Posty
    40

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiłem jeszcze takie testy:
    - sprawdziłem ponownie testerem szczelności i pomimo 2 prób płyn reakcyjny nie zmienił*koloru
    - tak jak kolega wyżej proponował*- na zimnym silniku nie miałem nic w zbiorniczku wyrównawczym, w chłodnicy prawie pod korek. Zrobiłem przejażdżkę autem ok 10km, spokojna jazda (w między czasie ten test szczelności zrobiłem), płyn w zbiorniczku się*pojawił*i dobił tak do oznaczenia max (nic nie wyciekło), wróciłem do garażu, auto ostygło i dziś*sprawdziłem - w zbiorniczku wody jest tak nieco poniżej MIN w zbiorniczku a w chłodnicy jest nie pod sam korek (trochę wyleciało przy teście szczelności) ale na pewno powyżej żeber w chłodnicy. W czasie testu sprawdzałem, oba węże górny i dolny były równo gorące.

    Czy wcześniejszy wyciek (tydzien temu) mógł być efektem nie otwarcia się termostatu? Czy on może raz działać a raz nie i przez to czasami ten płyn wycieka gdy cisnienie się*na tyle podniesie że nie ma gdzie płynąć? Dziwne tylko przy tym, że temp silnika na wskaźniku nie podniosła się*ponad normę.

  8. #8
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sethtaca Zobacz posta
    Wczoraj zrobiłem jeszcze takie testy:
    - sprawdziłem ponownie testerem szczelności i pomimo 2 prób płyn reakcyjny nie zmienił*koloru
    - tak jak kolega wyżej proponował*- na zimnym silniku nie miałem nic w zbiorniczku wyrównawczym, w chłodnicy prawie pod korek. Zrobiłem przejażdżkę autem ok 10km, spokojna jazda (w między czasie ten test szczelności zrobiłem), płyn w zbiorniczku się*pojawił*i dobił tak do oznaczenia max (nic nie wyciekło), wróciłem do garażu, auto ostygło i dziś*sprawdziłem - w zbiorniczku wody jest tak nieco poniżej MIN w zbiorniczku a w chłodnicy jest nie pod sam korek (trochę wyleciało przy teście szczelności) ale na pewno powyżej żeber w chłodnicy. W czasie testu sprawdzałem, oba węże górny i dolny były równo gorące.

    Czy wcześniejszy wyciek (tydzien temu) mógł być efektem nie otwarcia się termostatu? Czy on może raz działać a raz nie i przez to czasami ten płyn wycieka gdy cisnienie się*na tyle podniesie że nie ma gdzie płynąć? Dziwne tylko przy tym, że temp silnika na wskaźniku nie podniosła się*ponad normę.
    Masz początek UPG na 99%
    Nie podniesie się szczególnie przy obecnych temperaturach. Test na UPG nie daje 100% pewności że nie jest to bo się nie zmienił kolor. Jeśli masz "prawie" pod korek płynu w chłodnicy to ile musisz dolać aby było równo z króćcem chłodnicy?. Przy prawidłowo działającym układzie wystarczy ok 50ml (kieliszek) płynu i jest równo ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •