Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Problem! Przerywające b18C4!

  1. #11
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Kurde moze cos z tps
    A cos bylo robione przed wystapieniem tych objawów?

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Nie właśnie nic,to trwało bardzo długo jakiś rok,jeździłem normalnie i miałem raz na 3 mies 2 przydławienia podczas ruszania,ale nie zwracałem uwagi na. Silnik chodzi nie trzęsie się ,tylko podczas ruszania przerywa i dławi się aż w końcu gaśnie,po zgaśnięciu długo nie mogę go odpalić,a jeszcze jedno zauważyłem na zimnym silniku mniej się dławi i nawet mogę ruszyć a na gorącym zapomnij!

    A sorki uszczelka misy olejowej była wymieniana!

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Kolego a co to tps ?

  4. #14
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Jeśli masz możliwość, podmień przekaźnik główny pgm-fi. Co opisujesz ewidentnie jest tak jakby silnik za małą dawkę paliwa dostawał. Jeśli to nie przekaźnik do sprawdzenia w kolejności regulator ciśnienia i pompka paliwa. Filtr paliwa wymieniony? Check świeci się ?

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Check nie świeci ,filtra paliwa jeszcze nie zmieniałem ,jutro zamówię pojutrze wymienię ,jak sprawdzić pompę bez ciśnieniomierza?

    Kolego a gdzie dokładnie znajduje się ten przekaźnik,i jak on wygląda?
    Ostatnio edytowane przez Kisiel ; 14-01-20 o 19:43

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    W jakim stanie są świece ?

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Jutro po pracy będę właśnie sprawdzał,sprawdzę czy nic nigdzie nie zalewa i sprawdzę też wtryski!

    dam znać w jakim stan są świece i czy ok są wtryski

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Byłem trochę po sprawdzać w aucie,świece są ok,były trochę zalane,wyczyściłem i pali tak jak wcześniej, ale dalej to samo,po dodaniu gwałtownie gazu przerywa i gaśnie.Wyczyściłem też przepustnicę była trochę brudna,sprawdziłem wtryski cykają i dawkują paliwo tak jak ma być.jeszcze zobaczę ten filtr paliwa bo jeszcze go nie zamówiłem(brak czasu) i wtedy zobaczymy,jak się nic nie zmieni to wymienię pompę paliwa,może nie daje odpowiedniego ciśnienia nie wiem!

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Muszę się z wami podzielić czymś co dzisiaj zauważyłem a mianowicie,byłem dzisiaj w garażu i odpaliłem samochód silnik chodził bez jakichkolwiek problemów,gaz w podłogę bez żadnego przerywania,dławienia się lub przymulenia,lecz po nagrzaniu silnika, silnik znowu się krztusi tylko tym razem delikatnie,nie gaśnie tak jak wcześniej.Może to pomoże w diagnozę , może ktoś się z takim czyś się spotkał!

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Przyp#$%^&l mu jeszcze parę razy na zimnym to się wystraszy i mu samo przejdzie Wymień te świece profilaktycznie bo to żaden koszt i zerknij sobie czy nie ma gdzieś na uszczelce ssącego miejsca gdzie mogła by być uszkodzona co by lewe powietrze łapał. Nic innego mi już do głowy nie przychodzi na chwilę obecną.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •