Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: problem z pierwszym odpaleniem poniżej temperatury -3. EP2 2005r 1.6 benz

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    6

    Domyślnie problem z pierwszym odpaleniem poniżej temperatury -3. EP2 2005r 1.6 benz

    Witam,

    odkąd kupiłem swoją EP2 2005r mam problem z odpalaniem na mrozie, do -2 odpala,
    przy -3 rożnie to bywa, przy -4 nie odpala. Przy -3 jak już raz odpali, mogę od razu ją zgasić
    i później odpala od strzała bez najmniejszego problemu.

    Podsumowując: ma problem z pierwszym odpaleniem poniżej temperatury -3.

    Dwóch polecanych mechaników w moim mieście (Mielec) próbowało się z tym zmierzyć ale niestety bez efektów:

    była podpinana pod kilka komputerów i w tym czasie symulowano problematyczną sytuację, poprzez schłodzenie czujnika temp.

    historia "napraw" w związku z opisanym problemem:
    podmieniony na próbę został czujnik temperatury
    zregenerowano rozrusznik
    wymieniono 2 z 4 cewek (komputer podobno pokazał błąd na cewce)
    wymieniono termostat
    wymieniono świece
    komputer został na próbę podmieniony

    Nadchodzi trzecia zima odkąd bujam się z tym tematem i powoli zaczyna mnie to denerwować.. a samochodu nie chcę się pozbywać bo naprawdę go lubię..


    Poradzicie coś? z góry dziękuję za wsparcie

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Adrian
    Auto
    Niebieska EM2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    46

    Domyślnie

    Problem dotyczy chyba większej ilości aut. Ja mam EM2 z silnikiem właśnie D16v1 i jest dokładnie to samo. Na nowiutkim wiekszym akumulaotrze jest dokładnie to samo. Bardzo ciężkie odpalanie przy już lekko minusowych temperaturach. Też jestem ciekaw czy ktoś znalazł przyczynę

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    zmieniam na dniach filtr paliwa, na grupie usterkowej kilka osób doradziło mi takie rozwiązanie, chociaż tam bo to forum to trochę miasto duchów

    dam znać czy pomogło

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Adrian
    Auto
    Niebieska EM2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ja wymieniałem filtr w swojej na nowy orygnalny z miesiąc temu. I jeśli chodzi o odpalanie to mam wrażenie że bez zmian :/

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    1

    Domyślnie

    W mojej Hondzie z silnikiem d16v1 jest identycznie. Temperatura powyżej 0 odpala elegancko. Jak już spadnie poniżej 0 to ciężko ma odpalić. Rozrusznik normalnie kręci i kręci ale auto nie odpala. Jeżeli temp jest mniej wiecej jak kolega wyżej pisał -3 to trzeba długo długo kręcić ale odpali. Jak niższa niż -3,-4 to już w ogole nie odpali mimo, że rozrusznik normalnie kręci. Ktoś z Was już rozwiązał ten problem ?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    zmieniłem filtr paliwa i teoretycznie nie wiem czy pomogło bo coś nie ma zimy, ale jak było -3 to bardzo ciężko było odpalić ale się udało, przyjdzie -5 i pewnie nie odpali

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek9011 Zobacz posta
    zmieniłem filtr paliwa i teoretycznie nie wiem czy pomogło bo coś nie ma zimy, ale jak było -3 to bardzo ciężko było odpalić ale się udało, przyjdzie -5 i pewnie nie odpali
    przy -6 nie odpaliła więc jednak nie filtr paliwa..

  8. #8
    Użytkownik Awatar bonu$
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 5 gen
    Skąd
    Poznań/Rosnówko
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam podpinam się posiadam civica 1.4 hatchback 2003 r też muszę dłużej pokręcić rozrusznikiem żeby odpalił na zimnym ( w ciepłe dni) doszliscie co jest przyczyną?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonu$ Zobacz posta
    Witam podpinam się posiadam civica 1.4 hatchback 2003 r też muszę dłużej pokręcić rozrusznikiem żeby odpalił na zimnym ( w ciepłe dni) doszliscie co jest przyczyną?
    chyba nie, ja nadal bez zmian a zima coraz bliżej, 3 mechaników próbowało, wszyscy polegli, to jest czeski film

  10. #10
    Użytkownik Awatar bonu$
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 5 gen
    Skąd
    Poznań/Rosnówko
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja u siebie zauważyłem takie coś że jak dwa razy przekrece kluczyk żeby pompa paliwa trochę nabiła to odpalanie jest skrócone

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •