Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wymiana przegubu zewnętrznego D14A8

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5d 1.4 is 16V '97
    Skąd
    okolica Poznania
    Posty
    207

    Domyślnie Wymiana przegubu zewnętrznego D14A8

    Rozsypuje mi się przegub za sprawą najpewniej jego fatalnej jakości (60kkm zrobione, przegub Denckermann, osłona cała) Jeżdzę spokojnie, nigdy nie ruszyłem ani razu ostro, a już zwłaszcza na skręconych kołach.


    Auto to polift MB2 D14A8 bez ABS

    Teraz wątpliwości i pytania:

    1) jaki przegub i jakiej firmy polecacie, by nie zabiło ceną i było rozsądnej jakości - prosiłbym również od info czy dobrze dobrałem wstępnie model przegubu: SKF VKJA 5522 - jest ich naprawdę sporo pozornie wszystkie do tego samego auta

    2) planuję zrobić to samemu, zwłaszcza że robiłem przy aucie wszystko, włącznie z wymianą całego zawieszenia i rozrządu więc jest szansa, że jakieś pojęcie mam Jednak nie robiłem jeszcze nic z przegubami i półosiami do tej pory. Pytanie czy wyciągać całą półoś ze skrzyni, czy próbować zbijać przegub "na aucie" bez wyciągania ze skrzyni? Da się to wgl zrobić by nie wyrwać półośki zbijaniem przegubu? Druga sprawa - to czy i ile oleju ze skrzyni wyleci podczas wyciągania półosi? Nie ukrywam, że gdyby nie kwestia oleju oraz uszczelniacza półosi i ewentualnych kosztów z jego zakupem i dolewką oleju to rwałbym całą półoś i od razu w imadło.

    Podpowie ktoś jak to w praktyce wygląda? Analizuję manuale typu "sam naprawiam" i tam niestety nie ma wzmianki nt. wymiany uszczelniacza oraz ilości wykapanego oleju podczas wyjęcia pólosi.

    Chodzi o lewy przegub - lewa, dłuższa półoś.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 5d 1.4 is 16V '97
    Skąd
    okolica Poznania
    Posty
    207

    Domyślnie

    Nikt nie wymieniał?

  3. #3
    Użytkownik Awatar mort
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    D14A7 MB2
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    1,205

    Domyślnie

    zbijesz na aucie. Musisz tylko ją trzymać żeby nie wypadła. Tłuczesz w pierścien zabezpieczający na półosi.

  4. #4
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Ja wymieniałem bez wyjmowania półosi, ale miałem dużego pomocnika który trzymał półoś. A ja miałem duży młotek do zbijania.

  5. #5
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Podnosisz auto, wybijasz przegub ze skrzyni (olej nie poleci), rozkręcasz widełki amora i półoś masz na stole. 15min max demontaż ;-) Odkopałem? :-D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •