Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Budowa b18c4.

  1. #1
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Post Budowa b18c4.

    Witam

    Na wstępie zaznaczam, że chodzi o pomoc w dobraniu odpowiednich części do danego setupu, więc jeśli ktoś składał podobny proszę o podpowiedzi i aktywną dyskusję.

    Planuje w następny sezon letni rozłożyć w drobny mak swoje b18c4, ponieważ posiadam na półce tłoki z b16b pctx i przy okazji chcę oddać do całkowitej obróbki głowicę, oraz główne przełożenie fd 4.785 wraz z długą 5tką ls.

    Aktualnie mój setup wygląda, że mam wałki b18c wraz z podwójnymi sprężynkami i talerzykami z c6, wydech 2.36 cala z kolektorem od nuda, cai 3 cale, przepustnica skunk2 s2 pro 70mm, kolektor skunk2 pro, wtryski 280cc.

    No i teraz zaczynają się pytania. Jakie panewki wybrać? czy pompa paliwa i wtryski to udźwigną? czy pierścienie zostawić te co są w zestawie pctx? czy dawać nowe zawory w głowicy czy dać stare do obrobienia? Czy pompa oleju wytrzyma? I jakie są różnice pomiędzy piątym biegiem LS a zwykłym z s9b?
    No i ogólnie o czym jeszcze powinienem wiedzieć??

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ransom91 Zobacz posta
    No i ogólnie o czym jeszcze powinienem wiedzieć??
    Że jak chcesz zostać przy n/A sprzedaj dół z b18 i te części które luzem masz i kup dół b20 i składaj na tym. Sporo dobrego osprzętu już masz więc przyrost będzie znaczny. I do tego wtryski będą ok, pompę dał bym lepszą.

  3. #3
    Użytkownik Awatar wrobellos
    Dołączył
    Jan 2009
    Auto
    ED9 b18c6, FN2
    Skąd
    Łódź
    Posty
    306

    Domyślnie

    sprzedaj to co masz i ładuj młodsze k20... bo b20 szmelc, a w b18 utopić trza kupe hajsu a to juz wysłużona jednostka

  4. #4
    Użytkownik Awatar qureku.
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG b16 rally
    Skąd
    Warszawa-wesoła
    Posty
    4,115

    Domyślnie

    nie powiedziałbym, że B20 to szmelc, zwłaszcza że praktycznie ma wszytskie graty do budowy, prócz dołu.

    Ale faktycznie lepiej budowac b20 niz ładować kasę w b18, bo te dodatkowe 200cm robią różnicę

  5. #5
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    W tym rzecz, że już mam praktycznie wszystko skompletowane i swoje b18 już znam na pamięć. Przy tym setupie zakrece się w okolicy 235km wraz z fd 4.785 zrobi mega robotę. Nie mam ogólnie wiedzy co do budowy b20 a wszystko co mi wyszukuje to są informacje sprzed kilku lat. A druga sprawa sporo tam przeróbek a bez wiedzy i informacji nic nie zrobię.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •