Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: d14a8 swap na głowice od d16?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2019
    Imię
    Łukasz
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1

    Post d14a8 swap na głowice od d16?

    Witam. Słyszałem pewną legendę o swapie głowicy od d16 do d14 gdzie daje to nawet ze 20KM. Czy takie coś jest możliwe? Generalnie mam Civic'a VI przerobionego na rajdówke rozpórki, hamulce, dolot zimnego powietrza, przelot, kolektor 4-2-1 itp. I zastanawiam się nad "zmodowaniem" silnika tylko że pali dość pokaźne ilości oleju a mimo to trzyma kompresje na kolejno na cylindrach 13/13/12/13. Nie wiem co zrobić z tym faktem? Pomoże ktoś? Co zrobić?

  2. #2
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Pomijajac koszty i sensownosc tej modyfikacji, chcesz wymieniac czapke, gdy silnik bierze olej?

    Cos mi tu brzydko pachnie z ta rajdowka, przewaznie jak ktos ma rajdowke to nie urodzil sie wczoraj i wie co robic gdy bierze olej - remont lub wymiana

  3. #3
    Użytkownik Awatar qureku.
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG b16 rally
    Skąd
    Warszawa-wesoła
    Posty
    4,115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jeyrot Zobacz posta
    Witam. Słyszałem pewną legendę o swapie głowicy od d16 do d14 gdzie daje to nawet ze 20KM. Czy takie coś jest możliwe? Generalnie mam Civic'a VI przerobionego na rajdówke rozpórki, hamulce, dolot zimnego powietrza, przelot, kolektor 4-2-1 itp. I zastanawiam się nad "zmodowaniem" silnika tylko że pali dość pokaźne ilości oleju a mimo to trzyma kompresje na kolejno na cylindrach 13/13/12/13. Nie wiem co zrobić z tym faktem? Pomoże ktoś? Co zrobić?
    Swapować na d16.

    Startujesz w KJSach ?

  4. #4
    Użytkownik Awatar marcedam
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Przemek
    Auto
    Civic EJ2
    Skąd
    WPR
    Posty
    305

    Domyślnie

    Tak, jest to możliwe i wtedy do osiągnięcia jest jakieś 130-140 KM. Możesz poszukać tutaj tematów skolopendra albo h4wk. Ale opłacalne tylko jeśli bardzo Ci zależy na pozostaniu w klasie KJS do 1.4. Bo jeśli zależy Ci na mocy, to taniej i prościej będzie wrzucić tam cały swap na D16 (słupek, osprzęt itd.).

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcedam Zobacz posta
    Tak, jest to możliwe i wtedy do osiągnięcia jest jakieś 130-140 KM. Możesz poszukać tutaj tematów skolopendra albo h4wk. Ale opłacalne tylko jeśli bardzo Ci zależy na pozostaniu w klasie KJS do 1.4. Bo jeśli zależy Ci na mocy, to taniej i prościej będzie wrzucić tam cały swap na D16 (słupek, osprzęt itd.).
    130-140koni z 1.4 na głowicy y7 ? To ja chcę takie 1.4 !!! Jak po wszystkim ze strojeniem będzie 120 to już będzie petarda.

    D16 albo inny slupek który nie chla oleju

  6. #6
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Mysle ze bardziej tu chodziło o czapke z z6 niz z y7

  7. #7
    Użytkownik Awatar qureku.
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG b16 rally
    Skąd
    Warszawa-wesoła
    Posty
    4,115

    Domyślnie

    A tak naprawdę to kasę przeznacz na kolejne stary niz inwestowanie w silnik ( co moim zdaniem robi się na szarym końcu )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •